Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...

Chyba że macie jakieś inne pomysły opròcz ww i miarkownikòw mech.;-)

U mnie rewelacyjnie działa to: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/22598-sterownik-z-czujnikiem-temp-spalin-do-kot%C5%82a-z-buforem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie opału, ja testuję czym palić żeby było jak najwygowniej (najbardziej pasuje mi drewno, ale nie mam sezonowanego) dlatego szukam,
brykiet - pęcznieje i się wiesza - masakra...
Węgiel workowany ze sklepu u mnie w mieście (polski i rosyjski) - w spalaniu niewielka różnica, i mooookry, także musi stać kilka dni otwarty w kotłowni...

Węgiel z Castoramy - tragedia - mokry, pali się jakby chciał a nie mógł
Już miałem brać ten o którym pisał Krzychon po tym jak napisał, że więcej nie kupi zacząłem szukać na allegro B)

Wybór padł na ten : http://allegro.pl/show_item.php?item=6515592634 przyjechał dziś, w zasadzie suchy, trochę wilgotny tam gdzie wystawał poza folie ale delikatnie. W tej chwili pali się 2 worek - nie było nas 2 dni w domu i się wychłodziło i powiem Wam, że jestem zaskoczony! pali się najlepiej z tych które miałem! na tamtych miałem trudności z uzyskaniem temp spalin większej niż 250stopni, na tym spokojnie mogę dobić nawet ponad 350(muszę trzymać wyższą temp ponieważ mam problem z kominem)... Aktualnie spaliło się prawie 50KG tego węgla i rusztowałem 2 razy i to dlatego, że akurat przechodziłem koło pieca :P jutro zobaczę ile będzie popiołu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujecie węgiel w styczniu i chcecie, żeby był -ładny, piękny, suchutki i zapakowany w ładne woreczki foliowe, najlepiej z dostawą i wniesieniem do domu w cenie, oczywiście z certyfikatem i pewnie jeszcze rtg każdej bryłki pod kątem zawartości kamienia! Ludzie!!! Latacie kupujecie po woreczku,a późnym wieczorem, żale na forach. Widzieliście w jakich warunkach wydobywany jest węgiel?   Kto będzie Wam go suszył, dobra wróżka!   :lol:  :lol:  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aspius, spokojnie nie stresuj się... gdybym miał miejsce w którym miałbym składować węgiel kupiony luzem to bym go kupił już dawno... mieszkam tutaj drugi rok, szopka postawiona przed zimą i jeszcze nie skończona, brak wylewek i w środku jest potężna wilgoć, więc szukam dobrego rozwiązania na ten sezon, jak mówi przysłowie, zapomniał byk jak cielęciem był? a może wszystko gotowe po rodzicach?

echh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 km. od Warszawy kierunek na Białystok Jeśli pasuje to zapraszam

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Fantastycznie. Proszę o kontakt na priv. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

Czytam o waszych zmaganiach ze smołowaniem komory przy paleniu drewnem.

Spotkałem się z informacją przy kotłach zgazowujących aby cały proces przebiegał prawidłowo powinny zostać spełnione warunki:

Temperatura czynnika 82-83 stopnie, oraz temperatura powrotu 65stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ds Defro skoczył do 5 klasy to może i MPM szykuje niespodziankę ? ;)

Na stronie Defro nic nie podają jaką maja klasę, więc plotki o klasie 5 można wsadzić między bajki

Jak wygląda sprawa z Defro Ds w Niemczech napisałem w poście 41 w temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23230-dyskusja-na-temat-certyfikat%C3%B3w-i-klas-kot%C5%82%C3%B3w-wyodr%C4%99bnione-z-tematu-kocio%C5%82-ds-mpm/page-3

 

A między nami mówiąc to MPM to klasę 4 osiągnął z buforem , bez bufora byłaby klasa 3.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy Groszek 20-40 mm z kwk Chwałowice typ 32.1 nie byłby idealnym paliwem do Mpsa 19kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze około 1/4t chwałowickiego orzecha. Czysto się spala, mało popiołu, ale lubi się nieco zawieszać.

Obecnie dowiozłem 1t luzem Ziemowita /przynajmniej tak twierdzą B) z / http://www.wegiel24.info. W miarę suchy, nieco więcej popiołu, nie ma spieków i kamieni, ale lubi zakopcić po przerusztowaniu czego niema na chwałowickim. Na chwałowickim trzeba też czasami otworzyć kocioł i ruszyć węgiel żeby opadł, a to skutkuje wyjściem dymu na kotłownię.

Edytowane przez zippo68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze około 1/4t chwałowickiego orzecha. Czysto się spala, mało popiołu, ale lubi się nieco zawieszać.

Obecnie dowiozłem 1t luzem Ziemowita /przynajmniej tak twierdzą B) z / http://www.wegiel24.info. W miarę suchy, nieco więcej popiołu, nie ma spieków i kamieni, ale lubi zakopcić po przerusztowaniu czego niema na chwałowickim. Na chwałowickim trzeba też czasami otworzyć kocioł i ruszyć węgiel żeby opadł, a to skutkuje wyjściem dymu na kotłownię.

No właśnie dlatego myślę że groszek 20-40 byłby dobry bo by sie nie zawieszał. Dodatkowo ma tą samą kaloryczność a o dziwo jest tańszy:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że groszek jeszcze bardziej się będzie wieszał. Dlatego, że jest drobniejszy, jest słabszy przepływ powietrza między bryłkami i może Ci się zrobić zlepa. Kupiłem kiedyś dwa worki takiej drobnicy w prawdzie nie chwałowickiego i się nie wieszał, ale zapychał palnik-brak cugu i kopcenie na kotłownię.

Myślę że orzech II jest najodpowiedniejszy.

ps. Na jakiej ulicy mieszkasz? Ja na Mikołowskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że groszek jeszcze bardziej się będzie wieszał. Dlatego, że jest drobniejszy, jest słabszy przepływ powietrza między bryłkami i może Ci się zrobić zlepa. Kupiłem kiedyś dwa worki takiej drobnicy w prawdzie nie chwałowickiego i się nie wieszał, ale zapychał palnik-brak cugu i kopcenie na kotłownię.

Myślę że orzech II jest najodpowiedniejszy.

ps. Na jakiej ulicy mieszkasz? Ja na Mikołowskiej. 

Ja na Armii Ludowej w Boguszowicach. Masz 200 metrów a jakie ocieplenia? Przepaliłeś już cały sezon? Ja dopiero przymierzam się do kupna kociołka więc studiuje to forum. Jak oceniasz kocioł ok za duży czy w sam raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam krajanów

 

Obawiam się, że groszek jeszcze bardziej się będzie wieszał. Dlatego, że jest drobniejszy, jest słabszy przepływ powietrza między bryłkami i może Ci się zrobić zlepa. Kupiłem kiedyś dwa worki takiej drobnicy w prawdzie nie chwałowickiego i się nie wieszał, ale zapychał palnik-brak cugu i kopcenie na kotłownię.

Myślę że orzech II jest najodpowiedniejszy.

 

Mam ten groszek 20-40 z Chwałowic. Zasypuje nim kocioł na noc. Wypala się ładnie i nie wiesza się (palę w DS Zgoda). Jest on grubszy od groszku z Anny (Rydułtowy), którym pale przez dzień - ten to się wiesza straszliwie, żeby jako tako palić mieszam go z groszkiem brunatnym. Niestety muszę się przemęczyć i go spalić. Potem już kupuję tylko Chwałowice.

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam krajanów

 

 

Mam ten groszek 20-40 z Chwałowic. Zasypuje nim kocioł na noc. Wypala się ładnie i nie wiesza się (palę w DS Zgoda). Jest on grubszy od groszku z Anny (Rydułtowy), którym pale przez dzień - ten to się wiesza straszliwie, żeby jako tako palić mieszam go z groszkiem brunatnym. Niestety muszę się przemęczyć i go spalić. Potem już kupuję tylko Chwałowice.

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnie groszku jeszcze jedno pytanko. Czy taki całkiem drobny nie zasypie nam palnika i wtedy nie zniknie nam ciąg tak jak napisał kolega zippo68? Może więcej osób pali w Mpm groszkiem i podzielą się wrażeniami:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 km. od Warszawy kierunek na Białystok Jeśli pasuje to zapraszam

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Skorzystałem z zaproszenia pojechałem zobaczyłem piec w akcji. Coraz bardziej się przekonuje do tego pieca chociaż wiem że do mojego domu będzie lekko przewymiarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

   Chciałabym, zasięgnąć u Państwa wiedzy na temat kupna kotła co. sprawa wygląda następująco:

 

    W budowie dom z użytkowym poddaszem całość koło 160m2 bez podpiwniczenia. Z zewnątrz ocieplenie styropianem 15cm. w domu planujemy również ogrzewanie podłogowe, wiec bez zaworów mieszających się nie obejdzie. Zależy nam na piecu w którym można palić głównie drewnem i tu mocno zastanawiamy się nad kotłem MPM DS dolnego spalania z buforem. Bierzemy też pod uwagę kotły zgazowujące drewno ale tu żadnej konkretnej firmy na oku nie mamy.  Wiem, że na ten temat jest sporyyyyyy wątek ale czasu brak aby to wszystko przeglądnąć, dlatego prośba do was, mile widziane linki i opis waszych doświadczeń. Czy brać pod uwagę jakieś konkretne firmy, droższe kotły z elektroniką?. Z góry dziękuję za pomoc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kocioł będzie pracował z buforem to jak najbardziej, powinien się sprawdzić. U mnie pracuje bez bufora niestety i w starszej wersji bez palnika wirowego, ale daje radę . Jeśli dom w budowie to zadbaj za wczasu o odpowiedni komin. DSy potrzebują odpowiedniego ciągu.

Nie mam doświadczenia z kołami HG, ale wydaje mi się, że nie warto w nie inwestować. Zazwyczaj są dużo droższe, różnica w sprawności nie powala, no i skazany wtedy jesteś tylko i wyłącznie na drewno.

Edytowane przez izydor86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ja zastanawiam się ciężko nad wyborem 17-19 czy może 12-14?

Do ogrzewania 175m2 parter i piętro, inst miedź, +1 grzejnik w piwnicy ,lata 70 mury 35 cm okna plastik, stropodach wełna wdmuchnięta około 35 cm.

Aktualnie mój śmieciuch viadrus u22 ma 29kw.

W największe mrozy co ostatnio były ok -20 wystarczyło mi na piecu 57-8 stopni by w domu były 23 stopnie.

Na ciepło właściwe wyszedł mi jakiś kosmiczny wynik ponad 30 kw więc się tą stroną nie sugeruje.

Sugestie mile widziane:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kocioł będzie pracował z buforem to jak najbardziej, powinien się sprawdzić. U mnie pracuje bez bufora niestety i w starszej wersji bez palnika wirowego, ale daje radę . Jeśli dom w budowie to zadbaj za wczasu o odpowiedni komin. DSy potrzebują odpowiedniego ciągu.

Nie mam doświadczenia z kołami HG, ale wydaje mi się, że nie warto w nie inwestować. Zazwyczaj są dużo droższe, różnica w sprawności nie powala, no i skazany wtedy jesteś tylko i wyłącznie na drewno.

Dziękuję za odpowiedź, w nawiązaniu do tych kominów to myśli Pan o odpowiedniej wysokości 4m i wyżej, grubości komina czy z czego będzie zbudowany, typu: kamionka, murowany czy może kominy systemowe?. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.