Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No przecież jest na filmie (0,36) ;)

Film nie jest mój tylko Maronki, u niego miarkownik steruje dwoma klapkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi to mówicie ! W sumie to dzięki wam się dowiedziałem! Widzę że to pomogło w zwalczaniu dymu !

 

I jak, pomogło zmniejszenie otworu w drzwiach? Ja dziś znów walczę z dymem, choć już dużo mniejszym niż ostatnio.

 

Próbowałem dziś palić na drewnie, ale mam je chyba zbyt nieregularne i potwornie się wiesza, nie dając temperatury (przez 4 godziny nie osiągnąłem nawet 55 stopni). Muszę spróbować drobniej je połupać... Dodatkowo jest cięte do starego pieca (na 25cm) i duże szpary po bokach zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz delikatnie czarny, półprzezroczysty. Metr od komina już go nie widać, więc jest do przeżycia. Ale to też nie cały czas, czasami nie widać wcale. Węgiel jest mokry, więc też może mieć to wpływ. I tak dymię najmniej ze wszystkich w zasięgu wzroku :D

 

Górą w sensie górnymi drzwiczkami załadunkowymi czy środkową klapką (paleniskową) i dół zamknięty?

 

W najbliższych dniach ma być około 10 stopni, więc będę kombinował z drewnem

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podtrzymaniu (przed przerusztowaniem) - ogólnie płomień przeważnie jest większy, teraz było albo zapopielone albo tak będzie na tym węglu:

 

Po przerusztowaniu i podniesieniu temperatury na miarkowniku:

 

W podtrzymaniu nie ma dymu, zdarza się, że przydymi w trakcie pracy. Ogień jest jasnożólty, musiałem przyciemnić do filmu, bo nie było nic widać.

 

A tak wygląda orzech, wg ludzi na składzie (ten na środku jest trochę większy piłki do pingponga)

post-65510-0-75386100-1516728613_thumb.jpg
Edytowane przez hamis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, zaraz będę szedł dorzucić. Ale pozostałe klapki poza dolną na miarkowniku i PW szczelnie zamknięte. Może przesłonić trochę otwór w dolnych drzwiczkach, żeby tak mocno nie ciągnęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co pytasz, dlatego napisałem, że zaraz idę dosypać to sprawdzę. Ale skoro klapki są pozamykane to nie powinno się rozpalić w komorze.

Pytam o zmiejszenie otworu, bo widać, że w czasie pracy płomień mocno szaleje. Biorąc to na logikę: mniejsze pole otworu, mniej wpadającego powietrza, więcej czasu na dopalenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczna klapka otwarta na maxa

Może jest otwarta ale fizycznie to powietrze nie może się w dostatecznej ilości przedostać się do palnika.Komin pociągnie gazy tam gdzie będzie mniejszy opór i jeżeli palni jest spory to PW nie bedzie zbyt dynamicznie zasysane.

 

Pójdz inną drogą,zamiast ograniczać powietrze ,ogranicz ilośc opału która odgazowuje i wtedy powinno być czyściej dopalane.

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamis

Czas nie czas.

Jak ogień szaleje to ma lepsze wymieszanie albo powinien mieć.

Jak będzie za mały płomień to ciężki syf (sadza,WWA) się nie spalą,ponieważ będzie za krótki płomień.

Gelo2104

Para wodna może reagować z węglem i powstaje CO + H2 a te gazy spalając się wytwarzają wysoką temperaturę.

2 Para wodna obniża temperature samozapłonu i ,,katalizuje,, reakcje spalania ciężkich węglowodorów oraz zwiększa ciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel był cały skoksowany, ale było go tylko ze 3cm ponad palnik. Mówiłem, że czas dorzucić :)

 

Muszę spróbować jeszcze zapalić z blachą, ale na blachę ten węgiel jest za duży. Nie zmieści się między blachę a palnik :) Najwyżej powybieram mniejsze. Ale to już nie dziś, za ciemno, żeby coś określić.

Teoretycznie grubszy węgiel powinien wolniej odgazowywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest ale np.miał jest drobniejszy ale potrzebuje dużo energi cieplnej lub wściekłego ciągu do gwałtownego odgazowywania ale też między grubym węglem łatwo może szaleć płomień i rozpalać wszystko na raz.

Hamis zobacz czy po dołożeniu węgla,płomień szaleje w komorze zasypowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komorze ciemnk, żar tylko na wysokość palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie odpowiem, za ciemno, żeby coś zobaczyć. Nagram film w ciągu dnia z dymem z komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak, pomogło zmniejszenie otworu w drzwiach? Ja dziś znów walczę z dymem, choć już dużo mniejszym niż ostatnio.

 

Próbowałem dziś palić na drewnie, ale mam je chyba zbyt nieregularne i potwornie się wiesza, nie dając temperatury (przez 4 godziny nie osiągnąłem nawet 55 stopni). Muszę spróbować drobniej je połupać... Dodatkowo jest cięte do starego pieca (na 25cm) i duże szpary po bokach zostają.

 

Witam moi drodzy! Na razie z komina - kryształ !. P.W.na max. RCK na  25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie palisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.