Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Hi, w poprzednich dniach warszawka zabrudziła mi Wisłę (kontrolowany zrzut kilka km. powyżej Jabłonny) no i teraz mogę ryby wyjmować z gnojówki, a nie wędkować. Miałem sporo czasu i zrobiłem plik w excel pod sterownik skzp, a właściwie pod jedną daną ze sterownika, spalanie całkowite. Plik ma dwa arkusze, pierwszy kupiony opał, drugi ogrzewanie. W pierwszym deklarujemy co kupiliśmy, a w drugim wsypujemy do kolumn Podajnik to co kupiliśmy i wypełniamy kolumnę całkowite. Oczywiście można sobie zapisać jeszcze inne dane tyczące ustawień, czy temperatur. Plik można zapisać w docs.google i będzie on line. OK, jeśli ktoś jest zainteresowany, a nie będę umiał pliku wstawić na forum można pisać na PW. Dzięki za uwagę.

 

 

ex1.jpg

ex2.jpg

kotłownia.xlsx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki kwasior. Odpaliłem sobie kociołek, ale temperatura na zewnątrz pokazuje 20 stopni, więc sterownik wyłączył obwód CO. W związku z tym kociołek przeszedł w tryb czuwania. Przebija temperaturę o 7 stopni i potem groszek kisi się długo, aż do przedmuchu. I tu jest problem, bo zbiera się tyle gazów, że przy przedmuchu aż strzela. Co zrobić? Ustawiać coś z czuwaniem? Żeby podał mniej, a częściej w czuwaniu?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spróbuje, bo aż mi osłona wyczystki wyleciała hehe.

Inne pomysły mile widziane

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować zmniejszyć modulacje do 70% lub nizej . Tak zrobić by kociolek jak najbardziej leniwie sie dogrzewal . Do tego wyjscie z czuwania dlugie Ale spokojne z dmuchawa na poczatek jak Oldek podal 30 ,A jak było by za mocno zejsc z nią jeszcze w dół .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modulacje mam od 10 do 40% i dynamika 2, a dmuchawa właśnie była na 20%

 

Muszę kupić RCK, bo pewnie przebija temperaturę bo ciąg zbyt duży.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie czyszczenie palnika wg potrzeb, np. co 5 - 10min.  Powinno pomóc

Jeśli tak ustawisz czyszczenie, to przerwa w czuwaniu może być długa. Ja mam godzinę.

Czyli paliwo podane co godzinę, a krótki przedmuch z czyszczenia palnika co 5 min.

 

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyślałem. Taki dodatkowy przedmuch

 

Dzięki kolego.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duży ciąg wyciągnął by ci gazy z kotla i nie miało by co strzelać . Zmniejsz minimalna modulacje I powietrze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobi kilka sekund (5 - 7), to będzie ok. (odnoszę to do dmuchawy WPA 07)

Postulowałem wcześniej u TomekBrz, (przy okazji negocjacji o wprowadzenie wyjścia z czuwania) o takie dodatkowe przedmuchy w menu czuwanie, tzn. przedmuch - definiowany długością i przerwą pomiędzy przedmuchami. Chodziło mi o to, aby w czuwaniu było można osobno definiować częstotliwość podawania dawki węgla, a osobno częstotliwość podawania powietrza. Może kiedyś TomekBrz weźmie to pod uwagę... trzeba mieć nadzieję i być cierpliwym ;)

A tymczasem wspomagam się czyszczeniem palnika ;)

 

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotność podawania to mamy (to jest u nas definiowane jako PRZERWA), ale razem opał z powietrzem, a chodzi o rozdzielenie i definiowanie przerwy podawania powietrza i opału niezależnie od siebie w menu CZUWANIE

Wtedy byłaby możliwość ustawić podanie opału np. co 30min, a podanie powietrza np. co 10 min.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze czy w nowej poprawce softu zostal rozwiazany problem pompy kotłowej? Chodzi o to ze pomimo ze w piecu wygasnie to pompa nadal działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chodzi mi to tak, a ustawienia jak na foto. Eko to Retopal z PGG.5b1ab52c7a745c3f4d93bea9fd00b1a9.jpg41cb617f88846db5442e63992737a41c.jpg003f399f73f3bda10bafdd9233b0085e.jpg9eb3d64b1df2377399ed9d782d40564a.jpgd538fd1cbbefe281c053d39b8349f672.jpg071398e54aa3be7152f63080b152cb73.jpg2692be1225cfc17edb378ac95371279c.jpg5bf73e041d7a8b2bcedaf2c946dbcbb1.jpgc50f10232b6b511735a3bf37d9d6c0af.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po co czas podania w czuwaniu? To co ile wtedy podaje? Jak miałem Iryda z PID to tam była krotność.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była tzw krotność podawania, wówczas można by było  zadeklarować np. 5 sek podawania co 3 przedmuch, a przedmuch co np. 10 minut. Nie mamy takiej funkcji w skzp dlatego we wcześniejszym poście napisałem częsty przedmuch z krótkim podawaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie można przedmuchu częściej niż co 5min i pupa.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek inaczej to nazywasz, ale chodzi nam o to samo. W tej chwili masz w czuwaniu krotność podawania paliwo/ powietrze 1:1

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że ta funkcja by się przydała. A już na bank w trybie auto-lato, gdy grzejemy tylko CWU.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Czytając powyższe chciałbym podpytać co powoduje ograniczenie modulacji np. 10-40%? Ja mam ustawione 10-100%. Czy dobrze rozumiem, jeśli ograniczymy modulacje powiedzmy do 50% istnieje ryzyko że piec nie podoła zapotrzebowaniu na ciepło -czytaj ,nie osiągnie zadanej temp. przy spadku temp na zewnątrz, dobrze myślę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie długo dobijał do zadanej temperatury i pewnie jej zbytnio nie przebije. Taki mój to myślenia.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.