Skocz do zawartości

TMK

Forumowicz
  • Postów

    58
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez TMK

  1. Nie mam 3d tylko zawór termostatyczny, obecnie ustawiony na 45 stopni, a na kotle 55 stopni.
  2. Mam pytanie. W mojej instalacji odejście do ochrony powrotu jest przed pompą, a zabezpieczenie poprzez regulowany zawór termostatyczny. W całym domu pozakładane termostaty na grzejnikach, instalacja na dwóch rozdzielaczach wraz z bojlerem dwupłaszczowym (brak osobnej pompy cwu). Do sterownika dostałem również sterownik pokojowy, nie jest podłączony. Lepiej pozostawić tak jak jest czy zgodnie z powyższym, zdjąć (albo dać na maxa) termostaty i założyć czujnik pokojowy, aby nim regulować temperaturę?
  3. Gratis losowe nie działanie którejś funkcji oraz praktycznie gwarantowane wyłączenie płatności zbliżeniowych. Przy sprzedaży też najczęściej awaria.
  4. Soft jest nieistotny przy tej poprawce, na 38z tak samo działa. Mój już startuje poprawnie, przynajmniej ten raz. Okazało się, że końcówka (wylot) grzałki zabił się miałem. Nie nastraja to optymistycznie jak na jedno rozpalenie. Obecnie kocioł jest ustawiony do podgrzewania wody, ma się rozpalić, zagrzać, wygasić. Pacjent do obserwacji ;) Jeszcze jedno, otwór grzałki został rozwiercony do 10mm.
  5. Brzmi sensownie, jednak prawdopodobnie za szybko został wprowadzony taki zestaw do sprzedaży. Jakby nie patrzeć, klient kupuje kocioł za 7400zł (na polskie warunki nadal to b.dużo) z reklamowaną zapalarką do węgla. Skoro jest, ma działać. Nie powinno być dyskusji, że to taki czy inny węgiel. Dla "Kowalskiego" działanie jest zero-jedynkowe czyli działa/nie działa. W części przypadków zapalarka mogła być powodem wyboru skampa.
  6. Tego nie wiesz... Po serwisie dam znać co było przyczyną.
  7. Garścią na palnik w trybie automatycznym ;) Kijasr - to nie są zmiany wpływające na to czy wogóle kocioł ruszy z zapalaniem. Skoro zapalarka nie daje odpowiedniej temperatury, nie będzie zabawy. Za wydane dodatkowe 400zł można mieć 4m3 drewna na 20 lat odpalania ;)
  8. Aleś uparty :) Różnica o 0,1 i nigdzie nie widzę informacji co się zmieniło w nim... Za miesiąc będzie 2,40 i znów ten będzie starym i nieużywanym softem? Podejrzewam, że niewiele się zmieni. Podobnie jak informacja o rozwierceniu otworu, a już powyżej informacja jak nie ma efektu. Problem może być w samej zapalarce lub wogóle jej koncepcji w ekogrochu. Na razie jestem zdegustowany, zapłaciłem, nie działa. Czekam na serwis.
  9. Drugi test wieczorem robiłem przy 80/80 czyli zbliżone parametry. Zero dymka, podajnik za często przepycha węgiel. Jak to zrobić? Z zewnątrz piec jest dosyć gorący w jej okolicy.
  10. Nie mam programatora, nie ma tego softu na stronie. To co mam zrobić? Serwis zanim przyjedzie, potrwa. U innych na starszych softach odpalanie działa, więc problem prawdopodobnie jest ze sprzętem. Nawet jakby ustawienia były niezbyt dobrane, to nie byłoby najmniejszego dymka, a temperatura nie zmieniłaby się nawet o 0,1 stopnia?
  11. Sytuacja bez zmian. Ustawienia a'la fabryczne tak samo nie działają jak i poprzednie. W dodatku przy rozpalaniu ręcznym, dwa razy zepchnęło mi ogień do szuflady. Zmniejszenie częstotliwości podawania to "korekta dawki paliwa"? Przed rozpalaniem ustawiłem aby było 25,1MJ. Ma ktoś dokładnie ten kocioł z zapalarką i może podać swoje parametry dla zapalarki, paliwa i powietrza?
  12. Dziękuje! Dam znać czy startowe ustawienia pomogły.
  13. Za trochę wygaszam kocioł i wieczorem próbuje od nowa. Na razie zmieniłem: min-max kotła 10-100%, korekta dawki paliwa -30% oraz w zapalarce powietrze z 60 na 50. Ktoś wiem jakie były domyślne ustawienia? Kocioł był na nich za pierwszym razem odpalony (skutecznie), późniejsze zmiany ze względu na dostosowanie płomienia oraz lejący komin. Niestety nie notowałem zmian.
  14. To była propozycja instalatora, aby podnieść temperaturę spalin. Już na drugi dzień ciekło po rurze... Wstępnie chyba był ustawiony od 20%, ale może coś pokręciłem, piszę z pamięci. Kijasr - mam 2.38, piszesz o 2.39. Na stronie timela nie ma tej aktualizacji oraz rozpiski co się zmieniło.
  15. dawka startowa 80s max czas rozpalania 10m powietrze 60 spaliny 5 test ognia 3m test ognia dawka 10s stabilizacja 10m dopalanie czas 60s dopalanie powietrze 40 Kocioł ustawiony na 55 stopni, min-max kotła 40-100%, korekta dawki paliwa -50%. Palnik min-max 5-80%, czas przekroczenia 15, dynamika 3 Palnik czuwanie: przerwa 25, czas nadmuchu 20, powietrze 60, czas podawania 10, wyjście z czuwania 20 Menu rozpalanie: zatrzymanie podajnika po 5, powietrze 10 soft skzp-02s v2.38z z 2020-05-13 ps. zaraz po zamontowaniu kotła, został odpalony zapalarką
  16. Jak ktoś coś oferuje, ma niby ułatwiać życie, bierze za to dodatkowe monety, to ma działać... Żarcik byłby jakby oferowali taki dodatek za darmo ;) Taką "atrapę" mogę wymienić np. na moduł internetowy, byłby większy pożytek. Chyba, że mam skampa zasypać pelletem zamiast groszkiem i wtedy śmignie rozpalanie? ;) Tak poważnie - jakieś pomysły?
  17. cześć Parę dni temu Suspenser zamontował u mnie kocioł Skamp PV 13kw z zapalarką. Węgiel kupiłem z pgg czyli workowanego karlika. Przez ostatnie 10 dni kocioł był odpalony, grzał tylko bojler 140l. Spalanie ustabilizowało się na 3,6kg/dobę. Wczoraj za radą Suspensera przełączyłem pompę Co pod wejście CWU i po osiągnięciu temperatury kocioł wygasił się. Super. Tylko... zapalarka nie dała rady go od nowa odpalić. Test ognia przechodzi, w trakcie rozpalania okolice palnika są na zewnątrz dosyć gorące, węgiel nie rozpala się. Po gdzieś 20 minutach loguje błąd "rozpalanie nieudane" i guzik. Zwiększenie czasu podawania (węgiel dochodzi do końca palnika) czy siły dmuchawy (próbowałem do 70%) nie pomogło, wyczyszczenie palnika również. W końcu rozpaliłem ręcznie, jednak nie o to chodzi. Coś jeszcze można popróbować czy problem jest w samej zapalarce?
  18. cześć Aukcja niestety została usunięta. Do mojego kotła można załadować max 40l węgla, teraz nie zważę gdyż miał mam na dworze i jest mokry. Dom klasyczny z dachem dwuspadowym, zwarta bryła, już (chyba) suchy, powierzchnia ogrzewania 178m2 (po podłogach w tym garaż), baniak 140l, brak zaworów 3d czy 4d, dom ocieplony 12cm styro a zbudowany z ceramiki 24cm, komin 8,2m schiedela ocieplony. Szyber mam ale jest otwarty, kocioł jest szczelny i do regulacji ilości powietrza używam dmuchawy (startuje od 8% mocy). Generalnie ustawiam tak aby nie wchodził w cykl nadzoru i zawsze delikatnie dmuchał (coś a'la PID), w przeciwnym razie po 3-4 godzinach palenia zdarzały się wybuchy - raz wyrwało drzwiczki od wyczystki... Temperatura 50stC na piecu, a sterownik dobija gdzieś do 48st. Miał standardowo kupuje o kaloryczności 21, w większą jakoś i tak nie wierzę :) Jakbym nie kombinował nie chce zwiększyć stałopalności. Zresztą tak już rok po zakupie, mogę potwierdzić że kotły "górno-dolne" są kiepskie w użytkowaniu. Aby rozpalać od góry miałem musiałem szamotem zablokować dziurę za pierwszym wymiennikiem, bez tego wystartować. ps. dziękuje za życzenia, Tobie i wszystkim forumowiczom także życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :) ps2. " oby na jednym zasypie trzymało Ci cały miesiąc." - dążę do perfekcji aby jesienią wrzucić pełny zasyp i trzymał do wiosny :) :) :)
  19. bobek310 - Napisz jakiej mocy masz kocioł i czy coś w nim przerabiałeś (szamot, przegrody etc)? W moim 17kW przy paleniu z góry miałem mam stałopalność około 12 godzin. Najdłużej trzymał 24godz, jednak jak było +5stC i 43st na kotle. Standardowo mam 50st i 21-22stC w domu.
  20. cześć Nie wiesz co kupiłeś? :) Miłej lektury, Twój sterownik działa prawidłowo. https://www.info-ogrzewanie.pl/artykul,id_m...liwa_stale.html
  21. TMK

    Czarny Dym Z Komina

    ps. jak skasować zdublowany post?
  22. TMK

    Czarny Dym Z Komina

    Może dlatego że to NIE JEST piec dolnego spalania (po jakimś czasie pali się cały wsad) :P Może i dlatego że sprzedawany był jako miałowiec... Może i dlatego że nie mam zamiaru truć sąsiadów i zadyma przy standardowym zalecanym rozpalaniu odpada. Miarkownika w UKNie nie można zainstalować, nie ma żadnego króćca. Unister z kolei wg pewnej osoby radośnie wywołuje wystrzały pieca i zarazem jest drogim ustrojstwem. Dlatego kombinuje z optymalnymi ustawieniami i nadal nie wiem jak można w nim utrzymać ogień na jednym zasypie do 24 godzin :D
  23. TMK

    Czarny Dym Z Komina

    Kocioł przy takim paleniu raczej wykorzystuje na maxa paliwo. Czopuch jest gorący, ale na upartego można go dotknąć. Piec w środku jest czysty, żadnej smoły, sadzy etc. U siebie mam zatkaną przegrodę z góry i dołu i na dole w tyle jedną szmotkę na tyle rusztu. Sterownik Komfort ustawiony na minimalne obroty tj. 14% (max 30%), przy takim ustawieniu piec praktycznie nie wchodzi w fazę nadzoru i dmuchawa pracuje cały czas (rzadko osiąga ustawione 50stC- chociaż wolałbym aby było możliwe ustaw. np 45stC...). Zaletą tego jest brak jakichkolwiek fuknięć czy wybuchów. Wadą - po połowie sezonu przepalenie żeliwnych drzwiczek i chyba nie małe spalanie. Nigdy i w żadnej konfiguracji nie udało mi się osiągnąć stałopalności na poziomie 24 godzin jak już wspomniano w tym wątku. Jak można to osiągnąć? Na naturalnym ciągu chyba będzie problem, to cudo nie ma wyjścia na miarkownik, nie ma klapki w drzwiczkach popielnikowych i nie ma dolotu wtórnego powietrza. Acha i mam klapkę przed dmuchawą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.