Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Pellet z certyfikatem min 16,5MJ. Ogólnie kaloryczność pelletu mieści się między 13 a 19MJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to standardowe 5kW. Ewentualny błąd nie robi jakiejś sensownej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanko ws czyszczenia sv200.

Zamierzam zdemontować palnik i powymieniać uszczelki, sznury i dobrze wyczyścić gardziel z tego zgorzela.

Czy są tam jakies knyfy na które trzeba uważać czy wystarczyć zwyczajnie porozkręcać wszystkie śruby i złożyć do kupy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się chętnie czegoś więcej dowiem bo ostatnio po czyszczeniu z nagaru pomimo rękawic rękę spuchniętą miałem ostro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od tego sezonu grzewczego posiadam piec skamp pv13 na ekogroszek ze sterownikiem mini-ster pid zg.

Jestem już po pierwszym uruchomieniu i mam taki problem, że piec a właściwie sterownik co jakiś czas przestaje pracować.

Działa wszystko prawidłowo w trybie praca, po 20 minutach idę do kotłowni a tam sterownik w trybie stop.

Czujnik temperatury spalin jeszcze nie podłączony, nie wiem czy to ma jakiś wpływ. I tu mam jeszcze jedno pytanie właśnie o ten czujnik, konkretnie jak go zamontować? Mam wywiercić dziurę w rurze odprowadzającej spaliny? Bo nie widzę tam nigdzie otworu fabrycznego na ten czujnik.

 

20230924_144312.jpg

20230924_144353.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, to ty jeszcze z pracą interwałową się bawisz? Zostaw ten XX wiek. Dziś sterowniki potrafią modulować moc palnika wedle zapotrzebowania na ciepło.

Masz sterownik z pid, więc zacznij z tego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce czujnika spalin jest w spalinach, ale na wszystkie inne czujniki są przygotowane miejsca montażowe a tu nie ma więc nie chcę zrobić jakiejś głupoty i wolę się dopytać.

9 minut temu, Dozy napisał(a):

Paweł, to ty jeszcze z pracą interwałową się bawisz? Zostaw ten XX wiek. Dziś sterowniki potrafią modulować moc palnika wedle zapotrzebowania na ciepło.

Masz sterownik z pid, więc zacznij z tego korzystać.

No chyba PID działa, bo pokazuje moc palnika od 20 do 100%. Więc to chyba jest ta modulacja?

Problem jest taki (ciągle jednak nie rozwiązany), że sterownik przechodzi nagle z trybu "praca" w tryb "stop" chociaż zadanych temperatur nie osiągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcja czujnik spalin należy zamontować w przewodzie kominowym. Jak na wylot spalin w skamie dołożona została rura kominowa, to na niej wiercimy otwór i wkładamy czujnik. Na podstawie czujnika spalin sterownik rozpoznaje rozpalenie i czy sie pali. Jak brak zmian na czujniku, to wywala alarm.

Trzeba go zamontować do rury kominowej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem rok temu zamówiony owies u rolnika na ten rok (wiadomo jakie były ceny w tamtym roku)Nie chciałem robić chłopa w CH...... .W tamtym sezonie paliłem 50%owsa u 50%pelletu i było ok w tym roku mam problem,po rozpaleniu a ładnie się rozpala ok.2 min zgaryna mi żar po rozpaleniu stabilizację mam na 3 min.Co jeszcze można by było zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe zboże może być niedosuszone. Ja bym wydłużył czas stabilizacji, żeby powstało więcej żaru. Jeśli opał jest zbyt wilgotny będzie problem z pracą na niskiej modulacji. Wilgoć z opału nie będzie w stanie odparować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maleństwo, ale jaki ma potencjał - już ponad 6.5 tony pelletu przemielił w atmosfere. 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się...

Zainstalowałem czujnik zawleczki do sv200. 😁

Screenshot_20231006-182631.thumb.png.19aacb489717844902bf4ae283b2deaa.png

Screenshot_20231006-192933.thumb.png.539be39344d56080e14734f5b9f79a15.png

 

Magnes pozyskałem od przenośnej latarki typu penlight (mam ich kilka już nie działających). Pomimo, że magnes sam "klei sie" do świdra, dla pewności użyłem tzw. kropelki aby wykluczyć ewentualne przemieszczanie się magnesu wskutek drgań świdra.

Jako czujnika użyłem kontaktronu, więc wystarczyło podłączyć dwużyłowy kabel pod obydwa zaciski na listwie zaciskowej na płycie sterownika, bez pozyskiwania +5V (jak to ma miejsce w przypadku halla).

Lutowane połączenia do kontaktronu zaizolowałem koszulkami termokurczliwymi i całość przytwierdziłem do pokrywy za pomocą kleju na gorąco.

... i działa. 😊

 

 

Jeszcze małe objaśnienie.

Błąd "blokada podajnika" zostaje zgłoszony jeśli w ciągu sumarycznych 90 sekund czasu pracy podajnika (nie licząc czasu przerwy między podawaniami) sterownik nie wykryje zmiany stanu czujnika. Mówiąc obrazowo - zmiany koloru prostokącika z szarego na niebieski lub odwrotnie. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie czy jest jakaś różnica wielkości między palnikami mała SV taka 10kw a 25kw. Głównie chodzi mi o wymiary otworów montażowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mirekkss napisał(a):

Witam. Mam pytanie czy jest jakaś różnica wielkości między palnikami mała SV taka 10kw a 25kw. Głównie chodzi mi o wymiary otworów montażowych?

Na stronie producenta masz rysunki techniczne z wymiarami 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Posiadam małą sv i mam pytanie.

Czy silnik podajnika u Was też jest tak gorący że nie można sie do niego dotknąć?

Nastawy to 17s podawania na 22s przerwy, wolna przekladnia, przesyp groszku ok 5.6kg, opalam aktualnie ziarnem odpadowym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.