Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@carlo to co zaznaczyłeś na czerwono to kanał powietrzny???
Uszczelniłem tylko po zewnątrz bo nie miałem możliwości rozkręcania gdyż cały kosz węgla.
Obsmarowałem do okoła na styku rury, wentylatora z kotłem oraz od wewnątrz kotła.

Chyba widać poprawę bo i spaliny ida w dół. Narazie mi sie odstawia i kopczyk zjada. Muszę wszystko od nowa ustawić bo coś nie hula na moich dotychczasowych parametrach.

P.S mam ekoenergię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sredna moc jest 18,daj max.spokojnie 25,uzupelnij profil-nie wiemy,czy 3d,4d,pompki,grawitacia.....

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

riva , to jak masz głowice termostatyczne to po co ci zadana na grzejniki, przecież czy dasz na grzejnik 40stC czy 70 to i tak głowica to sobie wyreguluje a różnica będzie taka że przy niższej temp. będzie wolniej reagowała,

jeśli masz głowice termostatyczne na wszystkich grzejnikach , to moim zdaniem powinieneś zejść na kotle do 55stC i puścić wszystko na grzejniki + bojler stale włączony, i chyba bym na razie zawór 4D odłaczył od sterownika ,pokręcił nim ręcznie i znalazł jakieś optymalne położenie, żeby w domu było ciepło i powrót przyzwoity, dobrze było by jeśli możesz jakiś jeden grzejnik odkręcić na full , np jakiś na klatce chodowej ,łazience ,jeśli możesz 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo pompa na 15 w a jaki masz soft wgrany ?

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolo747 napisał:

jeśli masz głowice termostatyczne na wszystkich grzejnikach , to moim zdaniem powinieneś zejść na kotle do 55stC i puścić wszystko na grzejniki + bojler stale włączony, i chyba bym na razie zawór 4D odłaczył od siłownika ,pokręcił nim ręcznie i znalazł jakieś optymalne położenie, żeby w domu było ciepło i powrót przyzwoity

To nie može byč powazne powiedzone....puscic wszytko na grzejniki i zaraz powrot...i odlaczyc silownik???????

Idealnie pogodowka grzejac najcieplejsze pomieszenie,by glowica powiekszy czas otwarta,inne pomieszenia steruja glowice.1,lub 2 grzejniki otwarte na full stale.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"puścić wszystko na grzejniki" miałem na myśli temperaturę kotła puścić na grzejniki ,a ręcznie zaworem spróbować tak wyregulować żeby przepływy były i temperatura powrotu może się odnajdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, aikon91 napisał:

to co zaznaczyłeś na czerwono to kanał powietrzny???

Tak.
Nie wiem na ile pomoże to rozwiązać Twój problem z wysokimi spalinami ale jeśli tam będzie nieszczelność to będzie Ci dmuchać z kanału powietrznego prosto w kanał opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aikon91 napisał:

Czy wysokie spaliny mogą mieć związek z kominem np ścianki w sadzy?? Sprawdzałem komin to ma prześwit. 

Jakieś pomysły??

Dobry tekst. Szkoda że nie napisałeś że chcesz zamurować komin :)

1.Jak masz grubo sadzy w piecu to chyba logiczne że piec nie odbiera wtedy dobrze ciepła. 

2. Jak by nie było prześwitu w kominie to do kotłowni byś nie wszedł bez maski p.gaz.

3.Jak masz problem z wysoką temp.spalin to wyjmij czujnik z czopucha i problem z głowy :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne jest też że w kotle ma byc czystko, przynajmniej dla mnie. Tym bardziej dziwią mnie spaliny wyższe niż zwykle.
3 rady  pogratulować ;) 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DK321 napisał:

@Riva przeanalizuj mój wykres jak będziesz miał taki powrót lub zbliżony do mojego wówczas kociołek będzie ci pracował stabilnie i zakupiony przez ciebie sterownik SKZP-2 będzie spełniał twoje oczekiwania.fd80e5c1075a26561f806c7e458c32f8.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

2 dzień w kotłowni i jak na razie tak u mnie wygląda co o tym sądzisz? 

15751496250055189533359405221768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carlo napisał:

Tak.
Nie wiem na ile pomoże to rozwiązać Twój problem z wysokimi spalinami ale jeśli tam będzie nieszczelność to będzie Ci dmuchać z kanału powietrznego prosto w kanał opału.

i to nie jest wada tylko zaleta ,podmuch powietrza do opału pod warunkiem szczelności podajnika i zasobnika ,powoduję mniejsze dymienie do zasobnika i mniejszą szansę palenia się opału w stronę ślimaka , niektóre podajniki (ekoenergia) mają fabryczne otwory łączące kanał powietrza z kanałem paliwa 

marekD, ja mam ver.2.28

riva , bardzo duze postępy czynisz, jak tam spalanie ? masz miskę azorra?

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jolo747 napisał:

masz miskę azorra?

Głebokość miski jest ważna?? Ila powinna wynosić.
Czy patelnia będzie ok czy zbyt gruby  materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiał jak najcieńszy, głębokość hmm ,moim zdaniem  raczej mała 3-5cm , przy większej chyba bym się pokusił o kilka otworów w bocznej ściance, nikt jeszcze nie zbadał dokładnego działania takiego deflektora jednak ma on się szybko nagrzewać ,dopalać ewentualne sadze,chronić płomień przed wystudzeniem (np o ruszta wodne ),odbijać temperaturę podnosząc temperaturę spalania (paleniska) i rozpraszać gazy aby szły bliżej ścianek kotła lepiej oddając temperaturę, oraz dla tych co maja płaszcz wodny do samej podłogi podnosi temperaturę w dolnej części kotła zwiększając jego moc (niestety podnosi wtedy tez temperaturę podajnika i straty do podajnika oraz do fundamentu )

ps kolega testuje 2 miski jedna niżej z otworami druga wyżej pełna , wyniki niebawem 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie w dobrą stronę. To co jeszcze do poprawy to powrót (podnieś temperaturę na kotle do 65 st może dzięki temu powrót będziesz miał na minimum 45 st) oraz popracuj nad mieszaczami bo Ci mocno faluje a co za tym idzie wykres temp kotła.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dormario napisał:

Idzie w dobrą stronę. To co jeszcze do poprawy to powrót (podnieś temperaturę na kotle do 65 st może dzięki temu powrót będziesz miał na minimum 45 st) oraz popracuj nad mieszaczami bo Ci mocno faluje a co za tym idzie wykres temp kotła.  

Tylko jak dam zadana 60-65 piec jest długo w stanie czuwania efekty lepszej i plynniejszej pracy widzę przy niższym ustawieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 lata przy tak niskim powrocie, to będziesz wymieniał kocioł - pkt. rosy. Dobrze Ci radzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LukaszT1125 napisał:

Za 3 lata przy tak niskim powrocie, to będziesz wymieniał kocioł - pkt. rosy. Dobrze Ci radzą...

Wiem że chcecie pomóc tylko taka z tego co widzę temperatura nie wchodzi do kotla, gdybym dał czujnik na wejście to pokazało by spokojnie że tam wchodzi o wiele wyższa temperatura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Riva78 napisał:

... gdybym dał czujnik na wejście to pokazało by spokojnie że tam wchodzi o wiele wyższa temperatura. 

Podstawa to dobrze zamontowane wszystkie czujniki !!! I przeczytaj instrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego wątku - ale łatwo zrobić test zamieniając czujniki miejscami i zweryfikować, czy pokazują podobnie - jeśli tak temperatura kotła i powrotu w górę. Jak Ci moduluje teraz, to po podwyższeniu temperatury, tym bardziej będzie. Na pewno zużycie dobowe wzrośnie, ale coś za coś.

A tak w ogóle Cześć forumowiczom po letniej przerwie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.