Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, 8010 napisał:

A co ma zrobić ktoś kto właśnie kupił ster lub cały zestaw? Skąd ma mieć porównanie?

Przy retorcie jeszcze można skumac że jest za mały kopiec , przy rynnie też zobaczysz że jest mniej żaru . Gorzej ma ten kto ma sv tam nie zerknie od tak :) . Można sobie slabiej wysterowac palnik i myśleć że jest dobrze . Dajac np połowę minusikow z zakresu myslac sobie jestem w połowie dam rady . Klepie taki później powietrze by nie było spiekow i niedopalkow . Ster pokazuje pełną moc . Wszystko gra i tanczy . A że zimy mamy jakie mamy to te pare kw nie odczuje .

Tak to widzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podpowie jak obniżyć modulację?

Na kotle przy zadanej 60 jest 63 a modulacja 36%

Mała instalacja - 8grzejników, mam pompe na powrocie.

Ktoś pisał o kopczyku a to o przepływach ale jak to wyłapać i czy efekt po zmianach będzie widoczny, że to ten kierunek.

Jakie przepływy ustawić?

Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oldek napisał:

Zapewne w nowym sterze nie ma wersji testowej :)

Oldzio przyjmuję hipotezę jak już będzie oficjalny soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FAFAŁ napisał:

Przy retorcie jeszcze można skumac że jest za mały kopiec , przy rynnie też zobaczysz że jest mniej żaru . Gorzej ma ten kto ma sv tam nie zerknie od tak :) . Można sobie slabiej wysterowac palnik i myśleć że jest dobrze . Dajac np połowę minusikow z zakresu myslac sobie jestem w połowie dam rady . Klepie taki później powietrze by nie było spiekow i niedopalkow . Ster pokazuje pełną moc . Wszystko gra i tanczy . A że zimy mamy jakie mamy to te pare kw nie odczuje .

Tak to widzę :)

1.Na rynnie dość szybko zobaczysz że trzeba przesunąć żar w prawo lub lewo

2. Retorta już gorzej bo w zależności od powietrza zapadanie się kopca może być różne ( np. przy różnych mocach )

3. SV to faktycznie trudno zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, manx napisał:

Jakie przepływy ustawić?

Kiedy sa wszystkie glowice zatwarte,1 pompka,wode w kotlu stoi,przeplywu nie ma.1 grzejnik otwarty stale,obiegu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, glibo napisał:

panowie pomoże mi ktoś z ustawieniem sterownika , problem mam z niedopalonym ekogroszkiem po wyjściu z modulacji w stan czuwania ,piec pracuje w pidzie od 6 do 10 pozniej przechodzi w czuwanie do godziny 19 .tak wyglada kopczyk w modulacji 75%

jeśli masz za dużo opału w momencie przejścia w czuwanie,to prawdopodobnie masz za małe powietrze na modulacji z której w czuwanie przechodzi , zrób korektę powietrza dla tego przedziału ,

jednak zanim  coś poprzestawiasz wstaw jeszcze  wykres żeby było pewne że na pewno tam leży przyczyna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolo747 napisał:

jeśli masz za dużo opału w momencie przejścia w czuwanie,to prawdopodobnie masz za małe powietrze na modulacji z której w czuwanie przechodzi , zrób korektę powietrza dla tego przedziału ,

jednak zanim  coś poprzestawiasz wstaw jeszcze  wykres żeby było pewne że na pewno tam leży przyczyna 

 

chart.jpeg

wentylator wpa06 ustawiony na max 26%

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie praca w modulacji-typowy dwustan.Z dolu w gore i nic pomiedzy.Ponad 2 godziny stalej pracy rosna spaliny,potym nawet spadaja,rosnac maja ok.15 min i + - trzymac na stalej mocy.Jesli po 4 godz.takej pracy jest nie dopalony groch,to za malo dmuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj zdjęcie wykresu ze sterownika , ten jest dla mnie nieczytelny, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to juz mam nawet kreske spalin prosta :)

A ten sejsmograf to baniak :)

IMG_20200324_050817450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem węgiel z kgm standard na gold, normalnie czary , zupełnie inna praca sterownika, inna modulacja, jakość opału ma ogromny wpływ na pracę tego sterownika, mogę śmiało napisać , masz problemy z ustawieniem procesu spalania? problem może leżeć poza sterownikiem 

 

20200324_090355.jpg

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolo747 kto ? 

Jeśli O mnie chodzi to kończę sachare z obi :) już tam powoli wchodzi na palnik  nn ze skladu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu wpisujesz temp. na zewnątrz po której wyłącza się pompa. Jak  temp. spadnie to pompa się włączy. Wystarczy podnieść temp. wyłączenia pompy i po kłopocie.

c.o > reg.pogodowy > temp.wył. obwodu

https://www.youtube.com/watch?v=1UXGeiH6748

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program czasowy,temp.pomieszenia itp.Wylacz wszytkie regulacie CO(stop,lub praca ciagla-dla softu) i wchodzi do pogodowej.W pogodowce zalacz sterowanie mieszac.

Jescze pompa gdy mieszac na 1 ,mieszac gdy pompa 1,lub jak to jest.?.......

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

ja bym chciał trochę rozwinąć temat startu palnika dlatego, że nie do końca to u mnie chodzi najlepiej niby jest początkowa dawka i rozdmuchanie jednak ja myślę, że to trochę za mało.

15s możemy ustawić max i tu dla tych co mają szybki podajnik i słaby ciąg dadzą radę jednak co z tymi co mają wolny podajnik (12kg) i duży ciąg kominowy możliwości ustawienia słabe. Można by dołożyć więcej czasu jedna ja myślę, że najlepiej byłoby zrobić start palnika jako jeden proces, a później przejście w modulację co wy na to. <krytyka mile widziana ;)>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli start palnika po czuwaniu ? jeśli masz mało opału na palniku po czuwaniu to zwiększ podawanie w czuwaniu lub zmniejsz przerwę,  ja mam podajnik 19,5kg podawanie 7sek ,i nie ma z tym problemu, pod warunkiem że końcowa faza modulacji nie wypala mi opału na palniku, oraz nie wypala mi nadmiernie opału w czuwaniu 

z kolei powietrze w czuwaniu moim zdaniem powinno być ustawione na połowę max powietrza w modulacji , a czas wyjścia z czuwania tak aby spaliny osiągnęły zakres normalnej pracy w modulacji a na pewno przekroczyły temperaturę kotła  , u mnie to 230 sek 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czesciejsie "probudzenie" i slabe,dlugszie dmuchanie(tak,by nie wypalac caly zapas wegla) palnika w podtrzymaniu nie pomaga?

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jolo747 napisał:

, jakość opału ma ogromny wpływ na pracę tego sterownika

Pewnie tak. Ja dopiero zaczynam przygodę z tym sterownikiem i na byle jakim węglu MOCNY max 24Mj (w rzeczywistości jest pewnie około 22Mj) jest tak:

 

20200324_123216.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jolo747 napisał:

masz na myśli start palnika po czuwaniu ? jeśli masz mało opału na palniku po czuwaniu to zwiększ podawanie w czuwaniu lub zmniejsz przerwę,  ja mam podajnik 19,5kg podawanie 7sek ,i nie ma z tym problemu, pod warunkiem że końcowa faza modulacji nie wypala mi opału na palniku, oraz nie wypala mi nadmiernie opału w czuwaniu 

z kolei powietrze w czuwaniu moim zdaniem powinno być ustawione na połowę max powietrza w modulacji , a czas wyjścia z czuwania tak aby spaliny osiągnęły zakres normalnej pracy w modulacji a na pewno przekroczyły temperaturę kotła  , u mnie to 230 sek 

tak po czuwaniu, może nie jarzę gdzie zwiększam podawanie w czuwaniu bo przerwy to oczywiste i siła nadmuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mniejszym nadmuchiem tež nie zrobisz w podtrzymaniu tak dužy kominowy ciag naturalny.Widač u mnia na RCK.Roznica duža.W podtrzymaniu wystarcza palnik zapalič,nie rozjechač do obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DanielJu napisał:

nie jarzę gdzie zwiększam podawanie w czuwaniu bo przerwy to oczywiste i siła nadmuchu

palisz w dwu stanie czy  automacie ?

20200324_142445.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.