Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Oldek napisał:

UWAGA, to jest żart. Nie miała baba kłopotu to wsadziła zapalarkę do kotła na ekogroszek 09.gif

Jak ktoś coś oferuje, ma niby ułatwiać życie, bierze za to dodatkowe monety, to ma działać... Żarcik byłby jakby oferowali taki dodatek za darmo ;) Taką "atrapę" mogę wymienić np. na moduł internetowy, byłby większy pożytek.  Chyba, że mam skampa zasypać pelletem zamiast groszkiem i wtedy śmignie rozpalanie? ;)

Tak poważnie - jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć
Parę dni temu Suspenser zamontował u mnie kocioł  Skamp PV 13kw z zapalarką. Węgiel kupiłem z pgg czyli workowanego karlika. Przez ostatnie 10 dni kocioł był odpalony, grzał tylko bojler 140l. Spalanie ustabilizowało się na 3,6kg/dobę. Wczoraj za radą Suspensera przełączyłem pompę Co pod wejście CWU i po osiągnięciu temperatury kocioł wygasił się. Super. Tylko... zapalarka nie dała rady go od nowa odpalić. Test ognia przechodzi, w trakcie rozpalania okolice palnika są na zewnątrz dosyć gorące, węgiel nie rozpala się. Po gdzieś 20 minutach loguje błąd "rozpalanie nieudane" i guzik. Zwiększenie czasu podawania (węgiel dochodzi do końca palnika) czy siły dmuchawy (próbowałem do 70%) nie pomogło, wyczyszczenie palnika również. W końcu rozpaliłem ręcznie, jednak nie o to chodzi.
Coś jeszcze można popróbować czy problem jest w samej zapalarce?
Podaj jakie masz nastawy zapalarki i skala wentylator. To działa bezproblemowo tylko kwestia ustawień.
A i jaki soft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że tam nie ma fotodiody tylko sterownik dostaje informacje że pojawił się płomień na podstawie temperatury z czujnika spalin czy czegoś podobnego może tam tkwi problem , przyczyn może być wiele od nastaw rozpalania po niewłaściwie zamontowaną zapalarkę jak w każdym kotle z zapalarką koledzy co mają ten palnik na pewno coś zaradzą ja mam inny wiec nie pomogę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawka startowa 80s

max czas rozpalania 10m

powietrze 60

spaliny 5

test ognia 3m

test ognia dawka 10s

stabilizacja 10m

dopalanie czas 60s

dopalanie powietrze 40

Kocioł ustawiony na 55 stopni, min-max kotła 40-100%, korekta dawki paliwa -50%.

Palnik min-max 5-80%, czas przekroczenia 15, dynamika 3

Palnik czuwanie: przerwa 25, czas nadmuchu 20, powietrze 60, czas podawania 10, wyjście z czuwania 20

Menu rozpalanie: zatrzymanie podajnika po 5, powietrze 10

 

soft skzp-02s v2.38z z 2020-05-13

 

ps. zaraz po zamontowaniu kotła, został odpalony zapalarką

Edytowane przez TMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak masz ustawiona minimalną moc kotła na 40% nie wiem z ilu to to coś co zdąży się rozżarzyć następne dawki podane w za szybkim czasie zdążą wyrzucić z palnika zanim podpala złoże ale nie miałem z tym do czynienia i może się mylę. 

Edytowane przez pospisz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawka startowa 80s
max czas rozpalania 10m
powietrze 60
spaliny 5
test ognia 3m
test ognia dawka 10s
stabilizacja 10m
dopalanie czas 60s
dopalanie powietrze 40
Kocioł ustawiony na 55 stopni, min-max kotła 40-100%, korekta dawki paliwa -50%.
Palnik min-max 5-80%, czas przekroczenia 15, dynamika 3
Palnik czuwanie: przerwa 25, czas nadmuchu 20, powietrze 60, czas podawania 10, wyjście z czuwania 20
Menu rozpalanie: zatrzymanie podajnika po 5, powietrze 10
 
soft skzp-02s v2.83z z 2020-05-13
 
ps. zaraz po zamontowaniu kotła, został odpalony zapalarką
Powiem tak masz stary soft zmień na 2.39z i będzie za każdym razem odpalc. Tu nie ma czujnika płomienia tylko na podstawie czujnika spalin bada. Pospisz tu się mylisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę że nie powinno ruszać złożem jeżeli nie ma sygnału z czujnika spalin. Mimo wszystko to znowu jakiś koszmar te 40% może kolega coś źle opisał, chyba że ma dwie moce rozpalania i pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była propozycja instalatora, aby podnieść temperaturę spalin. Już na drugi dzień ciekło po rurze... 
Wstępnie chyba był ustawiony od 20%, ale może coś pokręciłem, piszę z pamięci.
Kijasr - mam 2.38, piszesz o 2.39. Na stronie timela nie ma tej aktualizacji oraz rozpiski co się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TMK napisał:

dawka startowa 80s

Kocioł ustawiony na 55 stopni, min-max kotła 40-100%

Tu może być problem w postaci ilości wungla . Jest go dużo podane I w dodatku modulacja minimum zablokowana na 40% szybko wypycha to co już się zaczyna tlic .

@pospisz to chyba dobry trop .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FAFAŁTo soft głównie pod sv200 moc palnika nie ma znaczenia bo są takie same różnią się tylko płytka z nadmuchem czyli wielkość ta sama. Tu głównie przesyp będzie burzył sytuację w związku z różnym opałem i szybkość startu czyli sygnał z czujnika spalin. Możliwe że dostaje sygnał zaczyna pracę i wypycha żar, chociaż kol. Kisjar twierdzi że to nie to.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile zostanie tam "zaru" tego niedopalonego . Teraz podanie 80 sekund robi spora górkę . Dalej rusza zapalarka I tu trzeba się przyjrzeć najlepiej . Czy pojawia się dym , czy ster zaczyna wchodzić na modulacje i podaje kolejne dawki . A przy 40 modulacji minimum to czesto podaje . 

Nie wiem jak to działa z zapalarka ale mam skzp I jego prace co nieco znam :) 

wolałbym go puścić w kagancu 5 lub 10 do np 60 niż odwrotnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za trochę wygaszam kocioł i wieczorem próbuje od nowa. Na razie zmieniłem: min-max kotła 10-100%, korekta dawki paliwa -30% oraz w zapalarce powietrze z 60 na 50.

Ktoś wiem jakie były domyślne ustawienia? Kocioł był na nich za pierwszym razem odpalony (skutecznie), późniejsze zmiany ze względu na dostosowanie płomienia oraz lejący komin. Niestety nie notowałem zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie modulacja ustawiana 20-100%

Zapalarka Timel domyślnie zostawia na 50, niektóre węgle potrzebują 65-70.

Korekta dawki paliwa jest robiona tak, aby było 25,1MJ na dole w podpowiedzi.

Dmuchawa skala 5-30, dmuchawa zakres 5-80

 

U mnie prywatnie odpala od kopa ogień Ultra, Sobianek Lew, super mocny, lokalne groszko-miały ale nie dawało rady z różowym tauronem.

Mam aktualnie zapięty Argos PLUS, muszę przepiąć na SKZP02 z nowym softem. Technix poleca powiększyć otwór w dyszy gdzie montowana jest zapalarka na d.10. swój przewiercilem wiertłem D.9 ale jeszcze nie zamontowałem po przeróbce i nie sprawdziłem czy odpali mi Taurona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja bez zmian. Ustawienia a'la fabryczne tak samo nie działają jak i poprzednie. W dodatku przy rozpalaniu ręcznym, dwa razy zepchnęło mi ogień do szuflady. Zmniejszenie częstotliwości podawania to "korekta dawki paliwa"? Przed rozpalaniem ustawiłem aby było 25,1MJ.

Ma ktoś dokładnie ten kocioł z zapalarką i może podać swoje parametry dla zapalarki, paliwa i powietrza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam programatora, nie ma tego softu na stronie. To co mam zrobić? Serwis zanim przyjedzie, potrwa.

U innych na starszych softach odpalanie działa, więc problem prawdopodobnie jest ze sprzętem. Nawet jakby ustawienia były niezbyt dobrane, to nie byłoby najmniejszego dymka, a temperatura nie zmieniłaby się nawet o 0,1 stopnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapalarka padła,sprawdź ją.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kijasr napisał:

Czas startowy 90 s
Nadmuch w zapalarce 75%

Drugi test wieczorem robiłem przy 80/80 czyli zbliżone parametry. Zero dymka, podajnik za często przepycha węgiel.

 

2 minuty temu, Popcorn1 napisał:

Może zapalarka padła,sprawdź ją.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Jak to zrobić? Z zewnątrz piec jest dosyć gorący w jej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem że kociołek wygasł mi już 2 razy wyskoczył komunikat alarmu znikł płomienia co może być tego przyczyną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.