Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

Masz zupełną rację, nie napisałbym tego bardziej trafnie. Podzielam twoje zdanie całkowicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poniżej widać co nam grozi. A właściwie to już jest faktem bo jeżeli piskasta już o tym nieśmiało pobrzękuje...

Kasa na długi będzie skrobana po kątach. Ciekawe co teraz wymyślą, żeby sobie kupić ciemny lud i ile nas to wszystkich będzie kosztowało.

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/makroekonomia/zaskakujaca-szczerosc-rzadu-w-skrajnych-przypadkach-mozemy-byc-niewyplacalni/r8jpw5d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już i tak wszystko stracone. Mnie już się nie chce tego nawet komentować o czym napisaliście. 

Ostatni news. Kupią węgiel który dali za darmo

https://legaartis.pl/blog/2022/10/24/tak-sie-robi-biznes-ukraina-sprzeda-nam-wegiel-ktory-przekazalismy-im-za-darmo/

A jak chłop sobie nakopał bo nie można kupić narażając życie pewnie, a nawet choćby na handel, no to mega przestępca

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-10-24/wegiel-drogi-wiec-wydobyl-go-sam-policja-zabezpieczyla-15-ton/?ref=slider

Jak by to nie wystarczyło, to trochę proszku na wszelki wypadek znaleźli.... 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2022 o 18:58, Piecuch19 napisał(a):

Jakoś w Afryce tłuką się od lat i tam nikt nie chce "pomagać" w demokracji, bo nie ma surowców.

W Afryce surowców od groma,tylko od dawna "zagospodarowane". Głównie przez Chińczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władza ( dla swoich) i Klechy są coraz bardziej pazerne. Klechów rozumiem. Bo trzeba się nachapać póki jeszcze system trzeszczy bo trzeszczy ale da się przed upadkiem jeszcze coś wycisnąć. Ale władzy to już nie bardzo. Okręt tonie a pisowa kasta dalej robi wszystko, żeby utrzymać się przy korycie. Nie widzą, że pociąg zasówa w dół bez hamulców? Choć z drugiej strony to może sposób na uniknięcie odpowiedzialności. Jak W II WŚ. Wszyscy za Fuehrerem. Do końca. Do upadku.
Te słynne hasła. Państwo w ruinie itd. Dziś realny dług publiczny i ten co ukrywany jest papierowo, to 1,4 biliona. A obligacje już osiągają 20 procent. Efekt kuli śnieżnej. A pis nadal chce pożyczać. Czyli za trochę druga Grecja albo i może Argentyna.
Jeżeli ktoś jeszcze śni o tym, że taki np. węgiel stanieje to niech poczyta poniższe i wyciągnie wnioski.
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/makroekonomia/polski-dlug-publiczny-poza-budzetem-rosnie-jak-na-drozdzach/k3r48z2
 
A tu riposta Premiera:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/morawiecki-kiedy-tusk-dusil-inflacje-prowadzilo-to-do-jednego/93snfyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2022 o 19:25, Outsider napisał(a):

A poniżej widać co nam grozi. A właściwie to już jest faktem bo jeżeli piskasta już o tym nieśmiało pobrzękuje...

Kasa na długi będzie skrobana po kątach. Ciekawe co teraz wymyślą, żeby sobie kupić ciemny lud i ile nas to wszystkich będzie kosztowało.

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/makroekonomia/zaskakujaca-szczerosc-rzadu-w-skrajnych-przypadkach-mozemy-byc-niewyplacalni/r8jpw5d

No już zaczynają skrobać np kierowców bo oprócz tego co wprowadzili też reżim dla kierowców idą dalej i od końca października nie masz płynu do spryskiwacza 500 zł a jak masz to musisz mieć też w bagażniku ale jak w bagażniku otwarty to uznają że to nie płyn i 500 zł , następnie szykują półapkę finansową za brak przeglądu i nie ważne czy auto stoi w warsztacie bo silnik zatarty czy jako klomb kara będzie a za dwa lata podatek od spalinówek im starsza norma euro tym więcej średnio ok 6 tys rocznie , to wszystko do zobaczenia na TV Sośnierz tego z konfederacji on tam puszcza obrady komisji i te ich wypociny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, nikt Ci nie każe wozić bańki płynu w bagażniku. Nikt Ci za to nie wystawi też mandatu. To zwykła nadinterpretacja aby zrobić dym. Policja może postawić mandat za uwaloną przednią szybę. Jeśli masz minimum kultury technicznej to wystarczy wymieniać wycieraczki i pilnować aby w zbiorniku nie zabrakło płynu do spryskiwaczy. Wtedy masz czystą szybę i nikt Ci nic nie zrobi. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że wyczytacie , i dyskusja będzie ☺️

Po naszych drogach to czasem nowe wycieraczki nie pomogą i bańka płynu , do tego mandat za brudne tablice czy samochód można dostać , ogólnie to kiedyś jazda samochodem dawała radość dzisiaj to udręka nic tylko kary i mandaty ,no ale to naj łatwiejszy sposób dojenia kasy słaniając się tym że to dla naszego dobra😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nasze zdrowie i egzystencji w niskich/zdrowych temperaturach w okresie grzewczym już zadbali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gmina zapowiedziała kupno opału (węgla) i sprzedaż mieszkańcom po 3t za 2000/t tylko tym co są zarejestrowani w rejestrze kotłów - czyli ci co wezmą/ wzieli te 3000 dodatku i kupując 3t za 6000zł to tak naprawdę będą mieć węgiel po 1000zł/t - całkiem przyzwoicie , choć trzeba mieć transport własny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się teraz (pomijając korki) jeździ 100x lepiej niż 15-20 lat temu. Wtedy oprócz tej "mitycznej" radości z jazdy było pełno trupów na drogach, a infrastruktura byłą nieporównywalnie gorsza. 

Co do opału, u mnie w gminie też oferują do końca roku 1,5t, do końca stycznia 2023 kolejne 1,5t po cenie 2tyś/tona. 

Edytowane przez o6483256
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, berthold napisał(a):

No już zaczynają skrobać np kierowców bo oprócz tego co wprowadzili też reżim dla kierowców idą dalej i od końca października nie masz płynu do spryskiwacza 500 zł

Jakieś 5 lat temu zatrzymały mnie " krokodylki" gdy jechałem busem. Sprawdzał wszystko ( prawie). Nawet kazał mi włączyć spryskiwacze przedniej szyby. Nie wiem co by bylo,, gdyby nic nie psiknęło. Taki był skrupulatny, że na moje szczęście zapomnial o hamulcu ręcznym 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodatek pelletowy już ktoś zgarną ? u mnie na razie cisza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sambor napisał(a):

te 3000 dodatku i kupując 3t za 6000zł to tak naprawdę będą mieć węgiel po 1000zł/t - całkiem przyzwoicie , choć trzeba mieć transport własny. 

Palisz węglem? Czy to tylko chęć posiadania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja tylko pellet i drewno zgłosiłem, więc jestem po za tą listą na węgle.

Godzinę temu, Kordjano napisał(a):

A dodatek pelletowy już ktoś zgarną ? u mnie na razie cisza .

Przyznali mi dodatek, dokładnie miesiąc temu składałem papier,  ale gmina nie dostała jeszcze kasy na tą dotację, więc czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, sambor napisał(a):

 

Przyznali mi dodatek, dokładnie miesiąc temu składałem papier,  ale gmina nie dostała jeszcze kasy na tą dotację, więc czekam.

U nas podobnie. Dodatek przyznany ale brak środków na pellet a wegiel wyplacali. Tylko kazali się zgłosić żeby podpisać że jest przyznany ino pieniędzy nie mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy cena gazu nie jest też regulowana jeszcze przez URE?
Tzn na jakiej podstawie robią nowe prognozy jeżeli nie mamy jeszcze takich podwyżek gazu zatwierdzonych? Ceny gazu na giełdzie poleciały w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd powiedział, że ceny gazu będą zamrożone.

Jak rozumiem to w górę i w dół 😉, stąd znają cenę na przyszły rok.

W drugim moim punkcie poboru ( taryfa W-1 sama kuchenka) Pgnig zrobił mi prognozę na 2023 średnio po 5 zł/m sześć.

Taką informację otrzymali klienci PGNiG w wakacje:

PGNIG informuje, że 17 grudnia 2021 r. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę PGNiG Obrót Detaliczny w zakresie obrotu paliwami gazowymi, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2022 r.
Najważniejsza zmiana w Taryfie Nr 11, w porównaniu z Taryfą PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. w zakresie obrotu paliwami gazowymi Nr 10, to podwyższenie ceny za paliwo gazowe w grupach taryfowych 1-5 średnio o 83,7 proc. Stawki opłat abonamentowych pozostały na niezmienionym poziomie.

Tak więc skala podwyżki zgadza się mniej więcej z otrzymanymi przeze mnie prognozami.

Tauron zapewne trzyma taryfę równiutko z PGNiG.

 

Edytowane przez bobbuilder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dostali klienci w wakacje, to jest spóźniona informacja za zeszły rok. Zwróć uwagę na rok w tym piśmie. Na 2023 jeszcze nic nie informowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Tauron nie chce dalej handlować gazem, bo w przeciwieństwie do PGNiG nie jest firmą objętą systemem rekompensat i nie będzie w stanie zagwarantować odbiorcom ceny narzuconej przez URE.

Kolega @bobbuilder nie dostał jeszcze wypowiedzenia umowy?

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, esselite napisał(a):

To co dostali klienci w wakacje, to jest spóźniona informacja za zeszły rok. Zwróć uwagę na rok w tym piśmie. Na 2023 jeszcze nic nie informowali.

Zawarte w tym piśmie ceny mają być podstawą do "zamrożenia" cen gazu i prawdopodobnie będą obowiązywać w 2023, niewiadoma co do wysokości VAT, czy wróci do 23%.

Dostałem wypowiedzenie od Taurona, które na twiterze "odwołał"  Sasin.

Skoro dostałem prognozę na 2023, to chyba wypowiedzenie nie obowiązuje.

Fajnie byłoby, żeby  je wycofali na piśmie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni, to na twiterze mogą sobie nawet zimę odwołać 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.