Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15kw.Powiem ze jestem zadowolony,poczatki byly trudne ale sie dotarlismy.Nie mam probkemow z rozpaleniem i nie liczylem ile litrow wchodzi ale laduje go na maxa.Pale podobnie jak ty kostka tyle że z pocietych palet dlatego docinam je na glebokosc komory.Przy rozpalaniu ukladam deseczki ciasno obok siebie na 3-4 warstwy na to kostka zamykam drzwiczki i juz dudni w srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ten to się nadaje do ładowania bufora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maffer napisał:

Ktoś wie jak to ustawić ? Podłączyłem ale klapki nie otwiera 

Musisz założyć rolkę na ścianie pod nim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Przemq89 napisał:

Jak to jest z tymi wymiarami tej komory paleniska? Drewno układa się w zdłuź czy w poprzek? Jak lepiej się pali? No i czy rzeczywiście jest oszczędność jakaś w opale?

Wymiarów nie podam ale są na stronie producenta. Ja układam drzewo w poprzek bo tak wchodza dłuższe kawałki. A co do oszczędności w opale to nie zauważyłem pozatym że jest dłuższa stalopalnosc w porównaniu ze starym piecem. Pozatym najlepiej paki się drzewo które jest dobrze wysuszone no i niezbyt grube.  Moim zdaniem kocioł nie jest jakiś zły tylko brakuje klapki do oddymiania komory zastępowej podczas dokładania opału( tak żeby nie kopciko) w starym tego problemu nie było;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle czasu sie pisało na forum o wstawianiu ramienia do podnoszenia klapki w osi zawiasu, a oni ciągle robią rozwiązanie które chce wyrwać tę klapkę z zawiasów, analfabetyzm techniczny. Masz większe zadymienie gdyż obecny kocioł może mieć dłuższa drogę spalin, spore przewężenie na dyszy i wymaga większego ciągu niż starszy kociołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zmierzyć tylko głębokość na dole od ścianki przedniej do przegrody palnika wg mnie 28cm ale tak domyślnie bo nie mierzyłem i jeszcze wymiar otworu przegrody wg mnie domyślnie 9x9cm ale jak zmierzysz będzie wiadomo na pewno,i jeszcze jedno jaka jest ta stałopalność przy pełnym zasypie jakim drewnem ,ewentualnie w kg

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @Przemq89

 

Dotarł. Już wstawiony. Z samochodu przerzuciło się go na przyczepkę i przyczepką wjechało do garażu. 

Tam już takim ręcznym podnośnikiem zaciągnęło się go na podłogę.

Trochę waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie daruje. Muszę rozebrać kawał kotłowni. Zmienić miejsce zbiornika przeponowego + dołożyć jeszcze jeden, Jak się tak przyjrzałem to muszę również od nowa zrobić część wylotową. Te wszystkie rury od czopucha wymienić. I dołożyć CWU.

Rozwalić kotłownię w środku zimy. Poczekam do wiosny. Nie będę robił tego na szybko, bo to nie o to chodzi. Jakby to był październik, mamy grudzień. Jak przyjdzie reszta gratów to będzie najzimniejszy okres zimy.

Stary kopciuch jeszcze dycha. Zupełnie nieekonomiczny, ale trudno. 

Mam takie pytania do użytkowników MPM.

W moim wood powietrze to wtórne co się je na dole reguluje jest z dwóch stron. Ja kocioł chciałem tak ustawić że swobodny dostęp będę miał tylko z jednej strony. Czy to rozwiązanie że powietrze możemy podawać z dwóch stron jest zrobione dla wygody użytkownika i wybieramy sobie stronę czy do prawidłowego działania kotła potrzebna jest regulacja z dwóch stron?

Na kotle jest napisane że max cisnienie robocze to 1,5 bara. Na moim kotle teraz ciśnienie czasami dochodzi do 2,5 bara (na razie jadę na takim 20 letnim Zębięc 14kW z takimi 5 rurami).

Bufor 1000l + ze 150l w instalacji. Czuwa nad tym zbiornik przeponowy 80l. Chce dołożyć taki jeszcze jeden. Ciśnienie  nie będzie raczej przekraczać 1,5 bara. Czy u kogoś skacze ciśnienie wyżej jak 1,5 bara?  

Edytowane przez Robokop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie przy podobnym zladzie wody do Twojej, 07 bara przy starcie a, przy 90* na buforze mam ponad 2 bary. Zbiorniki przeponowe mam 2 ogółem 143l i jest jeszcze mało. 

IMG_20160923_180259.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Robokop napisał:

W moim wood powietrze to wtórne co się je na dole reguluje jest z dwóch stron.

Jest to dla wygody ,reguluje się z jednej strony ,nie mniej można z dwóch ale aż tyle tego pw nie potrzeba ,z jednej wystarczy ,a po rozgrzaniu nawet nieraz trzeba przymykać ,przynajmniej u mnie bo jest go za dużo z jednej strony a przy rozpalaniu w sam raz na max z jednej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie nie powinno Wam tak skakać, za małe zbiorniki przeponowe. Przy zimnej instalacji mam 0,8bar , gdy nagrzane jest wszystko solidnie skacze do 1,15. Zawór bezpieczeństwa mam 1,5 bar. Ilośc wody w instalacji ok.1200l, dwa zbiorniki 24l cwu i 100l bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Przemq89 napisał:

Czyli tym powietrzem trzeba będzie regulować za każdym razem przy rozpalaniu i paleniu ciągłym?

Nie trzeba ale jest lepiej ,jak ustawisz na max dobre do rozpalania i grzania na bufor ,ale jak chcesz palić ciągle,może być go za dużo i może wychładzać wręcz wymiennik,ale to tylko wtedy jak chcesz być aptekarzem i spalać w miarę idealnie,jak nie to daj na maxa i sie nie przejmuj ,ale tylko z jednej strony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @carinus

Ustalmy jedno. Mamy podobną ilość wody w instalacji. 

U mnie przy podgrzaniu z 20 do 60stC ciśnienie skacze z 0,5 na 2,0 atm czyli o 1,5 atm. 

U Ciebie skacze o 0,35 atm. gdy masz podejrzewam większą różnicę temp. (gdy nagrzane jest wszystko solidnie).

Ile masz łącznie zbiorników przeponowych wpiętych pod ten układ 1200l wody? Ja mam 80l

 

Interesuje mnie ten temat, bo może ja mam żle te ciśnienia poustawiane na zbiorniku przeponowym.

U mnie przyrost ciśnienia uwzględniając pojemność zbiorników przeponowych wychodzi podobnie jak u kolegi @zaciapa. U Ciebie odbiega znacznie od naszej normy. 

O co chodzi?

Edytowane przez Robokop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w sumie 124l pojemności całkowitej na zbiornikach, ciśnienie wstępne ustawione ok. 0,6bar. Ustawiałem ciśnienie patrząc kiedy na piętrze przestanie mi wypływać woda z odpowietrzników w grzejnikach. Przestało lecieć przy ok. 0,55 na całkowicie zimnej instalacji. Wtedy ustawiłem na zbiornikach 0,6bar i dopompowałem wodę na 1bar żeby to odpowietrzyć i finalnie średnio biorąc trzyma się tego 1 bara. Wiadomo że te manometry nie są idealne, ale nic innego nie mam do zobrazowania ciśnienia. 

Mam dwa manometry na dwóch różnych grupach bezpieczeństwa. Są na nieco innych wysokościach, ale pokazują prawie identyczne wartości.

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.