Skocz do zawartości

bronekG

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bronekG

 1. Od dwóch tygodni testuję w moim SV200 /Malina 12 kW + SKZP02 ver.2.38Z/ zapalarkę. Jeżeli brakuje ciepła ze słońca /solary/ to kocioł się sam rozpala i ładuje bufor- czujnik CWU jest na dole bufora. Pełny automat!
 2. https://costerowniki.pl/pl/p/MODUL-OBSLUGI-ZAPALARKI-DO-SKZP-02/39
 3. U mnie zawitała zapalarka i najnowsza wersja SKZP02. Ciepło na żądanie!
 4. Dojdzie zapalarka. Czekam właśnie na nowy tył SV200 z zapalarką do ekogroszku. Dodatkowo mam dostać na wymianę zmodernizowany Skzp02.
 5. Po ostatniej aktualizacji do ver. 2.35 też nie mogłem utrzymać zadanej temperatury. Modulacaja szalała. Postanowiłem porównać wskazania czujników, mam ciepłomierz z dokładniejszymi czujnikami. Okazało się, że powrót zaniża o 3 st.C a kociol zawyża o 2. Po korekcie stał się cud- kocioł trzyma zadaną temperaturę prawie idealnie! Skoki zasilenia na wykresie spowodowane testami siłownika mieszacza.
 6. Kup moduł internetowy, będziesz mógł zdalnie kontrolować kocioł. Mam akurat na zbyciu oryginał Timela.
 7. Do ByCygano Można zastosować przesył neta przez sieć elektryczną, gniazdka koło routera i w kotłowni musi być na tej samej fazie: https://www.mediaexpert.pl/powerline/powerline-tp-link-av600,id-503619?gclid=CjwKCAiAxMLvBRBNEiwAKhr-nAAAw_V13GN4Cy_ImoHt2NL_g2cBKWGHiCsTIC5ieLUYYNc2DGc95BoCw58QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
 8. Do wojszym2244 Na profilu FB padło pytanie o różnicę we wskazaniach spalania dobowego na wykresie i stronie głównej .Sprawdziłem u mnie i też mam różne wartości. Dlaczego tak się dzieje? https://www.facebook.com/groups/2078262175766907/permalink/2313569405569515/
 9. W poprzednim kotle miałem dorobiony czujnik na ślimaku podłączony do Logo8, w programie miałem datalogger dzięki któremu kontrolowałem ilość obrotów/zużycie opału w danej godzinie. Gdyby była możliwość podpięcia tego czujnika w skzp zamiast klapy byłby potencjał do rozwoju sterownika. Wiele tematów forum zostało przecież zaimplementowane w oprogramowaniu skzp.
 10. Niestety brakuje opcji ,,bufor" co nie oznacza że nie można zastosować w instalacji bufora. Przed tym sezonem chciałem założyć sprzęgło, ale przypadkowo udało mi się kupić mało używany bufor (300 l). Od tego momentu kocioł pracuje równo, powrót mam 5 stopni poniżej zasilania( jako ochronę powrotu dałem zawór 3d z siłownikiem ale po miesiącu wyłączyłem go i tak jadę do dziś). Czytając posty o problemach z siłownikami mogę każdemu doradzić: załóż bufor i miej święty spokój! Dołączam mój wykres.
 11. Proponuję zrobić zanik zasilania i upewnić się czy sterownik wystartuje- bo u mnie z tym samym konwertem się blokował.
 12. Też tak miałem, rozwiązanie polegało na odcięciu jednego druta z kabla RS232. Oryginał Timela nie ma tej wady i tylko te mają pełny dostęp do strony Wojtka.
 13. @rotor122 Spalanie rzeczywiście dość wysokie, wrzuć zdjęcie wykresów.
 14. Do Jockey Czy ja napisałem że paliwo ma być podane od razu przy starcie palnika? ,,2. Kocioł po Starcie palnika moglby od razu podać węgiel żeby dać kopa palnikowi" Może bylo mało precyzyjnie ale chodzi mi o podanie paliwa po zakonczeniu startu palnika po przejściu do modulacji. Z mojej obserwacji wyszło że przy modulacji 10 % paliwo zostalo podane po 2 minutach. Może była to wyjątkowa sytuacja, ale bardziej by mi pasowało podanie od razu węgla.
 15. Do TomekBrz 1. Chciałbym mieć możliwość ustawienia wyższej temperatury za zaworem 4d np 55 stC, dodatkowo byloby super móc ustawić długość jednego skoku zaworu 2. Kocioł po Starcie palnika moglby od razu podać węgiel żeby dać kopa palnikowi
 16. Jako że moja instalacja jest trochę nietypowa mam parę uwag: 1. Dlaczego nie mogę ustawić temperatury wyższej niż 50 st.C za mieszaczem ? ( mój bufor lubi ciepło) 2.Zawór powinien raz na dobę się pozycjonować. Ochrona powrotu działa lepiej niż poprzednio- szybko zamyka zawór do momentu osiągnięcia temperatury. W poprzedniej wersji softu zablokowałem go na 80% i temperatury były równo trzymane. Testuję obecnie w nowej wersji w zakresie 20 do 100% i nieźle buja kotłem. Ale to dopiero parę godzin zobaczymy po dłuższej obserwacji. 3. Pompa kotłowa- po krótkim teście wróciłem do ustawienia Stale wł. ( mam oszczędne pompy i lepiej trzymają temperatury gdy chodzą non stop). Może dla użytkowników z buforem dałoby się włączyć kotłową bez temperatury uruchomienia. 4.Mam na ślimaku czujnik zliczania obrotów podłączony do Logo8 -może dałoby się wykorzystać wejście otwarcia klapy i dołożyć licznik w sterowniku?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.