Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz owies do siewu od 60 do 80 a tak na cele paszowe 40-45za 100kilo.żyto też w tej cenie.ostatnio na 100 kilo groszku wsypałem 30 kilo żyta bo tyle zostało ze sprzedaży to ładnie się to paliło.żebym miał w listopadzie zamontowany piec to mieszanka jara by poszła z dymem a tak teraz będę musiał sprzedać za grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A samo żyto również się spala, czy nie bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2020 o 10:37, Jockey napisał:

Kilka moich spostrzeżeń: wielu nowych użytkowników (choć nie tylko) gubi się przy kaloryczności, potencjale i korekcie. Wiadomo, że o ile moc i korekta, to wartości wprost proporcjonalne (zwiększając wartość - zwiększam nawęglanie), to kaloryczność i potencjał, to wartości odwrotnie proporcjonalne (zwiększając wartość  - zmniejszam nawęglanie).

Moim zdaniem,  w poprzednich wersjach softu przyczyniało się do tego zamieszania niewłaściwe zestawienie w jednym oknie kaloryczności i korekty, czyli wartości dla siebie odwrotnie proporcjonalnych. Grafika z kopcem w tym oknie też wprowadzała ludzi w błąd, bo ona dotyczyła korekty, a była też często odnoszona do kaloryczności, a to jest akurat odwrotnie.

IMG_20200321_102220.thumb.jpg.8a65c82145577c3bc155338aaf4bfd3e.jpg

Osobiście uważam, że kaloryczność powinna zostać i żadnych tam kopczyków na grafice nie powinno być, aby niczego nie sugerować użytkownikom. Dzięki temu każdy wprowadza kaloryczność z worka, niczego nie musi dodawać, mnożyć i odejmować - od tego jest sterownik, a nie żeby to liczyć samemu na pieszo i wprowadzać odpowiednie korekty..

Użytkownik wprowadza odpowiednią kaloryczność i o niej zapomina, nie musi jej poświęcać więcej żadnej uwagi.

IMG_20200321_102530.thumb.jpg.b49f2d25f084d8c1e0cd3a937f688eed.jpg

Natomiast koniecznie usunąłbym z tego okna korektę i przeniósłbym ją do karty moc kotła. To są wartości wprost proporcjonalne i niczego nikomu nie trzeba by tłumaczyć, bo dla każdego byłoby to oczywiste: zwiększam wartość mocy czy korekty > podnoszę kopiec.

Proste, logiczne i bez żadnego wydziwiania. Chyba nie byłoby możliwości pomyłki.

IMG_20200321_102559.thumb.jpg.50849c65f1531ce3e18c6979cc5f864e.jpgIMG_20200321_102458.thumb.jpg.3f8430f6d1dec2b4494a4ea74ab9f62d.jpg

I ta grafika z kopczykiem wtedy by się zgadzała.

To tyle ode mnie 07.gif

Dobrze powiedziane. Mickey masz absolutną rację. Ja położę jeszcze od siebie że  powinna być  też  opcja podstawowa dla ludzi starszych czy nie ogarniających  zbytnio tematu. Wszystkie szczegółowe  nastawy zrobił  bym w opcji instalatora. Chodzi o to że  nie wszyscy chcą grzebać w nastawach bo się po prostu  boją. Uwierzcie są  tacy. Ustawiasz  komuś ster a on pyta np. "A jak coś  kloknę i popsuję" A tak ustawił by kaloryczność i moc kotła. Reszta "dla chętnych i ogarniętych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie  sobie teraz nowego użytkownika. Gość  kupił  sterownik lub cały zestaw i nie jest młodą osobą. Jak on ma ustawić wszystko. Wcześniejsze  wersje były dla takich ludzi do opanowania a teraz nawet nie wpiszą kaloryczności.

Jestem za pozostawieniem kaloryczności z poprzedniej wersji softu a tym bardziej za sugestiami @Jockey'a.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiając palnik Sv200 na nowym sofcie trzymałem się tabelki ile jest wstanie spalić przy 100% mocy palnika. Do tego ustawiłem powietrze i gra.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, 8010 napisał:

że  powinna być  też  opcja podstawowa dla ludzi starszych czy nie ogarniających  zbytnio tematu. Wszystkie szczegółowe  nastawy zrobił  bym w opcji instalatora. Chodzi o to że  nie wszyscy chcą grzebać w nastawach bo się po prostu  boją. Uwierzcie są  tacy.

Otóż to ....Panie @8010......są tacy geriatrycy jak ja..... a nie może być nowa wersja jako dla prostaków jak ja, a dla "zaawanśniętych" taka z dużą ilością cyferek, parametrów ustawień pod nazwą (opcją) INSTALATOR czy inny ginekolog? ☝(ツ)

Pozdrawiam wszystkich.Yaro

Edytowane przez YaroXylen
literówka
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SlawekOrfi napisał:

Ja ustawiając palnik Sv200 na nowym sofcie trzymałem się tabelki ile jest wstanie spalić przy 100% mocy palnika. Do tego ustawiłem powietrze i gra.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I to jest rozwiązanie jak się ma tabelke . Do tej pory taka tabelke miał ster w sobie . Tylko teraz z tej tabelki można wybierać inne opcje a ster będzie dalej nas informowal pale z pelna mocą . Inaczej . Teraz z garstki jak i lopaty można wyciągnąć 10Kw lub więcej zależy ile sobie wklepiesz w moc palnika . No i ustawisz powietrza :)

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 8010 napisał:

Wyobraźcie  sobie teraz nowego użytkownika. Gość  kupił  sterownik lub cały zestaw i nie jest młodą osobą. Jak on ma ustawić wszystko. Wcześniejsze  wersje były dla takich ludzi do opanowania a teraz nawet nie wpiszą kaloryczności.

Teraz nawet nie muszą wpisywać kaloryczności, bo mają ją wpisaną na sztywno 24.8 Mj :) tylko korektą dostroić kopiec. Kupisz luzem, nie ma na tym kaloryczności, tylko słowo. Kupisz w workach bez opisu, nie ma kaloryczności, tylko słowo. Wentylator i Skala są dostępne w trybie Instalatora, więc nie ma tam  potrzeby robienia zmian ten kto tego nie ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator i skala nie jest dostępna z poziomu instalatora tylko ogólnie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryczność też mogłaby być w trybie Instalatora i  to bez żadnych kopczyków na grafice. Jeśli ktoś chce, to ustawi sobie właściwą i nic nie musi ręcznie przeliczać, aby wprowadzać właściwe korekty, to zadanie dla sterownika.

Ktoś inny nie chce, to nie ustawia kaloryczności, tylko jedzie na domyślnym ustawieniu, bądź bierze kalkulator w rękę i przelicza, jeśli ma po temu ochotę...

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko kwestia przyzwyczajenia.

Mam klasyczną dmuchawę RV13AM, tu miałem na starym sofcie mniej kroków 4-21 albo 4-23 zależy od węgla.

Teraz w skali mam 1%-3 a 100%-23

Co pozwoliło w normalnym oknie powietrze dać zakres pow.min dla 10%mocy na 1 a pow.max na 80.

Jeszcze na czuja, może poprawki zrobię. Muszę się dłużej pobawić, to podłącze analizator i sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysl na rozwiązanie tego problemu typu kaloryczność . 

Przywrócenie opcji jednak opcja grupowa . Wybór pomiedzy kalorycznosciami od 24do 26 . Od 25do 27 i w ten sposób ster i tak weźmie do obliczenia dawki polowe z wybranego zakresu . Do tego dodać korekte paliwa kilka krokow dół gora.

Profile dmuchaw i po robocie . 

Jak to działa . 

Podaje zakres kaloryczność ->podaje jaka dmuchawa -> już pale i kilkoma klikami dostrajam . Ot po robocie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjściowo w skali masz kompromisowo na oba typy tj czy 40W czy 70W kwestia tylko co ustawisz pod dany wentyl w normalnym oknie. Po co komplikować? Bo się parę osób nudzi?

W skali producent wbija co musi a Ty w normalnym oknie najwyżej obniżasz max wydatek powietrza i tyle.

Z paliwem producent ma podać przesyp dla palnika oraz moc kotła np. 15kW i po sprawie.

Ty masz korektę kopca, jak za nisko to.korygujesz i po sprawie. Co w tym trudnego i na jakiego wafla to komplikować?

Edytowane przez Pieklorz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie. Okno "wentylator" w zakładce "powietrze" jest dostępne tylko z poziomu instalatora.
W normalnym trybie nie wejdziesz do skali, aby nie kręcić bez ładu i składu jak ktoś pojęcia nie ma.

No nie jestem. U mnie tak nie ma. Mogę zmieniać parametry bez wchodzenia w tryb instalator. Nawet nagrałem filmik ale nie mogę go wrzucić na forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fd7276779d0ef84dc318fb65edf41052.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , napiszcie mi dokładnie jaki powinien byc konwerter, kupiłem moxa i nie działa,moze jakies dokładne dane,oczywiscie do aktualizacjii sterownika ,aktualizacja idzie przez 3  sekubdy ,a potem error

 

 

 

Edytowane przez kusyrypin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Digitusa starszego, który mi się został po Bruli i eCoalu DA-70146 i kłopot miałem ze sterownikami, bo do niego już nie idzie znaleźć, ale udało się ogarnąć.

Teraz jest model DA-70156 i do niego producent udostępnia na swojej stronie sterowniki

 

Możesz zamówić też od Timela

http://costerowniki.pl/pl/p/Programator-USB-do-sterownikow-Timel/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pieklorz napisał:

Wbij sobie w skalę

1%-5

100%- 23

I w normalnym.oknie powietrze daj pow. Min dla 10%mocy na 1 a moc max na ok. 80 czy 100 jak wolisz, kwestia próby i zabawy

Pamiętam jak jeden z użytkowników namawiał do ustawiania wiatru do 100% to ma coś wspólnego z tamtą sytuacją? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.