Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

W sterowniku Iryd miałem temperaturę 50 c, mogłem ustawić 8 stref czasowych w ciągu dnia w których mogłem podnosić temperaturę lub obniżać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, DK321 napisał:

No tak w momęcie kiedy masz zaznaczoną pracę pomki wtedy chistereza już nie ma znaczenia wtedy pracuje pomka do momentu aż osiągnie zadaną temperaturę i się wyłączy.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie a ja chciałem aby histereza normalnie działa tylko żeby dogrzała troszkę  jak spadnie np ze 2 stopnie , to będzie na pewno losowo ile tam będzie temperatury w danym momencie przed użytkowaniem ale chciałbym aby używać wody jak najmniej w granicach histerezy bo potem rozpoczyna się cykl dogrzewania wody do całej histerezy , wiadomo tez ze tego nie utrafisz ale w jakiś sposób na pewno ograniczy dogrzewanie całej histerezy.

 

Może do rozważenia przez załogę TIMEL  . Pozdrawiam

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DK321 napisał:

No tak w momęcie kiedy masz zaznaczoną pracę pomki wtedy chistereza już nie ma znaczenia wtedy pracuje pomka do momentu aż osiągnie zadaną temperaturę i się wyłączy.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Bzdury prawisz kolego i to jeszcze z błędami :-)

ps. PROG. CZASOWY – umożliwia ustalenie w jakich godzinach i w jakie dni ma się załączać pompka cyrkulacyjna CWU. Zasada programowania jest identyczna jak dla pompy CWU.

Edytowane przez altoro
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi to jaśniej wytłumaczyć ,  a i czy jest jakieś zabezpieczenie temperaturowe programu czasowego bo np pompa CW ma się włączyć o 12.30 ale temperatura miedzy zadana a wskazywaną w tym momencie jest np 1,5 stopnia i już program czasowy nie załączył pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, altoro napisał:

 

A niema czegoś takiego w ustawieniach ze mimo ze jest w granicy histerezy to i tak załączy na np. 30 minut , bo wiadomo jak np histereza mam 5 stopni to jak wpada w tryb histerezy to on będzie pracował aż nie nabije te 5 stopni różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Nie to juž troche przekombinowane?Dla czego pompka miala by sa wlaczat,kiedy jest goraca w hysterzy? To obnižaj siebie hysterze kiedy nie chcesz zaraz dogrzewac 5°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Natben napisał:

Możesz mi to jaśniej wytłumaczyć ,  a i czy jest jakieś zabezpieczenie temperaturowe programu czasowego bo np pompa CW ma się włączyć o 12.30 ale temperatura miedzy zadana a wskazywaną w tym momencie jest np 1,5 stopnia i już program czasowy nie załączył pompy.

No to ustaw sobie histerezę 1 stopień i wtedy Ci załączy. Zastanów się najpierw, jakie w ogóle masz oczekiwania.

Jest program czasowy w którym dowolnie określasz w jakich godzinach chcesz mieć ciepłą wodę, czyli kiedy ma pracować pompa CWU. Określasz histerezę, która ma wpływ na załączenie się pompy CWU, czyli o ile temperatura boljera musi spaść w stosunku do zadanej CWU, aby załączyła się pompa CWU. Jeżeli temperatura bojlera spadła o wartość mniejszą niż wartość ustawionej histerezy, to pompa CWU się nie załącza. To przecież proste i nie ma co tworzyć problemów tam, gdzie ich nie ma.

2 godziny temu, Natben napisał:

Ja zaznaczyłem mniej więcej 4 punkty po 30 minut ale wydaje mi się ze wtedy nie działa histereza , to ma za zadanie tylko  wzmocnić wodę w danym momencie ale ogólnie to na zasadzie histerezy

Jak można tak skomplikować tak proste rzeczy....

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

altoro  kurde ty chyba mniej więcej mnie zrozumiałeś o co mi kaman , napisze potem bardziej szczegółowo o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy o co ci chodzi i nie wiemy po co to jest dobre.Rozwiazanie czasowe+hysterza tak,jak jest w sterowniku bedzie zawsze lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie spaliny ciąg dalszy. Palnik uszczelniony. Rura podajnika wchodząca do kotła objechania sylikonem od wewnątrz i zewnątrz. Spaliny na modulacji 15% ok 120*.

Czujnik spalin podpięty pod powrot, odczyt pokrywa się z czujnikiem powrotu ( różnica 2*). Więc to raczej wyklucza awarie czujnika spalin.

Czy wysokie spaliny mogą mieć związek z kominem np ścianki w sadzy?? Sprawdzałem komin to ma prześwit. 

Jakieś pomysły??

 

Edytowane przez aikon91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Deflektor miska założony  fi 26 cm wysoki 7 cm .Dane do wglądu działa 1 godz. A i CWU uruchomiona.

DEF45484-AA94-436A-B787-2F4F87AD3ABF.jpeg

27E5EF7F-C179-4A07-AD9E-1E2F8ABCC96F.jpeg

C84B6E9C-A393-40AE-862A-26076AB1F00B.jpeg

8F6059F0-D271-4434-A392-B2563C161B6C.jpeg

76E5EC15-EBE1-451D-8734-3706FBEB3F2E.jpeg

3DB4CADC-2661-449E-8B2C-6EB2EC22EC02.jpeg

3A6727AC-B5A1-461D-81D6-42A6A933FA15.jpeg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus rura łącząca kocioł z kominem czyszczona jak i cały kocioł. Może troche niższe spaliny.
Czujnik zawsze czysty a jeżeli czopuch brudny to tez mogłoby zawyżać temp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Natben napisał:

Ja zaznaczyłem mniej więcej 4 punkty po 30 minut ale wydaje mi się ze wtedy nie działa histereza , to ma za zadanie tylko  wzmocnić wodę w danym momencie ale ogólnie to na zasadzie histerezy

20191130_101650.jpg

W CWU widzisz na dole jak jest.

Kolor pomarańczowy - aktywne w danej godzinie wartość ON

Kolor niebieski- nieaktywne grzanie CWU w danej godzinie, więc choćby było niżej, to nie dogrzeje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Riva78 napisał:

Nie nie mam tego ustawionego ale czujnik chyba walniety nie mam takiej temperatury teraz w domu max 20 stopni jak jest

Kolorowy wyświetlacz z zasilaczem sam w sobie się grzeje

Menu - Podświetl. I zrób moc podświetlenia 30% oraz czas podświetlenia 0min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Riva78

1-Potencjal

2-Kalorycnosc

3-Prawidlowy nadmuch

4-Przeplyw wode  kotlom

I z roznica pomiedzy zasilaniem kotla i powrotom 28° przeplywu nie ma.wode w kotle stoi.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riva 78  daj max moc 40% , masz głowice termostatyczne ?

marekD , ależ jestem ciekaw efektów ?, jaka masz pompkę , na jakim biegu ?

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.