Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przy wymianie zawleczki w ramach ciekawości zwaliłem silnik z przekładnią. Kosz był oczywiście pusty bo musiałem odblokować ślimak. Po demontażu przekładni i silnika zobaczyłem płaszczyznę z wystającymi czterema szpilkami oraz gumową uszczelką. Nie chciałem nic na siłę robić, ale nie bardzo chciał tamtędy ślimak wyjść. Pierwszy raz to w życiu  rozbierałem, więc pewnie wychodzi brak obycia z kotłami. Przy próbie demontażu zdjąłem taką metalową tuleję dystansujacą. Potem jeszcze wychodziły przy samym trzpieniu ślimaka po kolei cztery okrągłe metalowe pierścienie pewnie uszczelniające był syf z rury nie dostawał się dalej. Teraz mam już wszystko poskładane i odpalone, więc nie będę się tym bawił, ale w przyszłości będę musiał podejść do sprawy raz jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie do kolegi Pieklorza, jakie sugerował by wstępne ustawienia na sv200 na pellet kocioł 19 kw Malina dmuchawa wpa x6.

I druga sprawa, może dobrze by było gdyby pojawił się wątek - SV200 + PELLET, podejrzewam że pojawi się kilka osób chcących sprawdzić tą opcję palenia na sv- Ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,jest problem z kociołkiem skamp pv-13 skzp-02, uzytkowany 1miesiac ,pracuje w automacie.
Wariuje sterownik ,restartuje sie samoczynnie co jakis czas , nie puszcza na kaloryfery,choc pompa sie zalącza zawór 4d zmienia pozycje ,ale rurki zimnie przy pompie),
Wyswietlacz  raz pokazuje 3 pompy ,raz 4 ( mam 3)
Spalanie tez sie rozjechalo ,pelno niespalonego "koksu"
Pale karlikiem ,przez miesiąc było ok , nic nie kopane w sterowniku przez ten czas .wczoraj dopiero  ruszalem ustawienia ,rozne pozycje ale kaloryfery nie ruszyly.
O co chodzi?

Dodatkowo chyba padl mi modul internetowy wifi , taki tylko do odczytu ze strony internetowej .zawsze swiecila dioda na zielono ,teraz nic i nie laczy ze stroną ...

IMG20210918051810.jpg

IMG20210918050232.jpg

IMG20210918051859.jpg

IMG20210917191959.jpg

IMG20210918051915.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@normalny99999 opisz problem w tym temacie   https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/34148-sterownik-kotla-skzp-02-ustawienia-porady/ 

Tam najprędzej uzyskasz odpowiedz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,jest problem z kociołkiem skamp pv-13 skzp-02, uzytkowany 1miesiac ,pracuje w automacie.
Wariuje sterownik ,restartuje sie samoczynnie co jakis czas , nie puszcza na kaloryfery,choc pompa sie zalącza zawór 4d zmienia pozycje ,ale rurki zimnie przy pompie),
Wyswietlacz  raz pokazuje 3 pompy ,raz 4 ( mam 3)
Spalanie tez sie rozjechalo ,pelno niespalonego "koksu"
Pale karlikiem ,przez miesiąc było ok , nic nie kopane w sterowniku przez ten czas .wczoraj dopiero  ruszalem ustawienia ,rozne pozycje ale kaloryfery nie ruszyly.
O co chodzi?

Dodatkowo chyba padl mi modul internetowy wifi , taki tylko do odczytu ze strony internetowej .zawsze swiecila dioda na zielono ,teraz nic i nie laczy ze stroną ...

 

Ps.

Sterownik wymieniony,z powodu pandemi brak czesci,wsadzili podobno slabszy zasilacz i resetowal sie co jakis czas...narazie wszystko ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotna wskazówka, gdyby ktoś myślał o zakupie: 

3 godziny temu, normalny99999 napisał:

z powodu pandemi brak czesci,wsadzili podobno slabszy zasilacz i resetowal sie co jakis czas

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że jak to przeczytałem to mnie lekka nutka niepewności ogarnęła. Niedługo dostanę kocioł wraz z SKZP i mam nadzieję, że będzie bez niespodzianek tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W sierpniu wymieniłem stary zasypowy kocioł (Tezam 20kW) na kocioł z palnikiem SV200 (Miniwit 12kW). W porównaniu do poprzedniego kotła w piwnicy zrobiło się wyraźnie cieplej - zewnętrzna część palnika która wystaje poza kocioł mocno się nagrzewa. Czy można ją ocieplić wełną mineralną, i zabudować? Ktoś próbował coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie docieplenie może spowodować przegrzanie korpusu który może pęknąć . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alf tak coś mi tam w głowie utkwilo że była taka możliwość .Nie daje sobie ręki uciąć (bo bym teraz reki nie miał ) . Wypadało by zapytać pieklorza o ten zabieg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że temperatura podajnika mocno wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem cały poprzedni sezon trochę ocieplone i mam nadal, temp podajnika raczej nie wzrosła , a żeliwo chyba bardziej źle znosi nagłe zmiany temp. - z tego co pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ociepliłeś, i jaką masz temperaturę podajnika ?  w lato też paliłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały poprzedni sezon miałem, temp podajnika ok 40stopni, chciałem temperaturę w kotłowni trochę obniżyć , ale powiem szczerze , nie bardzo się chyba udało. Latem nie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz tylko do tego trzeba zbudować odpowiednią konstrukcje kotła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to akurat pasuje ciepła kotłownia. Mam tam swój warsztacik więc cały rok w krótkich gaciach można siedzieć. Ten letni sezon paliłem cały czas na CWU ale jakoś specjalnie temperatury to nie podnosiło jak kocioł głównie w podtrzymaniu. Chłodniej nawet było o kilka stopni niż na parterze w upały. No ale to piwnica 100m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.