Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, manx napisał:

Panowie jak ustawić sterownik pod kątem siłownika zaworu 3d plus mam podłączony panel pokojowy, tak by to z sobą współpracowało.

Dodaj siebie jeszcze termostat,bedzie obnizacz temperature co przy grzaniu dla krzywy zewnetrznej.Grzanie tylko dla temp.wewnetrznego,lub krzywy samej nie  100% rozwiazanim.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, szybciej napisałem niż do instrukcji zajrzałem. Ale jak to zestroić nie wiem, pewnie rozwiązanie jest w tem. komfortowej i ekonomicznej

WARIANTY DLA OBWODU CO1: 1. Jest mieszacz, jest regulator pokojowy (wbudowany). Układ steruje tak mieszaczem, aby osiągnąć temperaturę wyliczoną dla obwodu CO. Temperatura obwodu CO jest wyliczana na podstawie różnicy zadanej i rzeczywistej temperatury pokojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reg.pokojowy tylko czuje temperatury pomieszen zamiast czujnika-fca "uzyj czujnika w panelu".Silownikom steruje panel kotlowy.W panelu pokojowym mozno przepisowac i odczytac zadane dla kotlowy ster.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostary też mam...niby można sterować kotłem lub mieszaczem.

Temp komfortowa lub ekonomiczna też do wyboru.

No cóż zobaczymy jak to będzie śmigać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia kotlowa temp.stala.Wszytko steruje 4d wentyl,nie ma termoglowic-grzejniki zeliwne,otwarte na full.Poczatkom i koncom sezony grzejem dla stalej komfortowej na wewnetrzny czujnik.Kiedy jest juž mniej,niž 10° na zewnatrz,przechodzim na krzywu pogodowu.Dzisiaj dochodzi termostat z hysterza 0,2 i pomože pogodowke potrzymac komfort i troche osczednic.

Jesli glowice,pogodowka caly sezon i fertig.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzed timelom mialem st 431n i obnižanie mial dla wewn.temperatury i krzywa no.1.Tutaj timel ma dužu rezerwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2019 o 09:05, Kijasr napisał:

Tego termostu pokojowego by nie musiało być gdyby była lepsza pogodowka. Tak jak np ma tech wtedy Bercik sobie można dobrać bardziej precyzyjnie.

Ja również tak uważam.
Dobrze by było aby sterownik miał też możliwość  obniżenia temperatury od zadanej gdy na zewnątrz jest  powyżej 10 stopni. Można by chociaż zmienić punkt początkowy z 10 na 20 stopni  od której jest liczona krzywa.

 Poza tą pogodówka sterownik robi swoją robotę.

Edytowane przez Ronoh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pogodowka super się sprawdza czy to -15 czy 15 stopni za oknem. Trzeba odpowiednio ją zestroić. Przy 15 za oknem 4d puszcza na grzejniki jakieś 30 stopni z tego co pamietam. Praktycznie cały okres grzewczy mam 23 stopnie w chacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

witam  podłaczyłem sterownik i działa . Instalacja Piec heiztechnik  25kw dom 360m2 słabo ocieplony 

mały obieg kotłowy z  ochroną powrotu do wezownicy bufora 400 litr.   pompa cyrkulacyjna obsługuje ten obieg  robi za pompę kotłową .Dalej drugi obieg kotłowy z bufora 1. grzejniki zawór 4D ,

2.obieg podłogówki zawór 3D zewnętzrny sterownik ,

3 zasilenie zasobnika CWU 400litr  wszystko z bufora .  

Czujniki powpinane i docisnięte i zaizolowane 

Jestem pod wrazeniem mozliwosci tego sterownika i dlatego chcialbym jeszcze go bardziej dopasowac do swoich potrzeb. IMG_3163.JPG.11f8e62ac609edb09436a6fce7edbaff.JPGIMG_3164.JPG.b848b84e93c0f61c65ed491efdbb8503.JPG

 

prosze o pomoc

1 co zrobic  aby trochę zmniejszyc  sadzę w kominie?   dmuchawa wpa07   zakres 17-60 ustawiony

2 chcialbym chyba trochę podnieśc kopiec.

3 zmniejszyć zuzel   

 

 

 

chart (1).jpeg

SKZP Sterownik ustawienia.pdf KOCIOŁ ustawienia.docx

Edytowane przez zu3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na link poniżej, jest tam sporo mądrych wskazówek dotyczących ustawień sterownika i nie tylko.

Materiał zrobiony przez Jockey solidny materiał i rozwojowy:

https://www.youtube.com/watch?v=4DFfsO1u6BE&lc=z22otv44gpizvj0o404t1aokg01bmlf5f44jm0ourocbbk0h00410.1569055475259263

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzalem  jestem pod wrazeniem i  ruszam testowac dziekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zu3 z tym rusztem wodnym wiele nie zdzialasz . Spróbuj powiesić zamiast tego deflaktora miske ze stali nie rdzewnej ( taka psia miska ) jak będziesz szukac to nie taka z dnem plaskim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok moge próbowac   jaka srednica optymalna ? i co mam tą miską poprawić bo nie do końca rozumiem ?  a chciałbym...

mam nastepne pytanie jesli dmuchawa wp7 ruszyła od 37 procent to taki procent ustawić jako minimum  powietrza przy 10 % mocy?

drugie  piec przeszedł w stop czyli z modulacji był w czuwaniu i  dalej jest stop to jakim parametrem przedlużyć czuwanie  aby nie przechodził w stop . Czy  przestawianie w menu instalatora wyłacza piec moze to nie on sam przeszedł w stop tylko moje przestawianie  to spowodowalo?

  po sprawdzeniu dmuchawy ze rusza od 37% przestawiłem  siłe z 17-60   na 37-100 i palę dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce Ci się czytac to polecam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zu3 napisał:

ok moge próbowac   jaka srednica optymalna ? i co mam tą miską poprawić bo nie do końca rozumiem ?  a chciałbym...

mam nastepne pytanie jesli dmuchawa wp7 ruszyła od 37 procent to taki procent ustawić jako minimum  powietrza przy 10 % mocy?

drugie  piec przeszedł w stop czyli z modulacji był w czuwaniu i  dalej jest stop to jakim parametrem przedlużyć czuwanie  aby nie przechodził w stop . Czy  przestawianie w menu instalatora wyłacza piec moze to nie on sam przeszedł w stop tylko moje przestawianie  to spowodowalo?

  po sprawdzeniu dmuchawy ze rusza od 37% przestawiłem  siłe z 17-60   na 37-100 i palę dalej. 

ad.1 Średnica taka, aby miska była ze 2 -4 cm szersza od korony palnika. sprawdź czy od korony palnika do spodu rusztu masz co najmniej 25 cm, jeśli będzie mniej może być za nisko.

ad.2 jeżeli dmuchawa WPA 07 rusza dopiero od 37%, to do sprawdzenia kondensator lub do wymiany, bo ze sprawnym fabrycznym powinna ruszyć od ok 15 -17%

ad.3 jeżeli wejdziesz w tryb admina, aby np. sprawdzić od jakiej wartości rusza dmuchawa, sterownik zawsze przejdzie w tryb STOP, po wyjściu trzeba kliknąć ROZPALONY, aby przeszedł do pracy w MODULACJI

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ad 3 to dobrze bo juz myslałem ze sam zgasł i  tego nie rozumiałem

2  po podniesieniu  dmuchawy piec bez sadzy ale przekroczył temperature o 10 stopni  od zadanej    37  dolne miałem 84 górne   dam 60  to rozumiem ze mniej rozbujam i mniej przekroczy,

ad 1 pomierze i przeczytałem wątek o deflektorach to powalcze  tez ale jak bedzie zimno aby próby miały szybszy efekt do pomiaru spalania

Jak rozumiec nadwyzke kotła przy Cwu  ?  czy  mając program czasowy to jakoś mozna wykorzystać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podpowiedzcie jak wyłączyć czyszczenie palnika? 
kiedys ustawiałem czas czyszczenia na zero i było po kłopocie teraz po aktualizacji minimalny nastaw to 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Jak u was z ustawieniem cwu ciepla woda na pracę czasową działa u was? Bo u mnie nie. W cwu cyrkulacyjna dziala. Nie wiem czy przed aktualizacją do 2.27 też tak było bo nie używałem

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podpowiedzcie jak wyłączyć czyszczenie palnika? 
kiedys ustawiałem czas czyszczenia na zero i było po kłopocie teraz po aktualizacji minimalny nastaw to 1
Ustawienia fabryczne zrobiles?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem.
Od jakiegoś czasu podobno nie trzeba robić przywracanie ustawień fabrycznych. Coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie wiedziałem że nie trzeba.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dormario napisał:

Proszę podpowiedzcie jak wyłączyć czyszczenie palnika? 
kiedys ustawiałem czas czyszczenia na zero i było po kłopocie teraz po aktualizacji minimalny nastaw to 1

Czyść Palnik co (min) - ustaw na 0

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież napisałem że minimalny nastaw to 1.

wychodzi na to że trzeba przywrócić ustawienia fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.