Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jest 2.31 stabilna? Kopczyk na wiekszych mocach rosnie,nie ma kuli krystalowej,nie ma nerwow do szukania zosr..... korekty. 0-100-- to czego????

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus ogólnie nic dziwnego się z 2.31 Nie działo u mnie . Chociaż znikały jakieś ikonki chyba od pompy kotlowej . Wybacz nie było to moim problemem jedynie gdzieś tu w temacie pojawialy się takie glosy . 

Rezygnujesz z nowej wersji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnujem.Wiatr to jest w nowej super,ale jesli nie wroci sa kalorycznosc,nie to werzyja dla mnia.Dla wyliczenia nie jest prawdopodobnie o prawo,bo na malych dobro,na wiekszej rosnie.Tež nie zostalo potwierdzone.+ - 2 Mj to može nie ma znaczenia,korekte jest ok.Roznica 1/3 nie bedziem szukac.Niech serwisant dobro spi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 24 godzinach nie mogę powiedzieć nic złego na temat tego softu . To co do tej pory działało dla mnie i tak jak chciałem działa dalej . Ogólne chyba się wstrzelilem tymi minusikami dobrze . Kopiec nie rośnie i też się nie zapada , jest tak jak być powinno/jak było na starszym sofcie . Modulacja się utrzymuje , brak skokow czy zachwian . Czeka mnie zmiana grochu i wtedy dobiore się do powietrza już tak konkretniej . Jedynie co to te dwie sekundy mam opóźnienia reszta po staremu i to chyba jest sukcesem tego przejscia na nowy model ustawien .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym powietrzem miałbym pytanie do @TomekBrz. Czy jeśli w Skali zapiszę przedział np. 5-30 i w dodmuchu zadeklaruję 1% to wentyl dmuchnie z siłą 5% ?

Pytanie jest nieaktualne, załapałem :)

Dla tych którzy chcieliby przetestować 2.35 a nie chce im się robić wstępnych przeliczeń załączam plik w excel, gdzie można sobie troszę policzyć. Korekta będzie dobrze jeśli rzeczywiście -90% to 32.4 Mj, a 100% to 10.8Mj. Jest też możliwość obliczenia % dmuchawy dla SKALI

 

 

 

korekta.xlsx

Edytowane przez Oldek
aktualizacja treści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę po raz trzeci zmieńcie nazwę skali i po problemie .Czy to będzie np . -15 czy 23 mj nic nie zmieni . Chyba że algorytm bierze to pod uwagę to widoczne mj a faktycznie coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy napiszę jak ja to rozwiązałem, może ktoś skorzysta. Mam palnik 15kW i na starym sofcie przy opale 27Mj przy 100% modulacji chwilowe spalanie było równe 2kg/h a przy 50% adekwatnie 1kg/h . Na nowym sofcie przy tym samym opale zablokowałem modulację na 50% i wprowadzałem korektę na "-" do czasu aż chwilowe spalanie będzie 1kg/h czyli takie samo jak w starym sofcie. Aktualnie korekta wyszła mi -12. Niestety nie mogę obserwować kopczyka bo mam SV-kę ale od wczoraj palnik pracuje z takimi ustawieniami i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juž jest wgrany 31.Dla tego jest nowy testowany užytkownikmi-do poprawek.Swoje tu napisalem i za mnia z brakiem kalorycznosci palec w dol.Jeden z powodow zakupu sterownika jest ustawienie kalorycznosci-sterownik sam licza ilosc wegla,dobieram tylko nadmuch,dobro pale czeskim.Ine sterowniki sa zwiazane z kamiennym.Teraz timel wchodzi w droga ecoala i podobnych(tam czeski možno palič tylko,i zle w trybie pelet).Pewne nastawy z korekcja.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie pomoże mi ktoś z ustawieniem sterownika , problem mam z niedopalonym ekogroszkiem po wyjściu z modulacji w stan czuwania ,piec pracuje w pidzie od 6 do 10 pozniej przechodzi w czuwanie do godziny 19 .tak wyglada kopczyk w modulacji 75%20200321_115631.thumb.jpg.401acc311188a1a88e538ac79e2db750.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, altoro napisał:

Koledzy napiszę jak ja to rozwiązałem, może ktoś skorzysta. Mam palnik 15kW i na starym sofcie przy opale 27Mj przy 100% modulacji chwilowe spalanie było równe 2kg/h a przy 50% adekwatnie 1kg/h . Na nowym sofcie przy tym samym opale zablokowałem modulację na 50% i wprowadzałem korektę na "-" do czasu aż chwilowe spalanie będzie 1kg/h czyli takie samo jak w starym sofcie. Aktualnie korekta wyszła mi -12. Niestety nie mogę obserwować kopczyka bo mam SV-kę ale od wczoraj palnik pracuje z takimi ustawieniami i jest ok.

A co ma zrobić ktoś kto właśnie kupił ster lub cały zestaw? Skąd ma mieć porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że to -/+ jest bardzo bezpieczne dla infolini . Większa szansa jest że dawka będzie za mocna .I w tedy Janusz powietrza wincyj dej. No i z czapy petent :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 8010 napisał:

A co ma zrobić ktoś kto właśnie kupił ster lub cały zestaw? Skąd ma mieć porównanie?

Ja napisałem jak ja zrobiłem. Jak ktoś kupi nowy ster to nie ma tego problemu , bo ma oficjalny soft, nie testowy.Na oficjalnym przed nagraniem nowego może spisać ile na danej modulacji ma chwilowe  spalanie. Ja absolutnie nie twierdzę że to jedyny sposób.

Ps.Oldek mnie wyprzedził:-)

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.