Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Delta w tym wypadku jest nieważna, jak również nie jest ważna ustawiona ochrona powrotu, ważne jest wzmocnienie modulacji, jeśli było włączone i był chwilowy spadek temp. powrotu np. użycie wody CWU, to reakcja sterownika była prawidłowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To więcej kłopotów niż pozytywów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Modulowal na podstawe obnižania temperatury powrotu.Reakcja podobna jak na zmiany temp.kotla,može szybsza,dla ustawieni.

Klopotu nie ma przy niskim poziomu reakcji.Ponad 2 juž reakcja duža.Mam 1 i dobro zadziala przy nadwyžke CO.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinno to zadziałać dopiero po osiągnięciu tej temperatury która tam ustawimy , czyli u mnie było 46 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to bardzo dobrze i ja to stosuję. Bez wykresu powrotu, to ciężko to zdiagnozować i zaobserwować, ale jeśli są wykresy temp. powrotu, to reakcja jest oczywista. Nie do wszystkich instalacji ta funkcja się nadaje, to też stosuje się ją wtedy, kiedy jest potrzebna.

Ochrona powrotu i wzmocnienie modulacji, to całkiem dwie różne sprawy i nie maja ze sobą nic wspólnego. Mają zostać rozdzielone z jednego okna, bo łatwo mogą zostać (i często są) pomylone, wzmocnienie modulacji powinno być w jednym oknie z Dynamiką.

Edytowane przez Jockey
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzalem tj jak było odpalone . I faktycznie działało dobrze . Spadek powrotu . Sterownik podbil modulacje I było Oki . Jednak te dwa zrywy są co najmniej dziwne . 

Noo @Jockey I po Twoim objasnieniu już kumam . 

Mi się zdawalo że wzmocni modulacje jak zadziala ochroną . Tak logicznie można by do tego podejść . A to dwie różne opcje . 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz obejrzeć film o ochronie powrotu z czasu testów, gdy miała zostać ta opcja wprowadzona, tam wyraźnie widać jak to działa, są tam dodatkowe procenty (dla wizualizacji) wzmocnienia pochodnej od temp. powrotu

 

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi  i wyszlo że nie ogladam filmów :) 

Ale dzięki za wyjasnienie . Teraz to już jest jasne co z czym się je . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/na poniższych kartach zaprezentowana jest reakcja modulacji w odpowiedzi na spadek temp. powrotu przy włączonym wzmocnieniu modulacji od zmian temp. wody powrotnej

1108106831_test1wzm7.thumb.jpg.0f538a5052da88d13a68c0753c1d6d44.jpg709536301_test2wzm7.thumb.jpg.e07469b024eb8a690b6a5a99909513a0.jpg35557469_test4wzm7.thumb.jpg.cb9d901e0aa4a8bf587f6502a36d022b.jpg1212526564_test6wzm4.thumb.jpg.c5cfab935ef465fd9d57e4387442e182.jpg1454202418_test7wzm4.thumb.jpg.7477b51193b8b2fdabdecf5c2f4934a5.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zdarzenie po resecie modemu ic z tego nie rozumie wykres spalania  pokazuje o co chodzi?SKZP Sterownik WYKRESY.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek .Gdzie jest ten kocioł od tego wykresu, miejscowość ? I co ogrzewa, może podjechał bym do ciebie w którąś niedzielę, zerknąć na kocioł i sterownik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

wczoraj założono mi pompę kotłową żeby dźwignąć temperature powrotu. Dziś po kilkunastu godzinach dość ładnej pracy ( wreszcie powrót na poziomie 55-56C przy zadanej 60 ) taka dość dziwna sytuacja. Temperatura kotła zaczęła spadać palnik zaczął gromadzić ekogroszek i w kotle kupa sadzy.  Pompe kotłową podpieliśmy pod pompkę cyrkulacyjną i ustawiłem tryb pracy ciagłej. 

Wrzucam wykres i fotkę układu. To chwilowa zawiecha sterownika czy coś może być zle...?

IMG_1625.jpg

IMG_1624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę zakładał siłownik mieszacza 3d do podlogówki. Mniej więcej wiem jakie powinny być wartości temperatury wody za mieszaczem względem temperatury zewnętrznej ale za cholerę nie wiem jak to wpisać. Tak samo jak min otwarcie i maks otwarcie mieszacza. Pomoże mi ktoś w ogarnięciu tego?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Siłownik montuje na 3d podlogowki. Według tabelki w instrukcji korekta pogodowa rośnie ze spadkiem temp zewnętrznej. To w jaki sposób ustawić żeby temp na podłoga nie poszła wyższa niż np 32 stopnie?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO mieszacz>temp. max. 32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. A te pozostałe wartosci: min i maks otwarcie, czas stabilizacji, min i maks impuls.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas otwarcia jest na siłowniku i taki należy wprowadzić do sterownika, reszta wg potrzeb po wcześniejszej obserwacji działania

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolo747 witam kociol jest w Zabrzu ul.Karolinki 3 jak  co zapraszam reszta na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, carlo napisał:

...napisz jeszcze, że klucze są pod wycieraczką.

nie zamykam domu

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.