Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, HarryH napisał:

i żaden sterownik nie ma nawet podłączenia halotronu silnika podajnika.

Nieprawda, mój stary sterownik ST48zPID takie podłączenie posiadał. I drugie do dmuchawy, żeby regulować jej prędkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks bezproblemowe podłączenie. Jeśli miało się kiedyś w ręku śrubokręt i brak dwóch lewych rąk to spokojnie da się ogarnąć. Kwestia montażu czujników w odpowiednich miejscach, podłączenia osprzętu od kotła, konfiguracja stera i jazda. 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, HarryH napisał:

Wg instrukcji na stronie tech, a nawet zębca - nie ma. 

Wysłałem zdjęcia na priv, a tutaj instrukcja do kotła https://www.zebiec.pl/wp-content/uploads/2017/04/Instrukcja_MERKURY_ST480zPID_wydanie_5.pdf . Strona 18 element 38

Ten jest  z ST480 ale w moim jest dokładnie tak samo, tylko że kocioł model 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Snoopi21898 napisał:

Też o tym myślałem, a jaki masz motoreduktor? 

motoredukror  NORD dziala dobrze 

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2022 mal spalonego opalu i cen wungla bo ponoc palimy do 2030.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2021 o 14:10, mkwapisz napisał:

Nieprawda, mój stary sterownik ST48zPID takie podłączenie posiadał. I drugie do dmuchawy, żeby regulować jej prędkość

A to przepraszam. Widocznie SKZP nie doszedł jeszcze do poziomu zębca sprzed 10 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HarryH popatrz na ceny sterowników możliwości i dodatków do nich. Ceny w defro masakra.

Moduł internetowy 1000 zł w timelu niecałe 400.  To mi wystarczy żeby nie kupić ponownie Techa.

A dodatkowo mam do Timela 46 km więc jakby coś się stało to w ciągu dnia jestem w stanie problem rozwiązać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HarryH napisał:

A to przepraszam. Widocznie SKZP nie doszedł jeszcze do poziomu zębca sprzed 10 lat .

Na razie są w połowie drogi, a szkoda, bo przecież mechanizm jest bardzo prosty do obsłużenia. Natomiast SKZP pod innymi względami go przebija. Ktoś tu kiedyś pisał, że trzeba wysłać sterownik do producenta, żeby dodać halla do dmuchawy.  Nie wiem czy tego nie zrobię w tym roku. Ktoś wie może ile to kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Timela myślę że koszt nie duży. Nie wiem czy skzp05 obsługuje halla też  muszę się dowiedzieć no moja dmuchawa go posiada to by się wykorzystało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest zupełnie co innego-w skzp masz obroty dmuchawy, a w techu przepływomierza. Czyli np.  przy wietrze dmuchawa w techu mocno zwolni, by zachować stałą ilość powietrza, a w skzp nie. Ten halotron techa bardziej jest odpowiednikiem sondy lambda z skzp, ale jest niewrażliwy na fałszywe powietrze i jest tani.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro ustawie obrotyw sterowniku i podłączę pod przepływilomierz-turbinkę to też sterownik powinien utrzymywać te obroty. Będę miał to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny tani sposob to pomiar podcisnienia w komorze spalania i regulacja wentylatorem wyciagowym.

Tez bez sondy, tez tanio i tez nie najgorzej.

Sonda jednak daje wskazanie jakosci spalania i jest bez dyskusyjnie lepsza, ale droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sonda jest lepsza bezdyskusyjnie? By się zamortyzowała w stosunku do rozwiązania z turbinką pewnie trzeba czekać z 50 lat, a upali się po ilu? Do tego prądu żre więcej niż pompy, więc może się okazać, że nie zwróci się nigdy.

@Snoopi21898wątpię, to jednak inny świat, nawet liczba żył grubo się nie zgadza.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bragera mam to mi wystarczy. Z resztą jak się dobrze  sterownik ustawi to i żadna sonda ani turbinka nie potrzebna. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH nie przesadzaj z tym pradem. Czas zycia czy zwrotu? Nie wiem szczerze ale wszystkie TOP „drogie” konstrukcje sa oparte o sonde nie turbinki - to o czyms swiadczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domowe nie tutaj pellet, przemyslowe tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Snoopi21898 napisał:

 Z resztą jak się dobrze  sterownik ustawi to i żadna sonda ani turbinka nie potrzebna

No chyba że : zacznie wiać lub zrobi się cieplej ewentualnie slimak zaciagnie więcej mialu ,albo iż że mniej będzie w zasobniku , może być opal w innej proporcji zmieszany , bardziej wilgotny etc etc. 

W innym wypadku te ustrojstwa staja się mniej potrzebne 😁

Kiedyś się zastanawiałem nad rck . Jak ostatnio trafila się okazja i kupiłem  . Tak teraz widzę że zbyt długo czekałem z tą inwestycją . To prosta konstrukcja i można by powiedzieć tylko klapka z przeciwwagą a tak bardzo pomaga w okiełznaniu palnika. .

Edytowane przez FAFAŁ
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja mam już rck że 4 lata i nie wyobrażam że mogło by to nie być

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, PioBin napisał:

przemyslowe tak.

Nawet kiedyś mnie to interesowało - nowe bloki energetyczne Alstoma na parametry nadkrytyczne sond lambda nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,koledzy szanowni.Wystarczy mieć RCK i ustawić górne i dolne powietrze na skzp-02 ze znalezieniem minimalnej modulacji.Te wszystkie ulepszenia posiadam a właściwie posiadałem ponieważ wszystko jest w pudełkach w piwnicy.Nawet wysyłałem sterownik do Timela o wstawienie płytki na hallotron.Też nie używam na 37w dmuchawie.Brager o kant mi był potrzebny ,ale się napaliłem i kupiłem.Teraz mam tak ustawione powietrze że nawet korekt w zakładce palnik powietrze  jest na zero.Ustawiony kocioł z 25 kw na 12 kw i w kotle czysto że aż miło.Kolega wyżej pisał ile kosztuje taka przeróbka w Timelu na hallotron.Mnie nic nie kosztowała,tylko zapłaciłem za pobranie przesyłki.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak są to tacy "nadzorcy" lub "wyręczyciele" nas i dbają o nasze nogi byśmy nie musieli ganiać co chwilę i robic klik klik . 

Odnośnie bragera to mnie blokuje cena i powiemy szczerze trzy stówki dałbym ot teraz 🤣

Nad hallotronem też się zastanawiałem i jest tu wśród nas kolega majacy kita do tego . Możliwie że w piątek po matki boskiej pieniężnej zglosze się do niego . Ciekawią mnie wasze spostrzeżenia odnośnie zamontowania tego i dalszej pracy sterownika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek no mogłeś ta informację zachować dla siebie 🤣 dobrze że dziś drugi hihi bo tak bym miał cały rok przegapiony 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.