Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, fred55 napisał:

Masz ustawione 23,5 plus 0,5 daje 24st. sterownik przy 23,3 widzi że jeszcze nie dogrzane i podnosi temperaturę za mieszaczem tak to działa jak dojdzie do 24 zacznie obniżać .

 

A da się to tak ustawić żeby sterownik podnosząc temp za mieszaczem robił to tylko np o 1 stopień - tzn. czujnik pokojowy wysyła sygnał do grzania, sterownik podnosi temp za mieszaczem o 1 stopień i czeka aż pomieszczenie zostanie dogrzane? Bo tak jak jest teraz to jest bez sensu - podnosi temp o 7 stopni a podłoga robi się aż nieprzyjemnie ciepła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest trochę rozchwiany bo drziczki otwarte na max żeby nagrać

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MikiQ napisał:

 

A da się to tak ustawić żeby sterownik podnosząc temp za mieszaczem robił to tylko np o 1 stopień - tzn. czujnik pokojowy wysyła sygnał do grzania, sterownik podnosi temp za mieszaczem o 1 stopień i czeka aż pomieszczenie zostanie dogrzane? Bo tak jak jest teraz to jest bez sensu - podnosi temp o 7 stopni a podłoga robi się aż nieprzyjemnie ciepła. 

wystarczy ustawić odpowiedni zakres temperatur na mieszaczu, aby nie przegrzewać podłogi

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd Ja ustawiam kaganiec na dole okolo polowe srednej aktualnej mocy.Gornego brak-100%.Przy zalaczaniu/wylaczaniu termostatu pokojowego zbyt nie spada moc w dol i szybczej dochodzi do stabilizacji.Troche przegrzeje kociol "3°",ale potym juž ladne,bo pozwoli spada k zadanej.Z brakiem takich szokow kaganiec mi nie potrzebny,moc + - 10-15% okolo srednej.

10 minut temu, Jockey napisał:

A da się to tak ustawić żeby sterownik podnosząc temp za mieszaczem robił to tylko np o 1 stopień - tzn. czujnik pokojowy wysyła sygnał do grzania, sterownik podnosi temp za mieszaczem o 1 stopień i czeka aż pomieszczenie zostanie dogrzane? Bo tak jak jest teraz to jest bez sensu - podnosi temp o 7 stopni a podłoga robi się aż nieprzyjemnie ciepła. 

Do tego dobre užyc termostatu pokojowego przy pogodowke i obnižanie CO termostatom.

Jescze tak: sterownik naucze sa po 2-3 dniach trzymac taka temp,by w pomieszeniu bylo OK i zbyt nie bedzie szalac.Dobre zrobic tak jak pisze Jockey-ustawic zakres.min i max.temp w CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MikiQ napisał:

A da się to tak ustawić żeby sterownik podnosząc temp za mieszaczem robił to tylko np o 1 stopień - tzn. czujnik pokojowy wysyła sygnał do grzania, sterownik podnosi temp za mieszaczem o 1 stopień i czeka aż pomieszczenie zostanie dogrzane? Bo tak jak jest teraz to jest bez sensu - podnosi temp o 7 stopni a podłoga robi się aż nieprzyjemnie ciepła. 

Da się tak ustawić sterownik dla reg. pokojowego działającego on/off. Jak nagrzane obniża za mieszaczem o temperaturę obniżenia. Jak jest z tymi temperaturami komfortowymi i ekonomicznymi nie wiem, czy to działa na pompę CO czy na temp. za mieszaczem. To że podniosło o 7 stopni za mieszaczem jest zapewne winą źle ustawionej krzywej grzewczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd Wiesz co, chyba nikt nie wie jak ten sterownik masz teraz ustawiony. Na jednym rysunku widzę przycięcie  modulacji od dołu na poziomie 30 i dla pieca jest to ewidentnie za dużo, za chwilę widać przyciętą modulację od góry na poziomie 70 i piec jedzie z taką modulacją praktycznie na okrągło (chyba do momentu przestrzelenia zadanej temperatury o 5C). Co tu jest grane? W opisie masz piec 25kw. Nie sądzę abyś dla takiej powierzchni potrzebował 17kw, chyba że mocno wietrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ustawić odpowiedni zakres temperatur na mieszaczu, aby nie przegrzewać podłogi
Na chwilę obecną mam ustawione min 20 stopni, max 38 stopni. Ile według Ciebie powinno być żeby w miarę to działało?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci 38C na podłogę, tyle chcesz puszczać w obieg podłogi?

Wg mnie powinno być ustawione tak, aby podłoga w odczuciu pod stopą była letnia, czyli ani ciepła, ani zimna. Taka podłoga ma temp. ok 24 - 25C. W zależności od termoizolacji budynku przy takiej temperaturze powierzchni podłogi w pomieszczeniach będzie ok. 22 - 23C.

I do tego trzeba dobrać temp. min. i max na mieszaczu, dla obiegu podłogowego ja bym zaczął ustawienia od 26 - 30C i potem korekcja w dół lub w górę na podstawie obserwacji temp. w pokojach. Histereza na temp. pokojowej 0,1C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ustawiłem jak zakładałem sterownik i tak zostało.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie czujnikem pokojowym z poczatku troche kiepskie.Masz ustawione wzmocnienie wentyla/odczyt czujnika pokojowego,no sterownik kiedy nie dozwie sa po jakims czasu o zmianach na czujniku pokojowym,pocznie ignorowac twoje nastawy i zrobi wieksza korekte(spokojnie do max.ustawionej) na CO,czakajac wynioski i tak naucze sa czasom sterowac ladniej....Trzeba mu z poczatku troche odciac inwencju..

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak powinno ustawic sie pompę kotłową? od wczoraj mam zamontowaną.

Obecnio na CO wilo pico - bieg pierwszy, kotłowa ibo beta 2 25-40 - tez bieg pierwszy(jest bieg niższy eco).

delta ok. 2- 2-5 stopnia.

Ciagle mam problem z dmuchawą, pompa nie przyniosła jak na razie żadnej poprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemo79 pompa kotlowa szlu nie zrobi , wszystko zalezy od instalacji.jaka rura masz ja spieta ?                                                                                                                                                   

Edytowane przez marcin
Nie piszemy pogrubioną czcionką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. W końcu przeczytałem cały ten wątek uff.

Koledzy Dk321, fred55, shaft7, DarekDaro76. Czy nadal wyskakuje wam strzałka obniżenia przy kotle?

2 tygodnie temu ja również opisałem tu problem z pojawianiem się strzałki i obniżeniem czasowym temp. kotła.

Mam nadzieję, że udało mi się ten problem rozwiązać.

Czytając post bercusa sprzed 2 lat postanowiłem sprawdzić zasilanie sterownika. Podczas remontu domu wymieniłem całą inst. el. Wszystko dobrze podłączone, jednak gniazdka zasilające sterownik w starym piecu i bojler el. zostały stare. I to tam był błąd. Musiałem zamienić fazę L i zero N. Następnie przywróciłem ustawienia fabryczne i od tego czasu problem ustąpił. Jednak warto było przeczytać te 900 stron. Dzięki uważnemu przeczytaniu instrukcji i objaśnień doświadczonych użytkowników udało się ustawić sterownik i instalację.

Dzięki wszystkim za zaangażowanie na tym forum.

Witam ponownie. W końcu przeczytałem cały ten wątek uff.

Koledzy Dk321, fred55, shaft7, DarekDaro76. Czy nadal wyskakuje wam strzałka obniżenia przy kotle?

2 tygodnie temu ja również opisałem tu problem z pojawianiem się strzałki i obniżeniem czasowym temp. kotła.

Mam nadzieję, że udało mi się ten problem rozwiązać.

Czytając post bercusa sprzed 2 lat postanowiłem sprawdzić zasilanie sterownika. Podczas remontu domu wymieniłem całą inst. el. Wszystko dobrze podłączone, jednak gniazdka zasilające sterownik w starym piecu i bojler el. zostały stare. I to tam był błąd. Musiałem zamienić fazę L i zero N. Następnie przywróciłem ustawienia fabryczne i od tego czasu problem ustąpił. Jednak warto było przeczytać te 900 stron. Dzięki uważnemu przeczytaniu instrukcji i objaśnień doświadczonych użytkowników udało się ustawić sterownik i instalację.

Dzięki wszystkim za zaangażowanie na tym forum.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, adam21267 napisał:

Przy czym zmieniona ta faza? Pompce ? Mieszaczu?

W gniazdku do którego jest podłączony sterownik.

Dzisiaj lub najpóźniej jutro chcę tu wstawić opis z kilkoma rysunkami jak mocowałem czujniki, regulowałem pompy oraz podstawowe zasady jak ustawić nawęglanie, nadmuch i mieszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Hitower napisał:

W gniazdku do którego jest podłączony sterownik.

Dzisiaj lub najpóźniej jutro chcę tu wstawić opis z kilkoma rysunkami jak mocowałem czujniki, regulowałem pompy oraz podstawowe zasady jak ustawić nawęglanie, nadmuch i mieszacz.

Taka strzałka w dół jest a wersji 2.45 w sumie cały czas...na 2.37 nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.