Skocz do zawartości

BORA

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralny

O BORA

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

O sobie

 • Płeć
  Brak informacji

Ostatnie wizyty

148 wyświetleń profilu
 1. Gdy rozpalasz od nowa, wybierasz dokładnie popiół i resztki żaru?.
 2. Będzie spoko. Pamiętaj że woda w zladzie bez żadnego uzdatniania , po jakimś czasie sama sie odgazuje tracąc większość rozpuszczonego tlenu . Twardość może być problemem .
 3. Różne cuda można montować , używać i być zadowolonym. Nie mam doświadczeń z nowoczesnymi rozwiazaniami . Wiem jedno: moja instalacja ma 45 lat, rury czarne , stalowe naczynie wzbiorcze. Korozja jaka wystepuje to tlenowa. Wniosek jest taki że to wuolbrzymiony problem. Moze w nowoczesnych instalacjach są zalecane takie rozwiązania, myślę jednak że to przerost formy nad treścią. Dom to nie szpital, zakład czy budynek użyteczności publiczej gdzie zlad wody jest dziesiątki razy większy i jest potrzeba uzdatniania. Skoro jednak chcesz tak wyposażyć instalację to nie widzę przeciwwskazan.
 4. BORA

  Węgiel Rydułtowy jak palić

  Konkretna i na temat opinia.:) Nadal czekam co napisze autor tematu.
 5. BORA

  Węgiel Rydułtowy jak palić

  Miałeś kłopot ze spiekaniem węgla? Jak z sadzą i dymieniem przy rozpalaniu? Dużo niedopalu zostało? Jeśli masz ochotę, opisz przebieg palenia.
 6. Link który podałem to strona producenta. Masz tam instrukcję w pdf. Czytaj i zweryfikuj swoje nastawy.
 7. Pewnie już masz tą instrukcję ale skoro obiecałem to podrzucam. https://elektromet.pl/pl/technika-grzewcza/produkt/425
 8. Nie ma sprawy ale dopiero po 16 gdy będę w domu. Teraz piszę z tefonu a w pracy nie moge korzystać z firmowego sprzętu. Możesz na szybko wpisać w Google "sterownik reg 6 " i wszystko sobie ściągniesz.
 9. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że przez przypadek wyłączyłes automatyczne sterowanie dmuchawa. Jeśli jest w trybie ręcznym to potrzeba ręcznie wyłączać. Przynajmniej tak wywnioskowalem po przejrzeniu instrukcji.
 10. BORA

  Węgiel Rydułtowy jak palić

  Jakie dokładnie? NIE MA DOKŁADANIA. :) Palisz od góry czyli zasypujesz węgiel, drewno na górę i rozpalasz. Pali się BEZ dosypywania. Po wypaleniu calego wsadu, wybierasz popiół i niedopalony węgiel i zasypujesz nową, świeżą porcję. To palenie cykliczne bez dosypywania. Taki urok tej metody palenia. Jeśli przejdziesz na ciemną stronę mocy i skusisz się na dokladanie na żar , to będzie kupa dymu, sadzy i smoly. Palenie kroczące raczej też się nie uda bo komora spalania mała i brak miejsca .
 11. BORA

  Węgiel Rydułtowy jak palić

  Przy rozpalaniu odepnij łańcuszek i ustaw PP na ok 1-2mm a PW czyli górę na ok 1 cm. Po dojściu do zadanej podpinasz łańcuch miarkownika i dalej już on uchyla klapke. Powietrze wtórne na klapce w zasypowych drzwiach ustaw na 3-5 mm.
 12. BORA

  Węgiel Rydułtowy jak palić

  Dmuchawa pomaga poradzić sobie z mniejszym przepływem powietrza przez ewentualnie sklejony żar. Nie jest tak że musi być ale może ułatwić spalanie. Po prostu zasyp węgiel do komory i odpal od góry. Po upływie jakiegoś czasu może być widoczne że temperatura spada i nie chce rosnąć. To typowy objaw spieczonego i sklejonego żaru a raczej skoksowanego węgla. Potrzeba wtedy solidnie wzruszyć zasyp ozogiem czy czym tam maszm Wkładasz breszke w zasyp i unosisz do góry. Taki zabieg rozbija zazwyczaj sklejony węgiel. Potrzeba to zrobić dokładnie i parę razy ale staraj się nie mieszać tylko unosić ozogiem zasyp by dostał znowu dopływ tlenu. Musisz po prostu spróbować i wyrobić sobie schemat działania. Czasem nie udaje się za czorta i jest ciągła walka a czasem te problemy są znikome i da się fajnie taki mocny węgiel spalac. Tylko próba. Gotowej i zawsze sprawdzajacej się metody nie ma, jedni chwalą inni przeklinaja6 i jedyny ratunek to mieszać z drewnem albo słabszym węglem. Acha, można zasyp robić mieszany, na spód mocny, na górę coś płomiennego.
 13. BORA

  Węgiel Rydułtowy jak palić

  Od góry. Może się spiekac i wtedy przydaje się nadmuch. Po kilku, kilkunastu godzinach od rozpalenia, dobrze brecha zruszyc wsad tak do spodu i rozbić spiek. Wszystko zależy od kotła, instalacji i temperatur zewnętrznych.
 14. BORA

  Camino Kwd3

  Budowa i konstrukcja jest w obu kotłach taka sama bo.... czesci zamienne są tylko do kotłów produkowanych od dziesiątek lat. Gdyby konstrukcja była inna, to i części by musiały być w ofercie.
 15. BORA

  Camino Kwd3

  No przecież można kupić ich kotły:) Chyba ubocznie6 regeneruja stare kociołki i też można kupić. Ktoś na forum, nie pamiętam kto, pisał że właśnie takie reanimowane Camino kupił w tej firmie. Można zrobić eksperyment: zamów na ich stronie cudeńko za 12 koła za pobraniem i czekaj, Zawsze jak dpd podjedzie, możesz odstąpić od umowy i zabiorą z powrotem a Ty będziesz już wiedział , sprzedają czy nie:))) Bez urazy.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.