Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

To zrób nowy pod ekogroszek jakim palisz.



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie JEST !!! Prezent od mojego kotła i coś podejrzewam że święty Mikołaj też tam palce mógł przyłożyć Wracam do domu ze służby,a tu takie coś Na szczęście sytuacja już ogarnięta. Życzę wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia.434bdc183339b7a0228ec6360d2b92a3.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem ciekawy waszych obserwacji pracy tego palnika a konkretnie 25 kw na jakich mocach najlepiej się sprawuje wyższe czy niższe, i jeszcze jedno jaką moc wpisujecie w sterownik moc pieca z tabliczki czy moc palnika ?? Wg mnie przy niskich mocach węgiel spala się przy samej końcówce ślimaka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc palnika. 

Jak chcesz odsunąć ogień od ślimaka to masz dwie opcje. Albo zmniejsz kaloryczność albo wpisz korektę na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wielu testach,i zmianach, najlepiej się sprawdza ustawienie mocy w sterowniku, takiej jaką ma palnik. Czyli w moim przypadku 15 KW.  I do tej mocy ustawiałem powietrze. 

Potem założyłem kaganiec na modulacji, tak aby się zgadzała z mocą wymiennika. Czyli w moim przypadku 9 KW.

Modulacja jest ustawiona od 10% - 60%. Ewentualne spieki, lub niedopały doregulowałem powietrzem, i dawką węgla.

Zaraz podejrzę jak to wygląda w tym momencie, i napiszę. 

W palnik nie zaglądałem, ale jeszcze się nie zdarzyło, aby w chwili kiedy jestem w kotłowni, temperatura podajnika przekroczyła 40 stopni.

Teraz palę Skarbek, kaloryczność więcej niż 28.. według tego co na worku.

Może tak być, bo niedopałki zginęły jak w sterowniku ustawiłem kaloryczność 31,  a korekta jest na minus 13.

Powietrze  15 - 50,  i przy takich ustawieniach spieki zdarzają się, ale niewiele.

Zaznaczam, że palnik 15 KW.

Edytowane przez pochłaniacz
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka dmuchawa???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa 40 W.  Faktycznie to bardzo ważny parametr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Jareckiego. Podczas ostatniego czyszczenia wykruszyla mi się uszczelka z pod tej dużej blachy, powiedz mi cze jest konieczność uszczelnienia palnika od frontu czy sobie odpuścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tej uszczelce pod paleniskiem, pod tą blaszka od wyczystki?

Tu nie musi być, ona tak naprawdę jest potrzebna do laboratorium, aby o miejsce po przecinku zawalczyć.

 

Tak zakręcasz, zabrudzi się za dwa dni, uszczelni i jest dobrze

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie bez tej pracuje już tak od dłuższego czasu, mówię o tej uszczelce z tej większej blachy nad nią właśnie, która jest przykrecona do frontu palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem chyba do Ciebie już kiedyś. Spieki to generalnie za dużo powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pieklorz napisał:

Masz pracę w domu bez tej uszczelki, bez spiny z ustawianiem , praca na modulacji mocy

O miejscu po przecinku była mowa a nie kosmiczne różnice

Czemu taka różnica między temp.zadaną a faktyczną? Ten ster potrafi piękne trzymać zadaną temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został zmuszony do pracy. Stał wcześniej nic nie robiąc w strefie dziennej z prawie zamkniętym zaworem (ciepło w dzień). Duzooooo wody w układzie, więc jak siłownik otworzy na układ, to wówczas tak jest.

Normalnie jest jak mówisz, trzyma kreskę od linijki. Wahnięcia w ciągu doby ma dwa jak przechodzi między strefami.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, altoro napisał:

Pieklorz , jakie masz powietrze na tym filmie?  jeśli można wiedzieć. Chodzi mi o Super Mocny.

Na Super Mocny jak pamiętam dołem było 5, góra 22, bez dodmuchu.

Teraz do tego drugiego po teście z analizatorem mam dół 7%, góra 23% i dodałem dodmuch gdy podaje na 4 i dopiero jakieś przebłyski szarości są. Super Mocny trafił mi się dużo lepszy od tego Ogień Ultra w białych workach. Ten ogień w jednych workach fajna, grubsza granulacja, w drugich zawartość drobnicy a do tego co któryś worek wilgotny mocniej. Także do tego super mocny to bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie dostałem odpowiedzi co do tych uszczelek ale skoro w tej dolnej blasze jest ona zbędna więc w górnej pewnie też obejdzie się bez niej? 

 

P. S a  tak poza tematem, jaki był powód zmiany  stera boleckiego na timela? 

Edytowane przez Dioob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górnej po co sciagaleś? Można zamówić jak chcesz w Technix, górną blachę jak odkrecales możesz też dać na silikon. Generalnie przymusu nie ma.

Ja mam tą dolną blachę cały czas bez tej uszczelki i jak widzisz na analizatorze nie ma z tym problemu.

Sppv2 miałem jeden z pierwszych egzemplarzy produkcja została zakończona w październiku 2019 ,one są niedostępne. Ma być za jakiś czas wersja SPPv3 ale jeszcze jej nie ma.

Na wcześniejszych filmikach możesz zobaczyć Argosa PID Plus którego konstruował Bolecki i soft jest na bazie Sppv2 liniowego z elementami zamówionymi przez Technix do produkcji. Projekt płytki i soft to praca Boleckiego. Tu też miałem jeden z pierwszych 10egzemplarzy i poszedł do modernizacji, bo nie jestem w stanie w starą płytkę wgrać nowszych softów,nie działa mi w związku z tym parę rzeczy np. panele domowe T1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem płytę i wyjolem cały odlew do czyszczenia, te górne otwory itp w sumie to nie potrzebnie. Osobisvie mam Sppv2l tego małego i wsumie robotę robi, zwłaszcza liniowy boleckiego z tad moje pytanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.