Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Misiu napisał:

Wybaczcie dlaczego wszyscy uwzięli się na dmuchawę , czy przy słabym nadmuchu miał by spaliny 136 stopni przy 85 procentach modulacji ???

Przy zbyt mocnym też są niskie, bo nadmiar powietrza je wychładza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkopuł w tym że na 40 też dymiło, ale zawsze mogę do niej wrócić. A może sam palnik jest źle poskładany i coś jest przytkane w środku, skoro 80 nie może tego przepchać. Palnika niestety nie mogę rozebrać bo jest jeszcze na gwarancji. Przerabiałem już chyba wszystkie ustawienia sterowników i dmuchaw. Zmagam się z tym problemem od września czyli od zamontowania kotła. Pompę kotłową oczywiście założę jak się zrobi trochę cieplej. Chciałem jeszcze dodać że dymienie występuje w całym zakresie modulacji i na wszystkich obrotach dmuchawy.

Edytowane przez anek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Misiu napisał:

Wg mnie trochę krótki czas podawania, zrób 8 - 10

Jak tam jest palnik z potencjałem niespełna 5kg/h, to dla mocy ok. 10 kW, trzeba podać co najmniej 15 sekund co minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, reded napisał:

 

Czyli z tymi dmuchawami zamienił stryjek siekierkę na kijek. W sterowniku skzp-02 nie da się ustawić przerwy w podawaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że się nie da. Napisałem w ten sposób dla zobrazowania proporcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chce pomóc,ale moim zdaniem najlepiej byłoby rozebrać ten palnik i sprawdzić w środku czy nic tam nie zostało po montażu. Składają to tylko ludzie.Mam taki sam tylko 15 KW i u mnie działa bez zastrzeżeń. Czasami jak w ruszcie dziury się zapchały to było od razu widać po płomieniu że coś jest nie tak. Ewentualnie zgłoś problem do producenta kotła,w końcu masz gwarancję.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robić? Przede wszystkim uspokoić modulację. Będę się upierał że palnik zasypywany jest paliwem na wysokiej modulacji i nie zdąży spalać paliwa bo nagle modulacja spada i odcina tlen. Takie jest moje zdanie. Tu nie trzeba rozbierać palnika, wszystko widać na wykresie.

U Ciebie modulacja lata od 25% do 85% wyciągnij średnią z pewnymi widełkami i zobacz co będzie się działo po paru godzinach.

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil ma na kanale pokazane jak rozebrac i poskladac palnik . Moim zdaniem coś jest z nim nie tak . Coś zatkane lub gdzieś bokiem wieje powietrze . Od tego bym zaczynal . Teraz masz kopciucha jak moja rynn pod "trójkę" . Sory tak nie powinno być . 

I jeszcze jedno dmuchawa osiemdziesiątka z zakresem 17-50 to powinno dać jeden wielki spiek a nie sądzę I dym z komina .

Edytowane przez FAFAŁ
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Przed sezonem chwaliłem się na ulicy że mam cudowny kociołek, a teraz stałem się pośmiewiskiem całej ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widać że masz problem z tym palnikiem. Ja zacząłbym tak jak wcześniej pisałem od sprawdzenia palnika. Uszczelki można zamówić u producenta palnika. Pytałem Kamila Miernika jak wrzucił ten filmik na kanał.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie trzeba do tego podejść. Nie mam takiego palnika, ale wiem, że ani producent palnika, ani kotła nie zostawia ludzi w potrzebie.

Ostatnio kol @Pieklorz rzadko tu zagląda, niemniej są osoby, które taki palnik posiadają. 

Wg mnie przyczyna może leżeć po stronie palnika, kotła czy czopucha albo komina.

Trzeba po kolei, konsekwentnie eliminować potencjalne przyczyny takiej sytuacji, począwszy "od końca", czyli komina. Potem czopuch, kanały kotła, napowietrzenie kotłowni, na końcu palnik. 

Wiadomo, nie jest to normalna sytuacja, ale przyczyna najczęściej jest prozaiczna, choć oczywiście nie można wykluczyć błędu ludzkiego przy montażu. 

Najpierw jednak trzeba wykluczyć wszystko, co "nieludzkie" ;)

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Kilka lat temu na forum elektroda (chyba) ..... pewien gość opisywał bardzo podobny, niemal identyczny problem z innym palnikiem, .....męczarnie, problemy... mocniej dmucha to jakoś paliło się, jak wolnej to nie chce.

W akcie desperacji zawziął się i wyciągnął palnik, rozebrał na części, ... i nic.... podczas składania w ostatniej chwili zwrócił uwagę na kanał powietrza ...i...???? w kanale siedział kawałek wełny mineralnej z ocieplenia kotła...

Oczywiście nie musi być tak samo ale.......

Rysunek tylko poglądowy ale zdarzenie autentyczne.

Yaro

image.png.61d2a9e8a93d5057f196eb0202ab719b.png

 

Edytowane przez YaroXylen
korka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnika nie ma co rozbierać na cześci, bo to bez sensu. Jak komuś taki dziwny pomysł przychodzi do głowy, to najpierw zamówić komplet uszczelek.

Z obsługi palnika to raz na jakiś czas klapka pod palnikiem i co drugi raz wysunąć płytkę w celu kontroli drożności paleniska i to wszystko.

 

Tu jest albo kwestia problemu z ciągiem kominowym. Nastawy dmuchawy są dziwnie chore, jakby tlenu brakowało albo ciągu.

Komin jest bardzo wysoki i znajduje się na zewnętrznej ścianie budynku w dodatku 3jego ściany wystają. Jak za mocno schłodzi i tak nie za ciepłe w 5ej klasie spaliny , to zaczynać się mogą schody.

 

Palnik ma przesyp w granicy 5kg, normalne, większe modele 12,2-12,4kg/h... W sekundy to on poda tyle, co nic. 7-10sekund czas podawania.

 

Wykresy i stabilizować instalację. Jestem ciekawy jaka temperatura spalin jest na wylocie z komina i jak wygląda jego ciąg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie komin mam ceramiczny systemowy fi 200 wysokość 7 m. Czysty i drożny i ocieplony, kupiony specjalnie do kotłów węglowych. Kocioł dymił od czasu zamontowania a wraz z kotłem był montowany nowy czopuch fi 160 który został wyczyszczony w tamtym tygodniu.Dziś zamieniłem dmuchawę z powrotem na fabryczną 40 Watt i przywróciłem ustawienia sprzed wymiany dmuchaw y , wyczyściłem także kanały pod rusztem i za dmuchawą. Kocioł nadal z dymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kilka postów wcześniej koledzy podpowiadali abyś dynamikę modulacji zmniejszył na 1 to powinno spowolnić skoki modulacji (prędkości narastania i hamowania mocy kotła)

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.