Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj przytulić go do tego trojnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Riva78 Cały czujnik musi być owinięty. Folia aluminiowa ma dwie strony, ta która przepuszcza i ta która blokuje ciepło. Jeśli to nie pomoże zamień czujniki dla sprawdzenia. 

Edytowane przez mazi2280
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana czujnika nic nie pomogła dalej powrót w granicach 35 stopni, temperatura zadana na mieszacz pokrywa się już prawie termometrem. Obiekt korekcji dobze mam ustawiony? 
IMG_20191130_092046.thumb.jpg.bab7254fa3a76e2d672dd5f314729397.jpg
15751023253957206157429733369832.thumb.jpg.3516999bd3009a13e9bfb7497a762737.jpg
Na powrocie z mieszacza do kotła musisz mieć jeszcze pompę która będzie służyć jako kotłowa wówczas powrót będzie dogrzany .

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Riva przeanalizuj mój wykres jak będziesz miał taki powrót lub zbliżony do mojego wówczas kociołek będzie ci pracował stabilnie i zakupiony przez ciebie sterownik SKZP-2 będzie spełniał twoje oczekiwania.fd80e5c1075a26561f806c7e458c32f8.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko czy idzie w skzp2 zrobić coś takiego na cwu ?

Mam temperaturę zadaną 50 stopni i histerezę 5 stopni  ale chciałbym aby bez względu na to jaką mam temperaturę na CWU  kociołek o wyznaczonych godzinach dogrzał ja troszkę tak na 30 minut . Oczywiście aby histereza także działała .

20191130_101650.jpg

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko czy idzie w skzp2 zrobić coś takiego na cwu ?
Mam temperaturę zadaną 50 stopni i histerezę 5 stopni  ale chciałbym aby bez względu na to jaką mam temperaturę na CWU  kociołek o wyznaczonych godzinach dogrzał ja troszkę tak na 30 minut . Oczywiście aby histereza także działała .
20191130_101650.thumb.jpg.82811afe8cca064a7c3071442fa06202.jpg
Co to znaczy dogrzał do jakiej temp.
Więcej ci nie dogrzeje jak masz ustawione na cwu chyba ,że ci przebije jak długo nie będzie używana woda pod warunkiem że na kotle masz ustawioną wyższą temp. niż na cwu.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zadaną 50 przykładowo przez noc spadnie tam jakiś 1-2 stopnie ale nie jest jeszcze w strefie histerezy a wiem ze o 6.30 rano zaczną korzystać z wody i chciałbym aby około 6.00 włączyła się pompa na 30 minut tak aby w momencie jak zaczyna korzystać nie było przykładowo 45 i wtedy dopiero załącza się pompa bo dochodzi do histerezy tylko podbiła może te 2 stopnie przed ta 6.30 . chyba dobrze to tłumacze jeśli zle to sorki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sterowniku nie ma stref czasowych, tak żeby można było zmienić temperaturę cwu. 

 

Edytowane przez adamretro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaznaczyłem mniej więcej 4 punkty po 30 minut ale wydaje mi się ze wtedy nie działa histereza , to ma za zadanie tylko  wzmocnić wodę w danym momencie ale ogólnie to na zasadzie histerezy

20191130_101650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.