Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, bez przesady, mój sterownik jest już po gwarancji i przez ten cały czas bezawaryjnej pracy nie miał u mnie lekko, bo był testowany na wszelkie możliwe sposoby, więc i tak długo wytrzymał moje fanaberie "biedaczek". Więc ma znacznie większy "przebieg" niż normalnie użytkowany sterownik. Mi jest go zwyczajnie szkoda, że nieco zaniemógł... Zżyłem się z nim już... tak zwyczajnie, po ludzku... boleję nad tym, że sam nie potrafię mu pomóc i tyle.

TomekBrz już mi zaoferował pomoc, więc bardzo dziękuję, bo to niezwykle miłe z Jego strony i jestem za to wdzięczny i bardzo to doceniam. 07.gif

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak z nim do urologa :) Po takim badaniu to mu wyświetlacz na wierzch wyskoczy

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Gdzieś czytałem ze zamiast moduł internet można podłączyć rs232 rj45 i będzie tylko podgląd bez możliwości zmian.

Konwerter kosztuje coś koło 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o tym wątek poboczny, dość obszernie opisany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś inny temat? Masz może link....dzięki

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem "chory" jak mi coś nie bangla ze sterownikiem a szczególnie gdy tracę kontrolę nad nim, tym bardziej, że większość czasu jestem poza domem. Chociaż ostatnio miałem ciut luzu i zauważyłem, że przy uruchamianiu stera nie łączy z modułem a mam oryg Timela połączony fabryczną skrętką z wypasiony repeaterem Netgara(brak WiFi w kotłowni) i dopiero kilkukrotnie wyjęcie i wetknięcie kabla a ostatecznie wymiana na własnoręcznie zarobiony naprawił problem. Także u mnie tak to wygląda.. 

Pozdro od Scyzora z Wrocławia :) 

Edytowane przez freedi
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2019 o 08:29, manx napisał:

Możesz dać jakieś wskazówki...mam skzp od kilki tygodni...co i jak ustawić...dzięki

 A jakich wskazówek kolego oczekujesz ? Chcesz za pomocą temp. zewnętrznej sterować temp. kotła czy temperaturą na CO, a może oboma parametrami jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem na etapie szukania zaworu 3d do siebie ale z siłownikiem i teraz takie zapytanie mam, jakie sterowanie tym siłownikiem jest potrzebne ? bo widzę jakieś 2, 4 ,7, 3 żyłowe i zgłupiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zawór trójdrożny,lecz przełączający,to nie to,wpisz zawór trojdrożny np.Afriso,musi być mieszający,nie przełączający.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa ok, dzięki.

To lipa myślałemże trochę przyoszczedze , chociaż za 300 coś podobnego znalazłem https://allegro.pl/oferta/zawor-mieszajacy-3-drogowy-1-cal-silownik-am8-dn25-7233090704?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

kojarzy ktoś ten wynalazek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na temperaturę pracy? Tam jest do 50 C.

Najważniejsze: dlaczego 1 cal? Jaka moc kotła, ewentualnie straty ciepła budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2019 o 19:53, manx napisał:

Panowie

Gdzieś czytałem ze zamiast moduł internet można podłączyć rs232 rj45 i będzie tylko podgląd bez możliwości zmian.

No ja, na kobitę lubię czasami wejść, nie tylko patrzeć. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, loko00 napisał:

Daj siebie ESBE z silownikom ARA 661 i nie ma problemu.I dla czego nie 4D?-powrot i grzanie w1.Nie trzymaj kase tak mocno,to powod przyslych zmartwieni.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie. Mam do ogarnięcia kocioł i niestety bez fizycznego dostępu do niego na stałe. Od kilku dni walczę z nim aby mieć do niego choć dostęp przez apke. W końcu udało mi się, na nawet pojawiły się wykresy. Ale za nic nie mogę ogarnąć tego co na foto.Xudawianki odstawiam i w żaden sposób nie mogę go zmusić do pracy ciągłej. Pochodzi 10-15 min i się odstawia. Malina12kw, palnik Technixa, dom ok 100m2ocieplony, bez ocieplonego stropu. U siebie nie miałem takich przebojów, a tego piorunstwa nie .idzie ustawić8b66fa9722f37222297d0d6bd61dbf15.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekBrz czy zmieniając soft z 2.27 na 2.28 trzeba przywrócić ustawienia fabryczne? Będzie 2.28 do panelu pokojowego?

W 2.27 po "wpisaniu" temperatury obniżania w ustawianiach mieszacza - potrzebnej do działania programu czasowego ale w trybie pracy "stale włączona" nie działa korekta pogodowa na mieszacz, czy w 2.28 ten problem znika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TO"Zbyszko

Najczestszejszie jest to w nie odpowiednym napowietrzaniu dla ilosci  podawanego wegla w malej,lub wysokej mocy.Nie dopala,lub wypala w niskej,lub wysokej.W srodku može spalanie wyglada dobro.Najlepiej ogranicac moc i trzymac  kilka godzin,dosterowac powietrze,na malej bez wzgladu na temp.kotla.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zbyszko125 napisał:

Witam, ponownie. Mam do ogarnięcia kocioł i niestety bez fizycznego dostępu do niego na stałe. Od kilku dni walczę z nim aby mieć do niego choć dostęp przez apke. W końcu udało mi się, na nawet pojawiły się wykresy. Ale za nic nie mogę ogarnąć tego co na foto.Xudawianki odstawiam i w żaden sposób nie mogę go zmusić do pracy ciągłej. Pochodzi 10-15 min i się odstawia. Malina12kw, palnik Technixa, dom ok 100m2ocieplony, bez ocieplonego stropu. U siebie nie miałem takich przebojów, a tego piorunstwa nie .idzie ustawić

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Ten zestaw palnik+sterownik potrafią bardzo ładnie współpracować choć amplituda na wykresach zależy w dużej mierze od instalacji.

Bez fizycznego dostępu ciężko będzie ustawić szczególnie moc MIN (bo nie widzisz komina i czy palnik nie kopci) i trzeba zrobić tak jak Bercus napisał. 

Jaką masz dmuchawę i jakie ustawienia powietrza oraz jaka moc min/max?

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.