Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, FAFAŁ napisał:

@mazi2280 sliczniutko 20191128_211316.jpg

Oczysc ten kociolek bo już o  to się prosi . Na zachętę powiem Ci że z pół kilo spadnie dobowe :)

Kociołek czyszczę co 3-4 tygodnie ale konkretnie. Wygaszam piec i  heja. Poprzednio sadzy było pół szuflady. Spalanie spadnie ale potrzeba czasu, Delta też już niżej 3.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Deafnezz napisał:

@jolo747 ty kupiłeś SKZP do palenia w dwustanie? Miałeś inny sterownik do swojego DIY kotła, czy taki wybrałeś od razu po pospawaniu ? Pokaż wykresy.  Z  ciekawości pytam.

nie miałem innego sterownika , kotła z podajnikiem tez nigdy nie miałem, miałem kopciucha po modyfikacji na górne spalanie, timelem zainteresował mnie kolega który produkuje kotły i u którego w zasadzie kocioł miałem kupić , jednak mimo że miał świetne parametry , nie odpowiadał mi z powodu braku rusztu zapasowego(5klasa), no i musiałem mieć wylot spalin w bok,

w kotle nie palę w dwu-stanie tylko w modulacji ,nie moja wina że kocioł ma dobre parametry i przechodzi w czuwanie , może jak bedzie -10 może pójdzie w ciągłej modulacji ,na razie nie chce ,a nie mam potrzeby go do tego zmuszać,spalane niskie, sadzy brak, "żyć nie umierać" poniżej wykres przy temp zewnętrznej 3stC i kolor sadzy 

Listekcr   twój wykres to miałem na myśli że jest piękny, artystycznie, taki dizajnerski , mógł bym go powiesić na ścianie, najładniejszy obraz rysowany kotłem , co do parametrów to napisałem co bym zmienił  

20191129_174043.jpg

20191121_163022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mazi2280 napisał:

Kociołek czyszczę co 3-4 tygodnie ale konkretnie. Wygaszam piec i  heja. Poprzednio sadzy było pół szuflady. Spalanie spadnie ale potrzeba czasu, Delta też już niżej 3.6

Jak kto woli :) ja już przywyklem do tygodniowek :) chociaż teraz to 15 minut i lecim dalej . Kiedyś to było walki na godzinę i człowiek czorny jak makumba . Dziś myk myk I relaks .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolo747 Doradzil bym dobrac powietrze i do modulacii dochodzi ci kociol sam.Linia mocy w.s. linia spalin pokazuje ci jasna droge...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, YaroXylen napisał:

Witam

Jak zbiornik będzie wysoki na pewno ponad 10% różnicy-------15,7kg a 18,5kg ¯\_(ヅ)_/¯  a to nie w kij dmuchał...........

YARO

Moja wypowiedź dotyczy konkretnego przypadku, który opisał dormario.
15(prawie pusty)---15,75(ustawione w sterowniku)--16,5(pełny zasyp)
Tolerancja błędu  ±5%

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, carlo napisał:

Moja wypowiedź dotyczy konkretnego przypadku, który opisał dormario.

Witam.

Mój przykład z autopsji...... nie wiem ile procent.  Granulacja też ma wpływ i wymiary wlotu kosza do podajnika (ramka)

...A skoro mają wpływ, warto zasygnalizować możliwości korekty. ...  (moje zdanie) ✌(ツ)

YARO

Edytowane przez YaroXylen
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bercus napisał:

@jolo747 Doradzil bym dobrac powietrze i do modulacii dochodzi ci kociol sam.Linia mocy w.s. linia spalin pokazuje ci jasna droge...

nie wiem o czym piszesz , powietrze w przedziale modulacji 12-35% mam ogarnięte, powyżej tej mocy nie mam na razie potrzeby wychodzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, YaroXylen napisał:

...A skoro mają wpływ, warto zasygnalizować możliwości korekty. ...  (moje zdanie) ✌(ツ)

Dyrdymały, czy uważacie koledzy że potencjał podajnika zadeklarowny z błędem np. ok. 03 ma zbawienny wpływ na spalanie w naszych kotłach. Dyrdymały. Ma taki sam wpływ jak deklarowana kaloryczność wpisana z worka. NIe szukajcie dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jolo747 napisał:

nie wiem o czym piszesz , powietrze w przedziale modulacji 12-35% mam ogarnięte, powyżej tej mocy nie mam na razie potrzeby wychodzić 

Przy mocy stalej temp. spalin stale wzrasta,po spadku mocy temp.spalin rosnie nadal a to po 15min.! w 1.polowe wykresu i 10 min.w 2.polowe wykresu.Wegiel nie gas,ale 15 min.opoznienie jest za dužo.Pokazuje na nie dobro ustawiony palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bercus ,zwróć uwagę że mam w piecu płyty betonowe oraz inne materiały ogniotrwałe łącznie około 100kg które jakiś bezwład powodują, najpierw absorbują temperaturę potem ją oddają 

maniek .daj spaliny x1 nie x2 , no i spora różnica miedzy wyjściem a powrotem, 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zawór 4D 3D albo termostatyczny na powrocie ? bojler na osobnej pompie ?

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Oldek napisał:

Dyrdymały, czy uważacie koledzy że potencjał....................... NIe szukajcie dziury w całym.

Witam

Oj Oldek....a czy podbicie modulacji o 3 jest przydatne i coś zmienia? skoro jest ustawienie modulacji....

Pozdrawia prostak YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyty nie daja taki wplyw na temp.spalin.Przy mocy pewnej ci rosna,rosna.Mialyby trzymac +-3° w gore,w dol. przy dobro ustawionej mieszanke powietrze-paliwo.Potym beda liepiej reagowac na zmiany w mocy i z tym zwiazana regulacia kotla.Na tym jescze cos tracisz,niemowiac o odcinaniu przekroczenim czasowym.Na koncu wykresu widac- juž,juž chcialby modulowac i do tego stop,krotka pauze i ponowu gonic na max.zezwolena moc,zamiast malej hustawki.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak posiadam w moim kotle szufladowym takie ruszto wodne powinienem zastosować jakiś deflektor , dodam ze umnie palenisko jest tak z kraja nie centralnie pod tym rusztem 

20191129_195922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Natben napisał:

 

Jaką wysokość od paleniska? 

Edytowane przez adamretro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FAFAŁ napisał:

Jak kto woli :) ja już przywyklem do tygodniowek :) chociaż teraz to 15 minut i lecim dalej . Kiedyś to było walki na godzinę i człowiek czorny jak makumba . Dziś myk myk I relaks .

No. Też bym wolał ale, że pierwszy sezon tak jak pisałem. Sterownik miał być inny (cobra pid - producent rzut beretem, a i osprzęt tańszy) Wybrałem Skzp-02, czytelniejszy w obsłudze, ale trudniejszy w ustawieniach. Więc trochę obawy. Po pierwszym czyszczeniu , spalanie wzrosło, spieki itd. Dla laika  u którego  spalanie 3,3kg/24h to super (w poprzednich postach) , jak wzrośnie do 9kg/24h przy małej powierzchni to masakra, czytając posty i rezultaty innych forumowiczów. Niestety z tego co doczytałem tylko  kolega Misiek ma sv200 a ja sv200n wielkość robi różnicę. Haha. Użytkownik nie śpi, użytkownik co 10min lata sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od płyty paleniska do dolnej krawędzi ruszta 22 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, adamretro napisał:

Jaką wysokość od paleniska? 

od płyty paleniska do dolnej krawędzi ruszta  22 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mazi2280 samo oczyszczenie kotla z sadzy i pyłu nie wplynie negatywnie na spalanie :) 

Ja bym zmodyfikowal to powiedzenie troszkę . Uzytkownik siedzi i nie dotyka sterownika . Ten nie wariuje I opalu nie marnuje :) 

 masz fajny palnik bo rura moim zdaniem jest najlepsza . Tylko ustawic nie hustac go i bedzie dobrze . Ster moduluje woda plynie cały czas skoków nie ma . Wniosek .don't touch. Spali ile bedzie musiał bo takie będzie zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadza to izolator, wyczyść kocioł, a zobaczysz o ile spadnie temperatura spalin

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarepP pod ta sądzą do blachy pewnie daleko . Oczywiście że to właściwości izolacyjne . I ogranicza przekazywanie ciepła do wody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.