Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
6 godzin temu, miki1212 napisał:

Zastanawiałem się nad tym czujnikiem już dawno temu ale widzę, że działa tylko ja chciałem do tego podłączyć termoparę żeby sprawdzić jaka temp jest w palniku dlatego potrzebuje czegoś co wytrzyma 1300 stopni i więcej są takie przystawki do tego ciekawe czy wytrzymują.

Nie ma najmniejszych szans żeby te czujniki wytrzymały warunki panujące w palniku.Pozostaje chyba pomiar zwykłym pirometrem na podczerwień ,w cenie podobnej jak ten termometr.

Opublikowano (edytowane)

Palę teraz ciągle od rana do jutra nocy i od 16-tej pw otwarte na max i po jakimś czasie wygasiło płomień ale nic nie robiłem i znów jak miarkownik się zaczął otwierać kocioł ożył i teraz już równo się spala na 60 -ciu stopniach spaliny 130-150,cały tydzień będę tak palił na max pw otwarte by zobaczyć  czy będzie ok,a jak mniej spalę to już na zawsze tak zostawię

Edytowane przez maronka
Opublikowano
47 minut temu, SONY23 napisał:

No i stąd pewnie różnice. Mój to konstrukcja podobna do pierwszych MPM-ów. W dodatku mam ruszt sztabkowy z chyba dużo większą powierzchnią dla przepływu powietrza a to też może zmienić zachowanie się kotła. No i do węgla radykalnie zmniejszona powierzchnia rusztu. 

Też mam zmniejszoną powierzchnię rusztu. Ruszt sztabkowy tu nic nie zmienia jeśli odseparuje się PW z popielnika od gazów które wytwarza palenisko i spowoduje że zmieszają się w przewężeniu, ale przed wejściem do komory spalania 

PW tam podane spowoduje że nie zmieści się tam ( w przewężeniu) duża ilość nie wymieszanych z tlenem gazów.

Natomiast ciśnienie w zwężce spowoduje ich lepsze wymieszanie niż poza nią.

Opublikowano

Tylko, że w przewężeniu panuje podciśnienie a nie ciśnienie i pw zawsze zaśsie. U mnie pw idzie z popielnika i jak zamknę popielnik i otworzę drzwiczki środkowe , to widać jak wciąga płomień pod ruszt i pewnie sunie do otworów pw, oddalonych od wejścia do palnika 15 cm.

Opublikowano (edytowane)

W zwężce jest ciśnienie, a w palenisku jest podciśnienie i w popielniku ( ssanie) I właśnie o to chodzi że gazy pod ciśnieniem się lepiej mieszają ( w samej zwężce).

Jak to widzisz skoro masz zamknięty popielnik?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Opublikowano

Tak by może było ( wyższe ciśnienie w zwężce) gdyby powietrze do komory popmpowała dmuchawa. Ale w naszych kociołkach napędzanych ciagiem kominowym w zwężce jest podciśnienie ( niższe ciśnienie) niż za nią i przed nią. 

Opublikowano (edytowane)

Zwężka venturiego ! = podciśnienie. Gdyby tam było wyższe ciśnienie to pw nie miałoby szans wcisnąć się. Dlatego najlepiej pw wpada w najwęższym miejscu.

Edytowane przez drewniak
Opublikowano
14 minut temu, drewniak napisał:

Zwężka venturiego ! = podciśnienie

Chodzi o to że gazy w samej zwężce się ścieśniają by przejść przez przewężenie i nabierają prędkości rozprężając się za nią. Można to nazwać większym podciśnienie lub zwiększonym ciśnieniem w samej zwężkę. Tylko za zwężką kiedy się rozprężają gorzej mieszają się z tlenem. W samej zwężce najlepiej się mieszają - stąd moje rozwiązanie lepszego dopalania, które działa i nie jest to teoretyzowanie.

 

Opublikowano

Piecuch po twoich fotach wcale nie widze lepszego spalania przez te niby mody z przegroda...    

Opublikowano (edytowane)

Nie widziałem Cię u siebie w kotłowni byś mógł zobaczyć różnicę.

Jedna osoba z tego forum zrobiła już tego moda - jak to określiłeś i jest zadowolona z efektu.

Jednak nie wiem czy będzie chciała odpowiadać na pytania sceptyków - teoretyków na forum.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Opublikowano
4 godziny temu, carinus napisał:

Nie ma najmniejszych szans żeby te czujniki wytrzymały warunki panujące w palniku.Pozostaje chyba pomiar zwykłym pirometrem na podczerwień ,w cenie podobnej jak ten termometr.

Ale mój obecny termometr bezdotykowy ma skalę chyba tylko do 550 stopni i tyle pokazuje natomiast ja chciałem włożyć sondę pod ruszta do palnika i tam zmierzyć temp.

Opublikowano

Na stałe? To chyba z tytanu

Opublikowano

To jest odpowiedni element do zastosowania w strudze spalin w naszych kotłach,od palnika aż po czopuch.

Opublikowano

Dobrze że wstrzymałem się z zakupem multimetru z sondą,bo był w cenie termometru,a możliwości pomiarowych więcej.Kupię jednak tę ceramiczną sondę bo na bank jej nie zniszczę.

Opublikowano

Mnie chodzi raczej o wybadanie konkretnych najbardziej sprzyjających warunków i zbadanie max temp jaka osiągam bo wiadomo, że jak bym zainstalował taką sondę na stałe to pewnie raz w miesiącu musiał bym kupić nową albo ewentualnie zrobić specjalny socket w palniku z betonu żeby na stałe sondę tam zamontować bez większego ryzyka uszkodzenia.

Opublikowano

Warunki spalania się zmieniają i temperatura w palniku też. Dla zaspokojenia ciekawości można po prostu wstawić jakiś żelazny pręt i po kolorze i skali kowalskiej wnioskować jaka jest temp. Mi nagrzewało się do bardzo jasno żółtego koloru i uplasycznienia takiego, że pod własnym ciężarem się zginał, więc co najmniej 1100°C, ale już 50 cm wyżej termometr pokazywał około 800 stopni i czujnik padł...

Opublikowano

Po kolorze to już dawno oceniam niestety to tylko ocena z błędem pewnie 100-300 stopni chciałbym jednak coś bardziej dokładnego.

Opublikowano

Ja chciałbym tylko do czopucha,ale coś niezniszczalnego temperaturowo.

Opublikowano

U mnie była tam zaślepiona z jednej strony rurka z anteny radia a w środku termopara od multimetra. Fakt, że nie cały czas, bo wsadzałem tylko na pomiary. Ale miałem pomiary grubo ponad 300 stopni i nic się nie działo. Prędzej wykończy ją kondensat czy żywy płomień, gdy jest bez osłony niż temperatura ale w osłonce. Zawsze można założyć trochę dalej za czopuchem. Trendy w temperaturze nadal będą czytelne a szansa na uszkodzenie znacznie się zmniejszy...

Opublikowano

Takiego już mam,ale wszyscy wiemy że czułość tych termometrów jest mizerna.Delikatne zmiany temperatury są niewykrywalne.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.