Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, manx napisał:

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale mi np brakuje wyłącz pompę kotłową gdy działa cwu @TomekBrz czy jest to możliwe do wdrożenia ?

Tez byłbym zainteresowany ta opcja. Mam pompę kotłowa na małym obiegu i przy załączeniu Cwu mogłaby się wyłączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak policzylem . Nie mam pewności i żadnego potwierdzenia że to dobry tok myslenia :) oczywiście jakaś tajemnica czy co . 

Jakiś tam punkt wyjścia jest reszta trzeba dlubac by wrócić do prawidłowego naweglenia przy już ustawionym powietrzu . Tylko wylaczcie wszystkie uszlachetniacze pracy dmuchawy . Tak by zachowac jak najbliższe warunki pracy do poprzedniego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FAFAŁ Dzieki,dosterowalem do 57.

Wiatrak 1-100   1*

Opožnienie nadmuchu,tež dobra sprawa.Na moim dužo zgazowujacym plomiennym weglu przy spadku mocy juž nie sa temne plomieni,ogien czysty,do dorobionego pow.sekundarnego jest to tež super w tej chwili,liepiej sa dopala.Ustawilem 20 i jutro potestujem wiecej przy odpowiednym kopczyku.Može moj kociol bedzie szary tež na wiekszych mocach. 1*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, manx napisał:

 

Mamx obok korekcji masz rysunki z wysokością kopczyka. Po co się nad tym wszyscy glowicie?

 

Powietrze tu jest najważniejsza zmiana.

Korzystając z wolnego czasu jak sterownik przeszedł w cykl grzania i po otwarciu zaworu przez ponad godzinę kocioł mógł gwizdać na maxa był czas na zabawę. 

Dla mojej RV13AM stary soft to było 4-21 pod 23 i to wszystko.

Po zabawach ze skalą mam teraz od 1 do 80,  po weekendzie zobaczę czy na oko dobrałem poprawnie, czy potrzeba więcej czasu na poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieklorz powiedz jedno szczerze . Dam sobie powietrze zakres 4 do 17 dmuchawa 70 . Dobiore do tego korekte . To jakim prawem wycisne z palnika przykladowo 20kw . To się kupy za nic nie trzyma . Żeby mieć to 20 kw trzeba mu dac powietrza i wegla a nie oszukiwac się że przy takim zakresie mam 20 kw .  To że sterownik jedno pokaże Nie oznacza że tak jest w realu . Za Twój wklad szczere dzięki na prawdę . Tylko nie oszukujmy się by konsultantowi żyło się lepiej .  To że na retorcie mamy około 3 cm kopca nie oznacza że jak jest plaski to generuje taka sama moc jak ten który jest wyższy od talerza O 3 cm . W esfalkach ok tam wiele nie widać czy zar jest przy slimaku czy w polowie palnika . Tam może ten myk wypalic :) .

Edytowane przez FAFAŁ
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O panowie witam.Widzę nową jazdę ze sterownikiem i softem.Walczyłem z ustawieniami pół roku jak pamiętacie.Teraz pyka sterownik jak trzeba na wszystkich parametrach.Chętnie bym spróbował ten nowy soft,ale jeszcze nie wyzdrowiałem od czasu siedzenia w kotłowni ,a teraz znowu bym odwiedzał kocioł i otwierał drzwiczki.Kusi mnie ten soft,ale na razie podziękuję.Jestem zmęczony poprzednim siedzeniem nad sterownikiem ,aby go dobrze ustawić.Tu teraz czytam Wasze wypowiedzi i widzę jak zadajecie pytania czy też przeliczacie a to na plus to minus.Spróbuje na przyszły sezon jak może tu się to wszystko po układa w ustawieniach i powstanie jakaś tabelka % jak kolega wyżej pisał oraz filmiki na YT.Jesteście bardziej doświadczenie w ustawieniach tego sterownika więc szybciej skończycie zabawę .Wersja jaką posiadam teraz to 2.28.Mam nad retortą zamontowany garnek żeliwny i w kotle mam bardzo czysto.Nigdy tak nie miałem wcześniej.Czyszczę,a właściwie obmiatam raz na 1.5 miesiąca kocioł i jest ok.Pewnie te usprawnienia pomogą w spalaniu bardziej jeszcze,ale ja wiem czy mniej spalę? Chyba nie.Zostawię na razie tak jak jest.Życzę dobrego testowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przedstawie taką sytuację, paląc ekogroszkami wykresy mi falowały, a tu wsypałem na próbę trochę owsa, a raczej odpadów po czyszczeniu materiału siewnego i wykres bardzo ładny. Mam nadzieję, że w tym roku plon będzie lepszy, bo opał pryma sort.

IMG_20200321_073056.thumb.jpg.f1a4f84a518abe02250c10bc08e0ef2a.jpg

IMG_20200321_073113.thumb.jpg.248991154facadc4134dc91ec3b74524.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FAFAŁ .licząc według Twojego patentu, żeby wyszło 32Mj , muszę zrobić jakieś 85 na minus a nie 57....... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, @FAFAŁ to opisał w swoich postach i za specjalnie nie chcę się mądrzyć. Ale podsumować mogę bo tego nie zrobił.

dla kaloryczności większej od 24.8 różnicę miedzy "naszą" kalorycznością a 24.8 dzielimy przez 0.082 np 3.2/0.082=39 z minusem

dla kaloryczności mniejszej od 24.8 różnicę między "naszą" kalorycznością a 24.8 dzielimy przez 0.14 np. 3.2/0.14=22.8 na plusie

Oczywiście należy to traktować jako wstępne ustawienia i ewentualnie po obserwacji robić korektę.

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje

Skoro wartość "zero" to 24,8 Mj a zmniejszając parametr czyli dajemy na minus, zakres mamy do -90

to minus10 ile da Mj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tytanike liczylem Kw..i bezuzytecznie...

10-  jest 0.82 Mj    -12 jest *1 Mj

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, [mention=83006]FAFAŁ[/mention] to opisał w swoich postach i za specjalnie nie chcę się mądrzyć. Ale podsumować mogę bo tego nie zrobił.
dla kaloryczności większej od 24.8 różnicę miedzy "naszą" kalorycznością a 24.8 dzielimy przez 0.082 np 3.2/0.082=39 z minusem
dla kaloryczności mniejszej od 24.8 różnicę między "naszą" kalorycznością a 24.8 dzielimy przez 0.14 np. 3.2/0.14=22.8 na plusie
Oczywiście należy to traktować jako wstępne ustawienia i ewentualnie po obserwacji robić korektę.
Nie pomyliłeś się przypadkiem? Przy przeliczaniu na minus powinno być raczej dzielone przez 0.084444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ThomaSz napisał:

Nie pomyliłeś się przypadkiem? Przy przeliczaniu na minus powinno być raczej dzielone przez 0.084444 emoji854.png

Tak, licząc że 0 to 24,8 wyjdzie 0.084 ja zrobiłem to dla 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ByCygano napisał:

A ja przedstawie taką sytuację, paląc ekogroszkami wykresy mi falowały, a tu wsypałem na próbę trochę owsa, a raczej odpadów po czyszczeniu materiału siewnego i wykres bardzo ładny. Mam nadzieję, że w tym roku plon będzie lepszy, bo opał pryma sort.

IMG_20200321_073056.thumb.jpg.f1a4f84a518abe02250c10bc08e0ef2a.jpg

IMG_20200321_073113.thumb.jpg.248991154facadc4134dc91ec3b74524.jpg

Kilka lat temu jak cena owsa ocierała o dno paliłem nim, poza specyficznym trytkowym zapachem w okolicy było ok,

tylko raczej do pracy ciągłej bo problem z utrzymaniem żaru przy dłuższych przestojach, chyba że ktoś ma zapalarkę,

następną partię Cwaniak przywiózł już wilgotną i chyba z jakimś grzybem to już była tragedia, gaśnięcia i pierwszy raz widziałem cieknąca po ścianach kotła wodę, myslalem że płaszcz się uszkodził, nigdy więcej  chyba że super suchy, no i atrakcyjna cena w stosunku do węgla, wtedy chyba poniżej połowy ceny za węgiel kaloryczność jeśli dobrze pamiętam poniżej 20-u

Wtedy niektórzy mówili o etyce stosowania takiego paliwa, ale miało się zmarnować ?

Edytowane przez tig22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tig22 napisał:

Kilka lat temu jak cena owsa ocierała o dno paliłem nim, poza specyficznym trytkowym zapachem w okolicy było ok,

tylko raczej do pracy ciągłej bo problem z utrzymaniem żaru przy dłuższych przestojach, chyba że ktoś ma zapalarkę,

następną partię Cwaniak przywiózł już wilgotną i chyba z jakimś grzybem to już była tragedia, gaśnięcia i pierwszy raz widziałem cieknąca po ścianach kotła wodę, myslalem że płaszcz się uszkodził, nigdy więcej  chyba że super suchy, no i atrakcyjna cena w stosunku do węgla, wtedy chyba poniżej połowy ceny za węgiel kaloryczność jeśli dobrze pamiętam poniżej 20-u

Wtedy niektórzy mówili o etyce stosowania takiego paliwa, ale miało się zmarnować ?

Ja mam swój owies, więc jak skoszę tak będę miał jeśli chodzi o wilgotność. Ostatnie lata u mnie w regionie susze panują i zbiory słabe a że są inni zjadacze tego towaru to do pieca brak.

Według moich testów jakie przeprowadzam  to opłacalność opalania owsem zaczyna się przy cenie 400 pln/tona w dół, gdyż zużycie owsa jest około x2 w stosunku do ekogroszku 27MJ.

Ale mając swój towar wiesz co masz, a nie kupujesz wodę w workach, a później jeszcze problemy w spalaniu.

A jeszcze dodam, obecnie srogi mróz u mnie jak na ten sezon -5 i problemu nie ma.

 

Edytowane przez ByCygano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Ja kupiłem na pobliskiej giełdzie rolnej na spróbowanie kilka worków, po udanych testach zamówiłem tonę ale to już było badziewie, gość świadom tego co sprzedawał, nie przyjeżdżał przez kilka tygodni, aż odpuściłem.

Stawiałem na palniku kilku cm rurę z czopucha, żeby ładniej się dopalalo.

Trzeba się przyzwyczaić do zapachu, ale wtedy w swojej okolicy dosłownie Wywąchalem kilku palaczy owsa.

Teraz to się nazywa BioEko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.