Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, berthold61 napisał:

A miał to być najlepszy palnik a tu takie rzeczy ? na moim pancerpolu 15-ce z nowym typem paleniska mogę palić każdym ekogroszkiem i nie wiem co to przykapcanie jakieś spieki czy tam inne ciekawostki po prostu co tydzień zasypac i do widzenia .

To iloma już groszkami palileś, że twierdzisz, że wszystkimi i jaki masz kocioł powiedz. Ja na razie mam Skarbek i sekom pisze o nim , że jest taki  , że są z nim  delikatne problemy A po za tym ja dopiero ustawiam go i testuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
55 minut temu, Kijasr napisał:

Ale za to masz wiadro sadzy

Eno właśnie że sadzy też nie mam , nie że nic ale tyle co kot napłakał i bardziej to są lotne farfocle takie siwe niż sadza , na starym palniku było tej sadzy troche ale on znów działał dobrze w lato na CWU a ten nowy typ idealny na zime a latem potrafi przygasać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na lato zmiana palnika ;p

Wracając do tematu, to groszek o którym pisałem wcześniej, to dosyć mocny towar, ładnie się spala, popiół też ładny. Tylko nie lubi małych mocy. 

Moja przygoda z podajnikiem zaczęła się dwa miesiące temu, i pewnie popełniam błędy, więc nie ma co winić sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej prezentuję fotkę palnika Czy w zaznaczonym miejscu powinna być uszczelka ? Oryginalnie była niestety przy odkręcaniu i ponownym montażu uszkodziła mi się. 

20191130_172247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam malinę 12kw i mam „problem” z KGM gold, to znaczy, niby popiół ok ale sadza w kotle jest. Dom 75m2. Jak mroźniej to jest ok. Teraz temp na dworze +10 i kocioł więcej w czuwaniu niż w pracy. Na moje trochę mocny groch na takie temp.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlawekOrfi, myśl pozytywnie.

Jak ciepło - co prawda kocioł może się trochę pobrudzić ale za to mniej spalisz.

Jak zimno - może i więcej spalisz ale za to czyściej.

:-) 

PS. Palę tym samym paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rmj tak, oryginalnie tam jest uszczelka. Tak jak wspomniał kolega @altoro  nie jest ona konieczna, już kilka takich opinii znalazłem tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była konieczność docięcia takiej lub innej uszczelki, można użyć czegoś takiego:

http://kontakt-sa.pl/materialy-termo-izolacyjne/4317-tektura-termoizolacyjna-5mm-x-1220mm-do-1200c.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dmuchawa RV13AMs  powinna brzęczeć ?  od początku wydawała takie dźwięki podobne do brzęczenia, i nasilają się wraz z prędkością.  W poprzednim kotle miałem dmuchawkę, ale tam było słychać tylko szum przepychanego powietrza, więc stąd moje pytanko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwszy sterownik Argos pid palniczek dymi.

Drugi sterownik skzp-02 palniczek dymi.

Pierwsza dmuchawa 40 watt palniczek dymi.

Druga dmuchawa 80 watt palniczek dymi.

I tak sobie dymi od września aż do dziś takie to cudeńko.

IMG_20200116_201239.jpg

IMG_20200116_193038.jpg

IMG_20200116_193026.jpg

IMG_20200116_193942.jpg

IMG_20200116_194114.jpg

IMG_20200116_194815.jpg

IMG_20200116_181422.jpg

IMG_20200116_153241.jpg

IMG_20200105_192243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio był czyszczony palnik ?  

Potrzeba więcej szczegółów na temat ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik czyszczę co tydzień.

Palnik dziewiątka , z przesypu wychodzi 4,7, ustawione 4,9.

Kaloryczność 25. Czas podawania 5 sekund.

IMG_20200111_161018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowałeś ruszt ? dziurki lubią się zapchać. 

Sprawdzałeś inny węgiel ?

Uszczelka pod dekielkiem palnika cała ?   ona lubi się uszkodzić, i wtedy trzeba wyskrobać resztę, lub zrobić nową, bo inaczej powietrze tam ucieka.  

Edytowane przez pochłaniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie trochę krótki czas podawania, zrób 8 - 10 , trochę duża delta jak zauważył kolega pospisz też może troche mieszać. 

Powietrza ma wystarczająco, spieki mu się robią, ma zdjęciu widać język wychodzący z palnika.

Edytowane przez Misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.