Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a ja mam taki problem. 

Jak ustawię modulację od 20 % do 80% to na głównej karcie pokazuje mi 19% i 79%.Skąd to przekłamanie o 1%? 

Natomiast jak ustawię 21% do 81% to na karcie gł. pokazuje bez tego błędu. I to samo jak ustawię 19% do 79% to też jest ok. 

Przy pełnych dziesiątkach mam te przekłamania. 

 

Edytowane przez CoTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma . Nie przejmuj się nie ma czym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Zdecydowałem się kupiłem i już mam nowy piec (jak w temacie) mam kilka pytań co do ustawień i montażu.

Skamp-PV 13kW

sterownik SKZP02 Full z czujnikami powrotu, mieszacza, spalin, pogodowym, pokojowym

Kocioł ma wyjścia:

 zasilanie 5/4", powrót 5/4", mufa 3/4", czujnik, mufa spustowa wody 3/4"

 

taki dokładnie mam piec i teraz.

Czytam instrukcje sterownika i właśnie do niej mam kilka pytań.

1.Czujnik pogodowy / czujnik pokojowy - jak rozumiem nie muszę podłączać tych dwóch no bo skoro mam czujnik pogody to po co mi czujnik pokojowy chyba że można zamontować oba tylko czy jest to konieczne?? A jeśli już mam czujnik pogodowy to jak rozumiem musi on być umieszczony na zewnątrz budynku??

2.Posiadam 4 wejścia na pompy : CYRKUL.CWU/POMPA CO2/POMPA CWU/POMPA CO1 - czy ktoś mi wytłumaczy do czego dokładnie służą te wszystkie pompy i jakie zamówić bo w zestawie ich nie ma a moich starych nie będe dawać. Jakiego producenta polecacie i jakie warto kupić.

3.Czy ktoś mógłby napisać jak należy ustawić te wszystkie opcje w tym sterowniku żeby wszystko dobrze chodziło ja wiem że on ma tryb auto ale skoro ma manual to może warto samemu cos poustawiać żeby faktycznie wszystko ładnie chodziło.

Jesli ktoś się zna to bardzo proszę o pomoc bo niebawem zawita monter a obsługę pieca wole sam spróbować bez pomocy osób trzecich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, poruszasz tak podstawowe tematy, że chyba będzie lepiej jeśli poczekasz na tego montera. Możesz podsunąć monterowi pomysł (jeśli sam o tym nie powie) żeby zamontował zawór 4D i pompę kotłową. Ten zawór 4D wraz z siłownikiem pozwoli na wykorzystanie wielu funkcje które oferuje sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Oldek napisał:

żeby zamontował zawór 4D i pompę kotłową.

Jak tak to następne stwierdzenie

17 minut temu, Oldek napisał:

Na bank zawór musi być taki jak wyjście z kotła, czyli 5/4",

nie ma sensu.

Jak pompa kotłowa to wystarczy 4-D 1"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy możecie ocenić pracę kotła? Na dole wykres. Sezon letni, więc hula tylko mała podłogówka w łazience, grzejnik drabinkowy, grzejnik w przedpokoju na minimum (do suszenia jak by coś) oraz bojler 200 L.

Kocioł cały czas sunie na 10 % mocy. Ten najwyższy pik pojawia się przy dogrzewaniu bojlera. Ochrona powrotu 4D z temperaturą 55 st.  Palę ekogroszkiem z Taurona w różowych workach. Kocioł Skamp 13kW, palnik SV 200.

Martwi mnie temperatura spalin. Nie jest za niska ? Komin ceramika.

 

 

 

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Edytowane przez CoTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Krzysztof1982 napisał:

Spoko tylko jakiej firmy ten zawór i tą pompę.

Obejrzyj na Youtube kanał Afriso. W którymś z odcinków są pokazane instalacje. Ja tak zrobiłem jak pokazali i jestem zadowolony, mimo tego, że instalatorzy którzy robili instalację mówili że tak nie robią. Dla nich niestety to zbyt skomplikowane było. Łącznie z tym, gdzie powinny być zawory zwrotne.

Co do zaworów 3d i 4d to pamiętaj, że musisz je parować z siłownikami. Ja mam ESBE, ale Afriso są także ok.

8 godzin temu, CoTo napisał:

Witam

Czy możecie ocenić pracę kotła? Na dole wykres. Sezon letni, więc hula tylko mała podłogówka w łazience, grzejnik drabinkowy, grzejnik w przedpokoju na minimum (do suszenia jak by coś) oraz bojler 200 L.

Kocioł cały czas sunie na 10 % mocy. Ten najwyższy pik pojawia się przy dogrzewaniu bojlera. Ochrona powrotu 4D z temperaturą 55 st.  Palę ekogroszkiem z Taurona w różowych workach. Kocioł Skamp 13kW, palnik SV 200.

Martwi mnie temperatura spalin. Nie jest za niska ? Komin ceramika.

 

Temperatura jest ok, zaważ że to jest x2. Więc jak sterownik daje więcej mocy to spaliny mają ponad 120. A tak sobie chodzi ledwo co i poziom ok 70C jest całkiem ok. Ponieważ masz ustawione 55C na powrocie, to w zasadzie jest to minimalna temperatura którą spaliny mogą osiągnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mkwapisz napisał:

Temperatura jest ok, zaważ że to jest x2. Więc jak sterownik daje więcej mocy to spaliny mają ponad 120

Tam się pomyliłeś kolego :) maks jest około 90. Co i tak jest raczej dobrze . Mnie zastanawia zużycie 7 na dobe . Co będzie jak kocioł pójdzie na pełną moc :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest zdrowe podejście, kocioł jest dla nas a nie my dla niego, wiadomo że jak chodzi podłogówka i 2 grzejniki  to nie spali 3kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było brać zapalarkę, kocioł by pracował kiedy trzeba. U mnie Malina 12 kW, SV200, SKZP02, zapalarka- ciepło na żądanie /jedna drabinka, podłogowe czasem bojler 2kg na dobę/. Instalacja wspomagana solarami.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Krzysztof1982 napisał:

Jezu!!!! jakie siłowniki i jakie parowanie ???? 

Jak to jakie. Siłowniki i zawory nie mają identycznych zaczepów mocujących i trzpieni. Nie ma szans abyś zamontował siłownik ESBE do zaworu Afriso.

 

10 godzin temu, FAFAŁ napisał:

Tam się pomyliłeś kolego :) maks jest około 90. Co i tak jest raczej dobrze . Mnie zastanawia zużycie 7 na dobe . Co będzie jak kocioł pójdzie na pełną moc :)))

W połowie wykresu jest pik do 60, zaraz potem sterownik wyłączył piec.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor :) przeoczyłem  ta chwilę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No właśnie czytałem gdzieś na forum że warto kupic i zamontować zawór 4 drożny.

I mam kilka pytań związane właśnie z zaworem 4D.

1. Posiadam piec Skamp PV 13kw z pogodynką czy sterownik jest jeszcze potrzebny do samego zaworu? bo czytałem że zestaw zawór 4d plus siłownik plus sterownik z pogodynką to jest najlepsze co można zrobić tylko nie wiem czy ten sterownik jaki mam na piecu wystarczy czy trzeba dodatkowo dokupić sterownik do samego zaworu.

2. Jaki zawór 4D z siłownikiem polecacie plus sterownik (jesli jest potrzebny pyt.1)

3. Gdzie najlepiej podłączyć ten zawór czy przed pompą czy za pompą jak to powinno wygladać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czytałeś, warto kupić 4D. Gdzie najlepiej podłączyć, tu masz prosty schemat, też z tego forum. 

Wszystkie sprawy o które pytasz są po kilka razy opisywane na tym forum, wystarczy w forumową wyszukiwarkę wpisać potrzebną frazę. Ja bym polecił zawór Afriso z siłownikiem Afriso, sterownik do tego zestawu już masz, to jest skzp 02 full, który pięknie wysteruje Ci ten siłownik od zaworu.

https://allegro.pl/oferta/silownik-afriso-343-zawor-4-drogowy-5-4-arv-485-9478497478?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MTA2YjNlYjItODZjYS00NmM2LWEyNGUtNDg4MzY1MjY2ZjNkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=aa784104-1b5d-42f8-97fb-75c3301eaf34

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 21:14, Krzysztof1982 napisał:

1.Czujnik pogodowy / czujnik pokojowy - jak rozumiem nie muszę podłączać tych dwóch no bo skoro mam czujnik pogody to po co mi czujnik pokojowy chyba że można zamontować oba tylko czy jest to konieczne??

Nie musisz, ale możesz. Byłoby to nawet wskazane - po osiągnięciu temperatury w pomieszczeniu (pokojówka), następuje obnizenie temperatury za zaworem 4D o kilka stopni, żeby nie przegrzewać pomieszczeń. Jest to lepsza opcja, niż wyłaczanie pompy i zamykanie mieszacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Parę dni temu Suspenser zamontował u mnie kocioł  Skamp PV 13kw z zapalarką. Węgiel kupiłem z pgg czyli workowanego karlika. Przez ostatnie 10 dni kocioł był odpalony, grzał tylko bojler 140l. Spalanie ustabilizowało się na 3,6kg/dobę. Wczoraj za radą Suspensera przełączyłem pompę Co pod wejście CWU i po osiągnięciu temperatury kocioł wygasił się. Super. Tylko... zapalarka nie dała rady go od nowa odpalić. Test ognia przechodzi, w trakcie rozpalania okolice palnika są na zewnątrz dosyć gorące, węgiel nie rozpala się. Po gdzieś 20 minutach loguje błąd "rozpalanie nieudane" i guzik. Zwiększenie czasu podawania (węgiel dochodzi do końca palnika) czy siły dmuchawy (próbowałem do 70%) nie pomogło, wyczyszczenie palnika również. W końcu rozpaliłem ręcznie, jednak nie o to chodzi.

Coś jeszcze można popróbować czy problem jest w samej zapalarce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być nie tak skoro innym odpala bez problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam problemy z rozpaleniem to i przy peleciakach bywały , ogarnie to i będzie git .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.