Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@carinus PT100 w ceramicznej obudowie to grosze na aliegro.

Edytowane przez rarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miernik co juz pisałem warto poszukac z czerwonym przyciskiem zasilania ,nie z suwakiem ,wygodniejszy w obsłudze ,wciska sie przycisk i mierzy temp przez kilka min po czym sie sam wyłącza.

Na zdjęciu widac ikone zegara z lewej strony na górze wyswietlacza ,jak sie przycisk przytrzyma dłuzej ikona znika i działa cały czas od właczenia do wyłaczenia przyciskiem.

Sonde mam oryginalna taka jak na zdjęciu ,koszulka z włókna szklanego sie przepaliła i działa juz długo ,zaleta to błyskawiczny odczyt chwilowy ,co prawda za 3 lata sie raz przepaliła   ,miałem zapasową ,a wytrzymuje do 800st na czopuchu 

TM902C.jpg.5bf3dba12847422af4835e3ee93f6e77.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model dostepny jest tylko na alibabie za 3,5 dolca.

Chyba żeby kupić jednak w tej samej cenie multimetr i sondę z ceramiczną końcówką.Tam jest opcja wyłączenia odczytu po chwili bezczynności.

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykły do wędzarni i elektroniczny za 30zł , i już 3 lata działają bez problemu. Ten elektroniczny ma 10 m przewodu i wyświetlacz jest w pokoju, do tego z alarmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar robić nowy palnik i potrzebny bedzie sprawny pomiar temperatury,reagujący szybko na zmiany.Nawet nie muszą być super dokładne wskazania,byle szybkość reakcji na zmiany była odpowiednio dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroniczne podają do jedngo miejsca po przecinku i reagują natychmiast.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was używa odkurzacza do czyszczenia kotła? Jesteście w stanie polecić jakiś model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hamis Ja używam Karchera WD3 ale trzeba pamiętać żeby kocioł był zimny bo worek jest papierowy. Jest przystawka do popiołu ale ciągle się waham żeby ją kupić. Czyści się świetnie: łopatką zsuwam to co zgromadziło się na wymienniku i rurką wysysam wszystko z palnika. Zrobiłem sobie metalową rurkę o mniejszej średnicy tak żeby wchodziła w wymiennik i wysysała wszystko to co ściągnąłem łopatką. Fajnie bo nie trzeba się zginać do wyczystek bocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/odkurzacz-kominkowy-przemyslowy-kominka-grilla-18-i7621464494.html?snapshot=MjAxOC0xMS0yNVQxNjoxODo0MS41MTJaO2J1eWVyOzIzMTZiNTFlOWMwMGQ0MjQxOWMxODcxZjIzNDg4M2Q3NTlmMTBkMmM4ZWNlYTMxZDM0MjU5Zjk4MjdlMzdkNTQ%3D, akurat już nie dostępny ale od 2 miesięcy daje radę, nie muszę wygaszać aby odkurzyć palnik wystarczy, że żar będzie na dnie komory przed dołożeniem, worka nie ma tylko filtr osłonięty metalową siatką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnych wyliczeniach ,chyba rzeczywiście  otwarcie pw na max-a wydłuża czas spalania wsadu ,rano o 5 dołożyłem na żar trochę drewna i 15kg węgla nie za bogatego i o 20 -stej jak przyjechałem z nart 50 na kotle i opału trochę ponad przegrodę,przrusztowałem  ,kocioł dostał kopa z 10 litrów drewna na to na dopalenie i jeszcze do 1  w nocy grzał,spaliny jak przyjechałem 85 miały,jak ożył 200,u mnie w obi jest taki orzech z bartexu po24 zł 25kg 27-29 mj pisze ,czy ktoś to spalał bo cena niby podobna ,ten co mam wesoła z hurtowni opału za 980zł z przesyłką kupiłem,tyle że w 10kg workach ,to wygoda jest niesamowita,ale trochę chyba jest słaby i może ten z bartexu mocniejszy będzie,ale najlepiej worek kupię i sprawdzę,chyba że ktoś go próbował to proszę o opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka przed zakupem sprawdź ile wody jest w tym worku. Kiedyś się nadziałem w mrówce na niezły kisiel. To była najdroższa woda za jaką zapłaciłem.

Co do PW to znów eksperymentowałem z maxem i znów było więcej problemów - nie mogłem osiągnąć 150 stopni. Wydaje mi się że wychładzało palnik. Kopciło z komina.

 

Edytowane przez rarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carinus

Ja u siebie mam zamontowany na czopuchu taki:

https://allegro.pl/czujnik-temperatury-spalin-komina-pt1000-tech-geco-i6052542871.html

grzanie 3 sezon.. i nic złego mu się nie dzieje. Łatwy montaż.. i trochę dokładniej niż PT100 ;) (tyle że widzę, iż cena urosła nieco)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rarek napisał:

@maronka przed zakupem sprawdź ile wody jest w tym worku. Kiedyś się nadziałem w mrówce na niezły kisiel. To była najdroższa woda za jaką zapłaciłem.

W sumie u mnie na mieście mam pewniaka za 1100(worki 25kg) trochę grubszy ,na pewno mocny ,trzyma dużo dłużej i zero kamienia ,tak że chyba nie ma co kombinować a na przyszły rok zamówię marcela w workach po 10 kg tak dla wypróbowania ,podobno mocny jak byk ten marcel

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czekam na dostawę marcela (orzech). Miałem w zeszłym sezonie. Teraz na próbę miałem 1t z wesołej (orzech II) - właśnie z Bartexu. Fajnie się pali, dobrze schodzi (trochę zapieka, gdy zbyt wąsko ustawiona przegroda), kamienia nie zauważyłem (może się trafiły jakieś 2/3 sztuki), miału raczej tyle co pyłu. Ale mam wrażenie, że jednak z marcela było więcej energii.. i mniej go poszło.

Edytowane przez MaaGdA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel kaloryczny, ale trzeba się nastawić na podawanie dużo PW oraz zawieszanie się opału. Trochę się spieka. Popiołu za dużo nie ma. Paliło mi się go zdecydowanie lepiej od obecnego z Bielszowic (też typ 33, ale więc popiołu, bardziej się spieka, dużo substancji smolistych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na tego marcela mam chrapkę,oby tylko firma która pakuje go w worki 10 kg nie zaprzestała tego robić,dodam jeszcze że wyśmienicie działa u mnie miarkownik po wydłużeniu dźwigni o 5cm ,trzyma zadaną w zakresie 1 stopnia ,jest to niesamowite,kocioł jest na tyle szczelny że po dojściu do zadanej wycisza się ale nie gaśnie bo mam 1-2mm szczeliny zostawione na klapkach,i natychmiast budzi po nawet 1 mm otwarciu i tak cały czas,nawet w retortach tak stabilnie ciężko jest by trzymało temperaturę,no i to wszystko bez grama pradu

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy buforze nie muszę się bardzo martwić o precyzję temperatury.

Na dzisiaj martwi mnie tylko zbyt duża rozpiętość ciśnienia w instalacji (0,6 bar..1.6 dla zmian 20'C..70'C). Jak tylko zjawi się specjalista od rurek muszę go w tym temacie przypilnować. Przecież przy 1000L i zbiorniku przeponowym 80L tak dużych wahań być nie powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może być bo powinien mieć 10% objętości całej wody w układzie,a co do stabilnej temperatury na kotle ,to strasznie też nie muszę mieć idealnego trzymania ale cieszy że tak trzyma z czysto estetycznych walorów, takiej pewności że nastawię i jest i nie muszę się martwić  że przeciągnie jak większość innych kotłów w tym mojej starej hajnówki ,która nawet po całkowitym zamknięciu potrafiła się bujać jak oszalała i trzeba było tego pilnować np uszczelniając klapę pp gazetą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, SONY23 napisał:

Może termometr od wody trzeba wymienić na dokładniejszy...

Piszesz do mnie to chyba nie ma potrzeby bo jak pisałem aż tak mi nie zależy,a jest to termometr jak wszystkie tego typu ,jak mój poprzedni do temp spalin to pewnie faktycznie były by większe wahania ,tak jak się przekonałem o tym przy temp spalin ,i pewnie jakbym go właśnie włożył teraz zamiast oryginalnego to bym się pewnie ździwił  jak temperatura wachluje ,a co mi tam dziś jak nie zapomnę to włożę go zamiast oryginału i zobaczymy co pokarze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaaGdA napisał:

Przy buforze nie muszę się bardzo martwić o precyzję temperatury.

Na dzisiaj martwi mnie tylko zbyt duża rozpiętość ciśnienia w instalacji (0,6 bar..1.6 dla zmian 20'C..70'C). Jak tylko zjawi się specjalista od rurek muszę go w tym temacie przypilnować. Przecież przy 1000L i zbiorniku przeponowym 80L tak dużych wahań być nie powinno...

Ja mam przepone 130l na bufor 1000l + instalacja, i jeszcze uważam, że jest za mała. U mnie wahania od 40-100* (0.8 - 1.8) bar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaaGdA napisał:

Przy buforze nie muszę się bardzo martwić o precyzję temperatury.

Na dzisiaj martwi mnie tylko zbyt duża rozpiętość ciśnienia w instalacji (0,6 bar..1.6 dla zmian 20'C..70'C). Jak tylko zjawi się specjalista od rurek muszę go w tym temacie przypilnować. Przecież przy 1000L i zbiorniku przeponowym 80L tak dużych wahań być nie powinno...

Możliwe ze jest jednak zbyt mały zbiornik lub ciśnienie wstępne niewłaściwe.Też chciałem robić instalację na przeponę,ale wystraszyłem się wielkością potrzebnego naczynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.