Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Miałem nie bawić sie te klocki ale kupiłem 10mp sosny.W dupe z takimi zimami gdzie nie można spokojnie rozpalić w kociołku węglem bo za ciepło.Węgiel się co prawda pali ale prawie na granicy tlenia i destylacji.Dzisiaj było 11* i wystarczy trzy razy do pełna załadować kociołek i jest ciepło przez cały dzień.Drewno będzie połupane na drobne kawałki,to do następnej zimy spokojnie wyschnie.Nie mam już zamiaru zmniejszać mocy kotła i bawić się w redukcję pow.wymiany ciepła.

Opublikowano

A ja dziś dostałem te klocki bukowe,i muszę je wszystkie w pionie spalić co na razie kiepsko mi idzie ,ale moc mają 

Opublikowano (edytowane)

No dziś jest już lepiej ,wywaliłem szamotkę,bo coś mnie wnerwiała i jest ok ,równo się spalają klocuszki w pionie ,po 3h 75 na kotle ,150 spaliny jeszcze godzinkę pociągnie ,miarkownik na dwóch klapkach równo otwartych nastawiony na 80stopni,drzwi górne z otworem szczelnie zamknięte ,bo tam zawsze lubi dymek polecieć i zapala się cały wsad,czego chcemy uniknąć,nie jest to idealne paliwo z racji spalania w pionie ale cena czyni cuda i suche i dostępne cały rok więc nie ma co narzekać i chcę jeszcze powiedzieć iż mam świadomość że paliwa są wydzielone ale tam i tak już nikt nie zagląda i umówmy się nie dzielmy włos na czworo ,często jakaś przeróbka czy ustawienia dotyczace kotła idą w parze z danym paliwem i nie będę się teraz zastanawiał czy może tu napiszę czy może tam ,z góry przepraszam

Edytowane przez maronka
Opublikowano

Ile kg opału idzie wam na dzień i przy jakiej powierzchni ?

Opublikowano

A teraz z innej beczki coś o czyszczeniu palinka z popiołu - co powiecie na taki wynalazek http://allegro.pl/zaroodporny-odkurzacz-do-kominka-jedyny-w-polsce-i5816681802.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NjEwODEwMTMtMjhmNS00NWU2LTk4N2MtMDFlM2RiMTFmOTRkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4e8abdf7-678e-4187-91a8-c509a5e52b75#thumb/1    - ktoś może taki stosuje ; podobno odporny na żar do 750 stopni , czyli wybieranie popiołu bez większego wygaszania ?

Opublikowano (edytowane)

Ile kg opału idzie wam na dzień i przy jakiej powierzchni ?

35-40 kg

W mrozy ponad 50 kg

koło 250 m2 nieocieplonej chaty i 2 budynek 70 M2 ocieplony

Węgiel orzech z lokalnego składu

Do tego CWU 300 l dla 8 osob

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez giecik
Opublikowano

Ile kg opału idzie wam na dzień i przy jakiej powierzchni ?

Teraz powyżej zera jak jest lekko to 2 wsady drewna palące sie po około 4h ,w domu 20-23,po obwodzie 240m chata

Opublikowano

A teraz z innej beczki coś o czyszczeniu palinka z popiołu - co powiecie na taki wynalazek http://allegro.pl/zaroodporny-odkurzacz-do-kominka-jedyny-w-polsce-i5816681802.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NjEwODEwMTMtMjhmNS00NWU2LTk4N2MtMDFlM2RiMTFmOTRkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4e8abdf7-678e-4187-91a8-c509a5e52b75#thumb/1    - ktoś może taki stosuje ; podobno odporny na żar do 750 stopni , czyli wybieranie popiołu bez większego wygaszania ?

Też zakupiłem podobny i popiół wywalam ręcznie bo się szybko zatykał ale tylko do palnika to jak najbardziej tylko,że jak już trochę popiołu wciągnie ,ssanie mocno spada i jakieś cięższe gródki może mieć problem wciągnąć,ale w sumie dobra rzecz do naszego kociołka,jeśli tylko do palnika

Opublikowano

Co do odkurzacza sa dobre do kominków gdzie popiół z drewna lekki ,tez kupiłem i myslałem że obejdzie sie bez kurzu i tak jak wtedy Maronce podpowiedziałem że sie szybko zatka ,szybko spada moc ,a jak sie chce więcej wciagnac to popiół potrafi zatkac rure w srodku bo jest duzo cięższy z węgla .

Lepiej juz dopłacić i kupić przemysłowy ale czytac instrukcje zeby był dostosowany do pyłu ze szlifowania gipsu ,ale tez uzywać z workiem bo filtry hepa tez sie zatykają ,to tak z praktyki bo mój wyrzuciłem na strych a mam przemysłowy  ,a i tak raz w tygodniu wygaszam kocioł i czyszcze recznie bez odkurzacza ,jak dla mnie zbedny gadżet i sie nie sprawdza .

 

Co do zuzycia idzie mi obecnie do 20kg wegla bo sciagnełem strop w części domu widac dach ,wymieniam belki itd i dużo ciepła mi ucieka ,a tak szło do 15kg na dobe  ,chyba ze ciepło to weglarka 10-12kg wystarczała ,ale pale ciągle bez wygaszania  .

Opublikowano

Z komina wylatuje mi biały dym, a jak zaglądam do wyczystki rury do komina (podczas palenia), to nie ma nic, tzn. czyste, przeźroczyste spaliny.

Co może być przyczyną?

Palę suchym drewnem, bukiem (wilgotność około 15%). Około, bo nie do końca wierzę miernikowi wilgoci

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Opublikowano (edytowane)

Na moje to za mało powietrza. Czasami jak mi się przydusi to też tak mam.

Edytowane przez Rtqex
Opublikowano

Testowałem już różne ustawienia powietrza.

Nieważne czy utrzymuje temperaturę spalin 120 stopni czy 200.

RCK ustawione na 25

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Para wodna. Jak masz na ruszcie sam żar, to też leci na biało ? Dużo zależy w jakim otoczeniu masz dom i komin? Wystarczy, że wokół jest duża wilgotność powietrza i już kondensacja pary będzie szybsza i bardziej widoczna. Podobnie jak z parą z ust. Nieraz widać ją jak np. staniemy przy dużej kałuży, czy studni. Odchodzimy kilka metrów dalej, gdzie wilgotność jest mniejsza i pary z wydychanego powietrza już nie ma...

Opublikowano

Musi być jakaś minimalna szczelina by nie przeciągało a paliło się i temperatura kotła w pobliżu 75-80,czasami za dużo pw wychładza za bardzo palnik i spaliny i przydymia,ja mam 2mm pw i jest ok

Opublikowano

A moze to nie biały dym tylko para wodna ,i nic w tym dziwnego bo to zjawisko normalne przy spaleniu weglowodorów ,jak i w aucie jak zimno widać nie dym a pare wodna z rury .

Opublikowano

No i temperatura powietrza : przy ujemnej widać parę a przy dodatniej brak.

Opublikowano (edytowane)

Witam forumowiczów,jestem tu nowy,forum czytam odkąd kupiłem kocioł mpm ds 5-7 kw.Podziwiam ludzi którzy doradzają innym,w problemach które sami już przeszli,wielki szacun pozdrawiam.Niestety i ja mam problemy jednym z nich jest zapopielanie rusztu co 2 godz. W przeciwnym razie kociołek przysypia

Edytowane przez Wilu
Opublikowano (edytowane)

Tragiczny węgiel, też teraz taki trafiłem. Nie przeskoczysz tego... Pewnie jakiś Rusek albo inne cudo. Po wrzuceniu 3 weglarek cały popielnik, po sam ruszt.

 

W ostatnich dniach, z racji temperatur palilem z blacha. Jest tragedia, węgiel wiesza się co chwile, choć dymu ani grama. Nie pomogło nawet podawanie powietrza przez dwoje drzwi. Bez blachy problemem był tylko popiół, bez zawieszek. Jutro blacha wylatuje

 

Może jakiś inny sposób zmiejszenia powierzchni rusztu? Szamotki po bokach prostopadle do rusztu?

Edytowane przez hamis
Opublikowano

Węgiel Ziemowit oraz Piast zapopielanie ruszt,Wesoła Staszic Wieczorek się zawiesza ją,i jak tu palić,zimy nie ma i chyba już nie będzie

Opublikowano

Niestety, problem kotłów DS. Kupno dobrego węgla jest ogromnym problemem...

Opublikowano

To raczej kwestia dupowatego węgla który nam wciskają. Też ostatnio kupiłem "Marcela". Pali się "dobrze" - niska temperatura spalin, dużo popiołu.. a to przecież węgiel ponad 30MJ.. ma niby mieć.

Ale jak to już koledzy wcześniej wspominali - ktoś bezczelnie nabija klientów. Może są jakieś (dostałem nawet ofertę) godne polecania miejsca (tego jeszcze nie wiem) gdzie można zamówić i dostać to, co się zamawia.. ?

Opublikowano

Z Wesołą jakoś sobie poradziłem podaje powietrze nad zasyp i na miarkowniku jak się zawiesi sam opadnie prawie zero popiołu ale teraz ciepło wesoła za mocna

Opublikowano

Cześć Wilu ,nareszcie ktos z najmniejszym MPMem 5-7 ,napisz cos wiecej ile czasu juz palisz, czym tzn granulacja węgla ,z blacha pionowa zmiejszajaca pow rusztu czy bez ,komin , tak ogólnie swe wrażenia z palenia w tym mikrusie bo pewnie wielu to zaciekawi .

To zapopielanie to przerusztowanie wystarczy czy zakitowany wlot do palnika ?żeby wydłuzyc palenie między rusztowaniami jak masz blache pionową zmnejszajaca powierzchnie rusztu i dół sie zakituje to robisz szczeline na wysokości ok 20cm lub kilka otworów w blasze ,wtedy powietrze ma sie którędy dostac od góry jak sie obszar rusztu zapopieli ,ale nie za wysoko otwory bo sie za duzo na raz rozpali.

Na cieplejsze dni polecam czeski węgiel moc  ok 20MJ  ,opisywałem w sasiednim temacie o opale ,to taki wegiel w pół drogi między drzewnym a kamiennym,jak twarde drewno i mozna nim "rozrzedzic" węgiel jak za mocny i sie skleja ,mieszać 

W sumie pali sie ok,potrzebuje więcej powietrza jak drewno i nieciekawy zapach dymu jak gaz z kuchenki z zapachem tlących sie liści z ogniska .

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/24256-paliwo-do-kot%C5%82a-ds-mpm-wydzielone-z-tematu-kocio%C5%82-ds-mpm/page-1

Opublikowano

Niedawno pisałem o pw na 2mm otwartym ,a dziś coś mi dymiło i otwarłem na maxa,i powiem że jestem pod wrażeniem ,po dojściu do zadanej 70 klapki zostały na 3mm szczelinach i bez pw lub minimalnym przygasało że mocno dymił ,otwarłem pw na maxa i palnik ożył a po dłuższej chwili zrobił się delikatny palnikowaty płomień ,70 trzymał idealnie,dym znikł ,po godzinie i szamotka się zaczerwieniła,fakt pogoda fatalna niż bez wiatru z mżawką ,ale teraz tak popalę trochę ,być może kiedyś miałem przytkane te otwory bo tak fajnie pw nie działało jak teraz 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.