Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Riva78 napisał:

 

Widzę ze ochrone powrotu masz włączoną pewnie to blokuje bo masz ! na sterowniku zwróć uwagę ,ochrona powrotu bedzie ci blokować przepływ jak masz siłownik widzę 10% otwarcia

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też czujnik pokojowy pokazuję 26.6, masz ustawiony program czasowy? 

Edytowane przez adamretro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompe kotłową masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W panelu też jest czujnik, jak źle pokazuję to zrób kalibrację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącz narazie ochrone powrotu a jesli masz w domu ze 20 stopni sprawdz to dobrze , bo panel pokazuje 26,6 wiec jesli niema tej temperatury przeprowadz korekte temp. pomieszczenia

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Natben napisał:

wyłącz narazie ochrone powrotu a jesli masz w domu ze 20 stopni sprawdz to dobrze , bo panepl pokazuje 26,6 wiec jesli niema tej temperatury przeprowadz korekte temp. pomieszczenia

Czujnik jest walnie ten w panelu pokojowym na bank nie mam takiej temperatury jak mam teraz 20 stopni to jest max. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu - Instalator ( uruchom ) - diagnostyka  , tam zrób korektę panela zmierz innym termometrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Riva78 napisał:

Czujnik jest walnie ten w panelu pokojowym na bank nie mam takiej temperatury jak mam teraz 20 stopni to jest max. 

Czujnik na pewno OKI , zrób korektę i wyłącz ochronę powrotu , kwestia jeszcze ustawień  mieszacza  , ile max i min otwarcia

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniejsze 1 nie 2 ustawienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, FAFAŁ napisał:

@FAFAŁ Dzięki. Zmiany robią swoje, poprzednio zasypowy dobowy. Zmiana techniki palenia, zaczynasz od podstaw. Wybór kotła i palnika, to czytanie forów pół roku przed wyborem. Opinie + - itd. Potem wybór producenta i dalej czytasz forum. No i mam. Jak to...? Znowu kłopot... Nowa zabawka, siedzisz więcej ty jak w "domu".  Parę fotek z wykresów i jaka może być różnica na wykresach przy zapowietrzonych grzejnikach i przy odpowietrzaniu, akurat u mnie.

 

20191129_192440.jpg

20191129_192449.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riva78   oki , teraz ochrona powrotu wyłącz ją bo ona zamyka mieszacz na 10% 

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mazi2280 napisał:

Niestety z tego co doczytałem tylko  kolega Misiek ma sv200 a ja sv200n wielkość robi różnicę.

Nie tylko :)  Ja od tygodnia prawie testuję palnik sv200  15 kw.  Jak na razie obserwuję jego pracę, i czekam na ustabilizowanie się całego układu. 

Na tę chwilę mam spalanie o wiele większe niż u Ciebie. Bardzo zastanawia mnie fakt, że masz przesyp 5kg/h,  a to o wiele mniej niż ma mój palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, FAFAŁ napisał:

@mazi2280 samo oczyszczenie kotla z sadzy i pyłu nie wplynie negatywnie na spalanie :) 

Ja bym zmodyfikowal to powiedzenie troszkę . Uzytkownik siedzi i nie dotyka sterownika . Ten nie wariuje I opalu nie marnuje :) 

 masz fajny palnik bo rura moim zdaniem jest najlepsza . Tylko ustawic nie hustac go i bedzie dobrze . Ster moduluje woda plynie cały czas skoków nie ma . Wniosek .don't touch. Spali ile bedzie musiał bo takie będzie zapotrzebowanie.

No i tak jak kolega mówi, niech sobie spokojnie palnik pyka, jestem za wprowadzeniem opcji w sterowniku średniej modulacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochłaniacz

 

Niski przesyp zaniża spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Riva78 napisał:

Mieszać na 10% kurde tylko co mam tak ustawić jaka opcje, temperatura wzrosła zaczyna być ciepłej. IMG_20191129_220101.thumb.jpg.56b813209abbc73fd2b3c6db1eac815e.jpg

jak wyłączyłeś ochronę powrotu mieszacz puścił na dom , widze ze temp. 21.1 to masz po korekcie ? temperaturę pomieszczenie nadałeś mam rozumieć , możesz też ograniczyć max otwarcie mieszacza na np 70 % bo jak będzie duża różnica miedzy faktyczną a zadaną mieszacz otworzy na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sie temu ustabilizować , jak zadaną na mieszacz ?

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misiu Standartowa modulacja, była na 5 ale max to 7 min 1. Czyli dalej ustawienia użytkownika. Przy naszych palnikach względem innych + wysokość komina i jego ciągu + kocioł. Dalsze modyfikacje sterownika mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.