Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zmniejszysz moc kotła to sterownik poda mniej opału ,można i tak .Pamiętaj zmieniaj jeden parametr bo się pogubisz.

Ja mam zmniejszoną modulację  max. na 50%

Edytowane przez szelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wisiek85 przesyłam wyjściowe ustawienia dla rynny apr. Potencjał powinieneś sprawdzić bo zależy od motoreduktora.  Cza przekroczenia możesz zwiększyć. Oczywiście nie ma gwarancji że u Ciebie będą takie same.  Dużo zależy od węgla, instalacji, domu, czy pogody. Zapisz swoje ustawienia żebyś mógł do nich wrócić w razie problemów.

Opisz swoją instalację w wizytówce bo nue wiemy nic o Twojej instalacji.

IMG_20200120_171839.jpg

IMG_20200120_171811.jpg

IMG_20200120_171752.jpg

IMG_20200118_171247.jpg

  • Lubię to 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. 

Jutro pozmieniam ustawienia i zobaczymy co bedzie. Potencjał muszę obliczyć tylko mam pytanie jak wsypie 25kg opału to mam przemnożyć przez potencjał i podzielić przez to co pokazuje sterownik jako pal.calkowite dobrze rozumiem?? Wizytówkę już uzupełniłem dzięki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisiek85.Obliczenie potencjału już było tyle razy wałkowane.Wejdż choćby na YT wpisz Jockeya, filmik ,potencjał i tam znajdziesz jak obliczyć.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/profile/74883-8010/

Jednak twoje nastawy dla mojego pieca nie pasują. Miałem alarm w podajniku i bardzo dużo niedopalonego groszku muszę coś innego kombinowac

 

8010

Jednak twoje nastawy dla mojego pieca nie pasują. Miałem alarm w podajniku i bardzo dużo niedopalonego groszku muszę coś innego kombinowac

 

Edytowane przez Ryszard
Posty zostały połączone - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem świeży w tym temacie, dzisiaj zamontowałem  sterownik. Mam pytanie jak ma by c podłączony zewnętrzny pokojowy regulator temperatury? Mam regulator Auraton 2005. Kombinuje z ustawieniami, ale ciągle mam error.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Error będzie wyskakwiał bo musi być podpięty dedykowany panel Timela. W ustawieniach nie mozesz dać tej opcji na 1, w dedykowanym jest czujnik temp wbudowany. A tak marginesie odżałuj 3 i pół stówki i kup dedykowany nie bujaj sie z tym Auratanem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szneider napisał:

Witam. Jestem świeży w tym temacie, dzisiaj zamontowałem  sterownik. Mam pytanie jak ma by c podłączony zewnętrzny pokojowy regulator temperatury? Mam regulator Auraton 2005. Kombinuje z ustawieniami, ale ciągle mam error.

Możesz podłączyć zewnętrzny regulator pod złącze sygnałowe CO1 lub CO2,  wtedy będzie sterował pracą pompy CO. Cytat z instrukcji:
"Można podłączyć zewnętrzny regulator pokojowy ze stykiem zwiernym,
beznapięciowym. Wejścia należy aktywować w opcjach obwodów CO1 lub CO2."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Užyj auraton jak termostat dla obnižanie temperatury do zielonego zalacza odzadu na sterowniku.Wewnetrzny czujnik pokojowy daj obok auratona na drugi drut i za pomocy korekty ustaw taka sama temperature.W mrozach užyj pogodowka obnižana auratonom i w cieplych dniach ok 10 na zewnatrz grzanie dla wewnetrznego czujnika.

IMG_20200202_095731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szneider napisał:

Witam. Jestem świeży w tym temacie, dzisiaj zamontowałem  sterownik. Mam pytanie jak ma by c podłączony zewnętrzny pokojowy regulator temperatury? Mam regulator Auraton 2005. Kombinuje z ustawieniami, ale ciągle mam error.

Podłączamy bezpośrednio w Auratonie pod styki COM i NO.

W sterowniku SKZP podłączamy pod wejście CO1 lub CO2 (zielona kostka) w
zależności, którym obwodem ma sterować.

W ustawieniach danego obwodu wchodzimy w OPCJE-> ZEWN. REG. POKOJOWY
ustawiamy na 1.

Edytowane przez bryan64coll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, darek69 napisał:

zewnętrzny pokojowy regulator temperatury

?????????????

Ed:Jestem stale mylony wewnatrz/zewnatrz.Tlumaczenie w glowie nieprzechodzi poprzez to.....we-in  ze-out ??????

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s.Termostat jest  zalaczany,lub wylaczany -ON/OFF ,nie zglosi error kiedy zle polaczony.Isto mieszas czujnik z termostatom.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, szneider napisał:

Pierwsza nocka ze sterownikiem niezbyt udana, bo kocioł wygasł. Cała Niedziela chyba zejdzie na regulowaniu sterownika.

Nie tylko niedziela , a wiele wiele innych dni . Wrazie w Masz tu pomoc :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy paleniu w PID  klapka na wentylatorze ma być otwarta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAFAŁ.Wiem coś na ten temat.Zerwane dni ,godziny,a nawet miesiące - na dopracowanie sterownika i zrozumienie go z kotłem oraz codzienna trasa o róznych porach dnia i nocy: piwnica,sterownik,otwarcie drzwiczek w kotle,regulacja i tak w kółko.(Czasami koło sterownika stało piwko oraz leżał młotek bo już prawie byłem w desperacji w ustawieniach).Na szczęście młotek się nie przydał, ale piwko tak.                                                                                                                                                                                                                      szneider.Dzięki pomocy  kolegów na tym forum osiągnąłem prawidłową pracę skzp-02 a kotłem.Cierpliwości wytrwałości a będzie dobrze bo sterownik jest bardzo dobry.Teraz KOCIOŁ PRACUJE JAK AUTO NA POSTOJU NA WOLNYCH OBROTACH - czysto spala itd.Teraz sprawdzam deflektory.Zawieszenie ich nad paleniskiem itp.Po prostu bawie się kotłem.Wiem jedno.Całe prawidłowe ustawienie kotła zaczyna się od dobrania prawidłowego potencjału,mocy kotła a następnie wpisania odpowiedniej kaloryczności eko oraz doborem powietrza w mocy min i max . Powodzenia.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek nie jest zachwycający, nie dość, że piec wygasł to spalił 25kg, gdzie na dworze 8 stopni, a wcześniej to było 13-15kg. Jakby tego byli mało, to węgiel z jednej strony coś się nie dopala, a ostatnio uszczelniałem palnik.

 

Edytowane przez szneider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest.Sa tylko 2 parametry do sterowania spalania-dmuchawa do 10%mocy i dmuchawa do 100%mocy.Inne sa pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakiety nie rob,ucieka cieplo w komin,nawet wypala sie opal i szala modulacja.Spokojnie zawsze...

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bryan64coll napisał:

W sterowniku SKZP podłączamy pod wejście CO1 lub CO2 (zielona kostka) w
zależności, którym obwodem ma sterować.

Tak tu powinien być podłączony pokojowy reg. temperatury. Wbudowany reg. pokojowy jest dla mnie bezużyteczny, bo po przewodzie a i tak nie spełniałby moich wymagań. Użyteczny dla mnie byłby każdy bezprzewodowy regulator pokojowy (on/off) podłączony pod CO1 lub CO2 który nie działałby tylko na pompę CO ale do wyboru np. na temperaturę kotła lub temperaturę mieszacza. Teraz nie mogę korzystać z takiego bezprzewodowego regulatora, bo działa tylko na pompę CO, a w moim przypadku bujnąć 700 litrów cieczy w CO to już spore zadanie dla kotła i pompy CO. Dlatego wolałbym mieć wybór między: (on/off) pompa CO or korekta zadanej kotła or temp. mieszacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze odnośnie pomp. Teraz mam 3 pompy CO, CWU i do OP, ustawić je tak, żeby działały cały czas? Na razie pompa od OP działa non  stop wpięta bezpośrednio do gniazdka, zabrakło mi wtyczki do sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Wisiek85 napisał:

8010

Jednak twoje nastawy dla mojego pieca nie pasują. Miałem alarm w podajniku i bardzo dużo niedopalonego groszku muszę coś innego kombinowac

 

Po pierwsze: potencjał wpisz odpowiedni. . Po drugie: wpisz odpowiednią  kaloryczność. Jeżeli  potencjał  był  mniej więcej  ok  a groszek był nie spalony to albo kaloryczność wpisana  za mała i za często podawał albo powietrze nie ok. Musisz uzbroić się w cierpliwość i sprawdzić co jest przyczyną. 

  • Zgadzam się 2
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.