Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Idziem wgrač,no pokopem moc kotla procentualnie do kalorycznosci,przy zachowanym nadmuchu.Bo zrobi sa zimno do testow.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Pieklorz się namęczył z analizatorem i prośba nieznanego Wam kolegi Dandi z opóźnieniem nadmuchu została wprowadzona. Sprawdzona wcześniej na innym sterowniku tak że powinno być lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametr OPÓŹNIENIE POWIETRZA będzie zależał od wielkości palnika i jego konstrukcji. U mnie na zwykłej retorcie 38KW mam ustawione 30 sekund.

Na mniejszych palnikach pewnie starczy 15-20s. Ustawianie na np. 2 sekundy nic nie wniesie, bo np. przy zwiększaniu modulacji podajnik i tak nie zdąży podać nawet jednej dawki paliwa a powietrze już się zwiększy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bercus napisał:

Idziem wgrač,no pokopem moc kotla procentualnie do kalorycznosci,przy zachowanym nadmuchu.Bo zrobi sa zimno do testow.

Udało się skusić Cię :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, TomekBrz napisał:

Parametr OPÓŹNIENIE POWIETRZA będzie zależał od wielkości palnika i jego konstrukcji. U mnie na zwykłej retorcie 38KW mam ustawione 30 sekund.

Na mniejszych palnikach pewnie starczy 15-20s. Ustawianie na np. 2 sekundy nic nie wniesie, bo np. przy zwiększaniu modulacji podajnik i tak nie zdąży podać nawet jednej dawki paliwa a powietrze już się zwiększy.

Czy możesz poświęcić więcej czasu i stworzyć coś w stylu faq . Co z czym się je , co od czego zależy . A co na co wplywa . 

Trapiace mnie kwestie to wplyw czujnika spalin na proces spalania . Niby coś tam zmienia tylko ja tego nie uswiadczylem . Konkretnie opisac funkcję . 

 

Edytowane przez FAFAŁ
Upsss poszedł post pod postem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, FAFAŁ napisał:

. Został za to zwiększony 
zakres regulacji korekty dawki paliwa od -90% do +100%. Domyślna wartość kaloryczności 
dla korekty ustawionej na zero 24,8 MJ. 

To teraz jak dam +100 będę miał naweglenie jak dla niespełna 50MJ czy dla ilu ?

 

20 godzin temu, FAFAŁ napisał:

@Kijasr ciekawa matematyka hihi 

20 godzin temu, Kijasr napisał:

CZy ja wiem czy ustawianie kaloryczności jest takie kłopotliwe. Na sztywno wpisane 24.8 czyli jak masz groch 27 to dajesz na -10% i już po temacie. Powietrze jest bardzo fajnie rozwiązane. Jak pieklorz pisał trochę zamieszania będzie emoji3526.png

 

@FAFAŁ nie gniewaj się, ale Twoja matematyka prosi się o douczenie... Jak dasz nawęglanie +100, to żeby uzyskać tą sama moc palnika, efekt masz taki, jakbyś dwukrotnie  OBNIŻYŁ kaloryczność, czyli jak dla niespełna 12,5 MJ ;) 

@Kijasr akurat dobrze policzył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22

Zgadza się to był mój błąd . Chociaż to Nie było stwierdzeniem tylko zapytaniem :) 

nie mniej jednak odpowiedzi brak to se zem policzyl :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam z lektury tego tematu, że wskazny jest powrót do ustawień fabrycznych. Tylko należy zapisać sobie , wszystkie swoje ustawienia. Pamięć bywa zawodna , a tak masz wszystko na kartce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kijasr napisał:

Fafal dziwna ta twoja matematyka emoji1787.pngemoji1787.png

Jak to mówią czasem . Mi działa :)

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale mi np brakuje wyłącz pompę kotłową gdy działa cwu @TomekBrz czy jest to możliwe do wdrożenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek też mam na 4d tylko po co mają działać 3 pompy ? skoro i tak od cwu w czasie ładowania zasobnika dogrzewa powrót

tak przyszło mi na myśl, może by się to sprawdziło a może nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to przy wychłodzonym zasobniku cwu i załączeniu się pompy, temperatura powrotu raczej drastycznie spada i jest tak aż do chwili nagrzaania praktycznie całego zbiornika. Myślę że obieg kotłowy znacznie poprawia tu sytuację dla kotła i niema sensu go wyłączać.

 

Ogarnąl już ktoś może sposób obliczania korekty paliwa na nowym sofcie.

Ile trzeba dać na minus żeby wyszło 32Mj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie czy wersja testowa v235 slimak jest do pobrania dla wszystkich, bo chciałem sciągnąć ale nie mogę inne normalnie się sciągają, moze ktos mi wysłac na priv .dz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@ThomaSz

Wcześniejszy soft miał zakres 10,8 do 32,4  .

U Ciebie będzie około 57 na minusie .

Podziel sobie różnice od 25 ( w pdf jest podane 24,8 MJ.)do 32,4 przez 90 i wyjdzie ci ile kroków trzeba dac by dojść do danej kaloryczność .

W dół czyli przy wpisywaniu mniejszej kaloryczność mamy 100 kroków i przez tyle dzielimy różnice . 

Edytowane przez FAFAŁ
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sciagnalem wczoraj i ok.

Sterujem korekta do 17 mj.Juž jestem na 54 (odwrotna strona od ciebie) i wyglada nadal za malo ?

 

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
[mention=83223]ThomaSz[/mention]
Wcześniejszy soft miał zakres 10,8 do 32,4  .
U Ciebie będzie około 57 na minusie .
Podziel sobie różnice od 25 do 32,4 przez 90 i wyjdzie ci ile kroków trzeba dac by dojść do danej kaloryczność .
W dół czyli przy wpisywaniu mniejszej kaloryczność mamy 100 kroków i przez tyle dzielimy różnice . 
Dzięki piękne @FAFAŁ . Ja też się chyba skuszę na testy 2.35.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.