Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Wstaw wykres lepiej, bo przypuszczam że są duże skoki mocy z 10 do 100 i schodząc w dół ma dużo opału i mało powietrza a oprócz tego rozwarstwienie wody w kotle. Brak ochrony powrotu. 

Edytowane przez pospisz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel sprawdzałem ,cztery worki z LM, zero poprawy. Ruszt wyciągam przy każdym czyszczeniu.uszczelki pod dekielkiem już dawno nie ma ale jest wyczyszczone i szczelnie dolega. Ustawienia wałkujemy z pewnym kolegą z forum od świąt. Wcześniej kupiłem nowy sterownik, a teraz inną duchowe, już nie mamy pomysłu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w tym najmniejszym palniku ale temperaturę podajnika 17C u siebie widzę tylko na wyłączonym kotle, najczęściej jest w okolicach 35C. Dobrze masz ten czujnik założony czy tylko wisi?

Z fotek pali się to do doopy, komora powietrzna wyczyszczona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się nie pomyliłem. Nie dymi w całym zakresie tylko schodząc w dół wtedy powstaje sadza. Popracuj nad przepływami w instalacji przypuszczam że pompki chodzą na fulla. Włącz na stałe cwu o ile jest a pompę z instalacji na 1 bieg. Mam nadzieję że dogrzeje dom na 1 biegu. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, palnik jest zarzucany paliwem na dużej mocy i gwałtowne zejście na mniejszą moc równa się dymienie. Do tego palnika 80W dmuchawa to nie jest dobry pomysł. Jak jest ustawiona dynamika modulacji? Ja mam palnik 15kW dmuchawę 40W i tak to u mnie wygląda

 

IMG_20200106_094533.jpg

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, krisgie napisał:

Gdyby była konieczność docięcia takiej lub innej uszczelki, można użyć czegoś takiego:

http://kontakt-sa.pl/materialy-termo-izolacyjne/4317-tektura-termoizolacyjna-5mm-x-1220mm-do-1200c.html

Witam 

Uszczelki można zrobić z foli aluminiowej.

 

@anek65 zmniejsz moc kotła do 8 kW zmniejsz czas podawania na początek 3s, dobierz dmuchawe i moc minimalną podnieś tak by pokazywał 0.2 kg/h i daj wykres. 

Pozdrawiam RedEd 

Edytowane przez reded
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, anek65 napisał:

Wcześniej kupiłem nowy sterownik, a teraz inną duchowe, już nie mamy pomysłu .

Bez obaw są jeszcze inne sterowniki  dedykowane do tego palnika  SPPV2  albo najnowszy agros pid plus 

SKZP to też przecież dobry sterownik da się go na pewno ustawić  poprawnie  tym  bardziej że ziemowit to nie jest  jakiś trudny opał prawie żadna spiekalność 0-3 Ri trochę popiołu ma dużo 10% . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

U klientki byłby bardzo podobne objawy. Akurat u mniej pomogło.... uchylenie okna...... i późniejsze wykonanie nawiewu do kotłowni. Wcześniej przed remontem tego nie miała gdyż wszystkie drzwi i okna były stare i nieszczelne . Niestety podczas remontu zostały powymieniane okna i drzwi i wszystko zrobiło się szczelne jak akwarium i przy spadaniu obrotów dmuchawy w pomieszczeniu było duże podciśnienie i brakowało powietrza i dymiło na niskich obrotach...

yaro.

Edytowane przez YaroXylen
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z przepływem powrót masz za zimny masz 4d albo cwu czy tylko grzejesz dom ?

Miałem podobne problemy, pompa kotłowa rozwiązała je.

Edytowane przez Misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, reded napisał:

 

 

@anek65 zmniejsz moc kotła do 8 kW zmniejsz czas podawania na początek 3s, dobierz dmuchawe i moc minimalną podnieś tak by pokazywał 0.2 kg/h i daj wykres. 

Pozdrawiam RedEd 

To rozwiązanie też może się sprawdzić żeby brakowało mu paliwa i szukał swojej mocy i dawki tylko trzeba obserwować popiół i nadmuch. Szukał bym jednak rozwiązania w dogrzaniu powrotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy może kolega powiedzieć jak ma zasłoniętą dmuchawę?? Bo oglądając fotki z kopcącego palnika któremu w chwili wykonywania zdjęcia, ewidentnie brakuje powietrza i nie można dostrzec kratki wlotu powietrza do dmuchawy.

YARO

image.png.3bdc7c716a579eaaab53512f88ac2361.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa dm 80, przesłona typu x, w momencie wykonania zdjęcia całkowicie odsłonięta. Teraz całkowicie zdementowałem przesłonę z dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
1 godzinę temu, Misiu napisał:

Masz problem z przepływem powrót masz za zimny masz 4d albo cwu czy tylko grzejesz dom ?

Miałem podobne problemy, pompa kotłowa rozwiązała je.

Nie ma bo to drugie już pytanie i nie odpowiedział. na bank tu leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje tylko dom. Nie mam cwu, zawór czterodrogowy ze sterowaniem ręcznym skręcony na dwójkę.myślicie panowie że słaby przepływ wody hamuje przepływ powietrza przez palnik.

IMG_20200116_181422.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, anek65 napisał:

Grzeje tylko dom. Nie mam cwu, zawór czterodrogowy ze sterowaniem ręcznym skręcony na dwójkę.myślicie panowie że słaby przepływ wody hamuje przepływ powietrza przez palnik.

 

Przepływ wody hamuje przepływ powietrza? Raczej niemożliwe, no chyba żeby praca pompy powodowała zatrzymanie dmuchawy, co chyba raczej nie ma miejsca? Ze zdjęć wygląda jakby u ciebie nadmuch był o wiele za mały, właściwie jakby go wcale nie było. Może jakiś film nagraj to będzie widać? Czerwony i kopcący płomień to brak powietrza. Jak piec pracuje i otwierasz dolne drzwiczki to nie powinien być widoczny czarny dym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podobną sytuację jak ja miałem, założyłem pompę kotłowa między 4d a powrót, po prostu grawitacja nie daje rady.

Edytowane przez Misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anek65 zrób eksperyment, czujnik od sterownika co masz na powrocie przyłóż do zasilania na jakiś czas, zobacz jak się będzie piec zachowywał czy będziesz miał takie duże skoki modulacji jak przed. Jeżeli piec nie będzie kopcił i równo pracował ratuje cię pompa kotłowa. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Misiu napisał:

anek65 zrób eksperyment, czujnik od sterownika co masz na powrocie przyłóż do zasilania na jakiś czas, zobacz jak się będzie piec zachowywał czy będziesz miał takie duże skoki modulacji jak przed. Jeżeli piec nie będzie kopcił i równo pracował ratuje cię pompa kotłowa. 

 

Raczej to nic nie da - oszukasz czujnik powrotu ale nie oszukasz bezwładności układu i przepływów - ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Wg mnie (widząc tylko wykresy i fotki) są tutaj przynajmniej 2 problemy:

- parametry spalania (zbyt stroma krzywa nadmuchu, za niska moc minimalna)

- bezwładność układu (mały przepływ/ duża delta) 

I obydwa problemy się na siebie nakładają.

@anek65, zobacz na wykresie @altoro jak wyglądają spaliny względem modulacji. Jak dasz radę wrzucić wykres 2h/6h to było by lepiej widać jak to u Ciebie wygląda. 

Edytowane przez krisgie
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa jest nowa ma dopiero 2 dni. Fabrycznie była zamontowana 40, ona też chodziła na bardzo wysokich parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.