Skocz do zawartości

CoTo

Stały forumowicz
  • Postów

    172
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez CoTo

  1. Witam Czy możecie ocenić pracę kotła? Na dole wykres. Sezon letni, więc hula tylko mała podłogówka w łazience, grzejnik drabinkowy, grzejnik w przedpokoju na minimum (do suszenia jak by coś) oraz bojler 200 L. Kocioł cały czas sunie na 10 % mocy. Ten najwyższy pik pojawia się przy dogrzewaniu bojlera. Ochrona powrotu 4D z temperaturą 55 st. Palę ekogroszkiem z Taurona w różowych workach. Kocioł Skamp 13kW, palnik SV 200. Martwi mnie temperatura spalin. Nie jest za niska ? Komin ceramika.
  2. Panowie a ja mam taki problem. Jak ustawię modulację od 20 % do 80% to na głównej karcie pokazuje mi 19% i 79%.Skąd to przekłamanie o 1%? Natomiast jak ustawię 21% do 81% to na karcie gł. pokazuje bez tego błędu. I to samo jak ustawię 19% do 79% to też jest ok. Przy pełnych dziesiątkach mam te przekłamania.
  3. @Pieklorz Czyli ten Jaret Plus daje radę, tak? Pytam ponieważ chciałem zamówić 3 t.
  4. Panowie Czy ktoś z Was palił w tym palniku Jaretem lub Jaretem Plus z Taurona?
  5. Jaką max wielkość ziarna groszku przełknie ten podajnik bez uszczerbku na ślimaku? Tak z Waszej praktyki.
  6. UPS powinien mieć na wyjściu czystą sinusoidę aby pompka nie buczała bo może się spalić.Mój po zaniku napięcia działa ok. 2 h na swoich 2 akumulatorach połączonych szeregowo.Pompka ma 40W na 1 biegu.Tylko sama pompka jest podłączona. UPS to EVER ECO 1200 CDS.Pompka "nie widzi" różnicy czy to zasilanie z sieci czy z akumulatorów UPS-a.U mnie w tym układzie już się buja 2 lata. Pozdrawiam
  7. Co do palenia drewnem.Drewno potrzebuje stałego dopływu powietrza.Z tego co napisałeś to u Ciebie jest tzw. kiszenie (destylacja) drewna w kotle i produkcja smoły.
  8. Na razie grzejesz małą powierzchnię i kocioł chodzi na pół gwizdka.To też ma wpływ na smołowanie kotła. Wydaje mi się że ten Twój kociołek jest idealnym kotłem do palenia w nim od góry ale węglem.Oczywiście po odpowiednich przeróbkach. Najlepiej poczytaj ten temat od samego początku: KLIK. Jest w nim opisany sposób palenia w kotłach górnego spalania od góry.Ma on tyle samo zwolenników jak i przeciwników.Warto przeczytać.
  9. @santosz napisał: ......i tu jest pies pogrzebany jak mawiali dawniej. Czy to ten kocioł ? KLIK Pozdrawiam
  10. @Arek76, co do zasilania awaryjnego w przypadku zaniku napięcia: KLIK Pozdrawiam
  11. amroczek1990 napisał: Zakręcą łagodnie i o to właśnie chodzi.Mniejsze opory przepływu spalin.Ja jestem na A.Lub to co podał @groszek, łagodne kolanko 90 st. z wyczystką. Pozdrawiam.
  12. Witaj @sakul Znalazłem coś takiego KLIK Poczytaj. Pozdrawiam
  13. To stanowczo za daleko.Zamiast miarkownika tradycyjnego kup Unistera. KLIK
  14. A zawór różnicowy ( tzw. kula) to gdzie jest? Na zdjęciach nie widać. I jeszcze jedno.Na 5 zdjęciu widać że kocioł jest podłączony przedłużaczem "kosiarkowym" bez tzw. bolca. Mistrzostwo świata !!!
  15. @jameess Jaką wełną ociepliłem? Wełną przeznaczoną do ocieplania wkładów ceramicznych o grubości 5 cm z ekranem od strony wkładu. Faktycznie było trochę roboty przy tym kominie.
  16. Witaj @kotomobil1977 Palę węglem,czasem przepalam drzewem.Mam komin murowany z wkładem ceramicznym ocieplonym wełną mineralną 5 cm z ekranem.Komin wewnątrz bryły budynku.Wysokość ok. 10 m. Średnica wkładów to 150 mm.( Wiem że to na styk ale nie było możliwości dać szerszych ).Do Twojego kotła powinny być wkłady o większej średnicy.Mój kocioł jest kotłem dolnego spalania o mocy 15 kW.Po 5 latach palenia ( przestrzegam zasady: nie mniej na kotle jak 60 st..Nie mam też żadnego zaworu 4D) jednoznacznie mogę stwierdzić że gdybym miał budować nowy komin to tylko i wyłącznie z wkładem ceramicznym.Żadne "blachy " do kotła na paliwa stałe mnie nie przekonują.Komin czyszczę średnio 3 do 4 razy na rok, może przesadzam ale robię to tak profilaktycznie.Po wpuszczeniu szczotki ze dwa, trzy razy wnętrze komina wygląda tak że widać kolor ceramiki.Jedynie na końcu komina w miejscu gdzie jest czapka (tam jest najchłodniej, bo nie ma możliwości aż tak dokładnie ocieplić tej części komina bo tam jest zrobiona bardzo ważna DYLATACJA ) tworzy się warstewka takiego szkliwa o szerokości 5 cm i grubości może 1 mm, do zeskrobania w minutę nożem kuchennym :) Myślę jeszcze o dociepleniu ścian komina na poddaszu.Ale to w przyszłości.Mam jeszcze odstojnik na dole w piwnicy.Jego wylot (wężyk) jest zakorkowany bo nie ma co wypływać z odstojnika ( po prostu nie ma skroplin). Wspomniałem za pomocą Caps'a o dylatacji.Jest to najważniejsza rzecz nie mówiąc o ociepleniu samego wkładu.Często ludzie zabetonowują koniec komina nie robiąc dylatacji co skutkuje pęknięciem wkładów.One się wydłużają w górę pod wpływem temperatury a jak beton je trzyma na końcu to gdzie się mają " podziać "? Wkłady mam znanej firmy polskiej.Bez kielichów.Na tzw. felc.Mają one 2 razy grubszą ściankę niż te z kielichami.Już takich nie ma z tej firmy, w systemowych są.Po złożeniu do "kupy " nic w kominie nie wystaje ( mam tu na myśli kielichy ) i wełna idealnie otula wkłady. Tak więc ja stawiam na komin murowany z ocieplonym wkładem ceramicznym. Co do kominów systemowych to nie mam zdania. Co do fachowców to nie znam. To tyle.Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam
  17. Wkładu ceramicznego nie wolno zalewać betonem (na końcu, na wylocie) Powinna być zachowana dylatacja pomiędzy wkładem a czapką betonową.Jeśli koniec komina będzie zalany betonem to popęka.Wkład kominowy się rozszerza pod wpływem temperatury.Sprawdź sobie jak masz zakończony ten komin.Daj jakieś foto. Pozdrawiam
  18. To jeszcze może ktoś poda średnice rur i byłoby wsio.
  19. @kaczy, wyrazy uznania.Niezły patent. Obawiam się że w przypadku wkładów ceramicznych nie ma co ryzykować. Pozdrawiam
  20. Witam Z uwagi że wodę z wodociągów mamy taką jaką mamy, chciałbym zamontować filtr do wody na zasilaniu za reduktorem.Rurki mam plastik.Jaki filtr polecacie?Ewentualnie może zestaw filtrów? Na all...gro znalazłem coś takiego:KLIK.Co o tym sądzicie? Czy warto? Dziękuję
  21. To musi być wkład z blachy żaroodpornej.Zwykła kwasówka nadaje się do gazu.
  22. Faktycznie , nie zauważyłem daty. Robocik gdzieś ty wykopał ten temat ?
  23. A ja dodam od siebie coś takiego: Często na forum pisze się o przewymiarowaniu kotła CO.Należałoby też brać pod uwagę przewymiarowanie grzejników czy to za sprawą wykonawcy, projektanta czy też samego inwestora.Rzadko kiedy ktoś o tym wspomina a potem w bek że smoła w kotle i kominie. Teoretycznie można by zamontować jak największe powierzchniowo grzejniki i ustawić sobie temperaturkę na kotle 40 st a nawet mniej i LUZ. Właśnie dlatego producenci grzejników piszą np. Grzejnik X przy temp. zasilania 75 ma wydajność Y w kW.Kto trzyma się tych zasad nie ma problemów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.