Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze z okazji Świąt składam serdeczne życzenia. Dużo zdrowia, niskiego spalania i niezbyt częstego przesiadywania w kotłowni. Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najważniejsze jest to, co dzieje się na palniku, bo to tam należy szukać przyczyn niewłaściwego procesu spalania, ale odpowiedzialne za to, jak ten proces spalania wygląda, są ustawienia, które wprowadzimy do sterownika. Wykresy są bardzo pomocne, bo z nich można odczytać, co i dlaczego oraz podsuwają rozwiązania, można przeglądać je wstecz i obserwować, jak zmiana parametrów, które są wprowadzane wpływa na proces spalania i zachowanie instalacji.

Poniżej 2 przykłady, ten sam kocioł, ta sama instalacja, ten sam węgiel, tylko ustawienia inne....

przed interwencją

868829458_zawadaprzed.thumb.JPG.540637c8fd06f1ed28b665605fe75036.JPG

po zmianie ustawień

772693285_z4.thumb.JPG.8a86ec31122176c6c5717a81c9078c0a.JPG

Dodam tylko, że w instalacji są 2 powroty oraz programy czasowe dla bojlera i mieszacza

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, darko240973 napisał:

Nie jestem maniakiem prostego wykresu,ale udało mi sie z pomocą tu kolegów oraz ciężką walką równocześnie mieć czysto w kotle i ustawić wszysko na Skzp-02.

 

20191223_130342.jpg

 

No i gitara, teraz już nudy będą :-) 

Nie cierpię prostej kreski ale niestety czasem i u mnie się pojawia :-) 

Wszystkim życzę Wesołych Świąt :-) 

IMG_20191224_091157.jpg

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam szanownym kolegom  z okazji Świąt wszystkiego najlepszego,niskiego spalania,suchego ekogrochu,ciepła w domku,pogody ducha,zdrówka,wytrwałości ,cierpliwości i wszystkiego co sobie życzycie.Wesołych Świąt.Trzymajcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą za to inne, to już wolę takie :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestuje na ta chwile mniejsza temp.kotla dla waszej rady.Ustawilem podstawowa 55+sterowana pogodowo,krzywa 8.Wyniki podajem.Kupilem tež zamiast garnka micha i jest liepiej.Ladniej plomien micha omywa i mniej popiolu w wymieniku.

Wesolych Swiat! Veselé Vánoce! Wszytkim!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowych, wesołych i spokojnych świąt dla całego grona z forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejcie Spokojne i Miłe Święta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowych ,spokojnych ,radosnych świąt . Tego życzę Wam oraz waszym bliskim , wliczając w to grono kociolki i sterowniczki :)

niechaj kreska będzie z Wami .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesolych Swiat Wam zycze !                                 U mnie to juz wogole jaja z kotlem po wyregulowaniu temperatury termostatami i zwlaszcza podlogowki bo np.w kuchni gdzie podlogowe grzeje bylo 27 stopni i niektore pomieszczenia sporo bylo za cieplo,grzeje caly dom nawet nie uzywane pokoje,teraz staram sie utrzymywac ok 22 stopnie,sypialnia 21 stopni ale spalanie spadlo mi z 24 kg na 17.4 moze jeszcze spadnie.Moc kotla wpisana prawdziwa 35 kw tylko jak teraz kociol prowadzic skoro min zakres pracy 10,5 kw a ja niby wedlug cieplo wlasciwe potrzebuje przy minus -20,moc 9 kw z hakiem.Caly czas poprawiam cos w ustawieniach ale chyba czek mnie ewidetnie zmiana kotla na mniejszy.Dmuchawa (dm44kpp) dosc wysoko na minimalnej modulacji bo chyba kondesator uwalony po za tym jak usyawie nizej to zaczyna dymic troszke ale to moze byc wina kondesatora ktory planuje zmienic pozdrawiam

IMG_7299.JPG

IMG_7300.JPG

Edytowane przez maly11111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwe zdaja sa mi te spaliny,wzrast10% mocy i spaliny strzela o 50-60° w gore.No nie wiem,gdzie szukac przyczyne.Može dmuchawa w wyszych mocach ustawiona za dužo.Ciežko teraz ustawič,kiedy tylko pinknie do mocy.....i može tylko kondensator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u mnie były takie wzrosty temperatury spalin to miałem komin przytkany za czujnikiem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin mam czysty patrzylem nawet dzisaj,rok temu caly czyscilem czopuch i wyczystke komina odkurzaczem stawiam bardziej na dmuchawe i kociol z 3 razy za duzy to pewnie sprawnosc na niskej modulacji slaba,jeszcze wyczyszcze czujnik spalin no nic spalanie w dol to jakis plus jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 bez prawidłowych ustawień spalania się nie obejdzie, dojdź do ładu z dmuchawą i powietrzem ,  bez tego ani rusz

co do mocy kotła myślę że może pomóc skrócenie czasu przekroczenia temp do 10min i przechodzenie kotła w czuwanie,

 pomyśl o jakimś buforze ciepła , np 140L bojler z olx podłączony odwrotnie do pieca + pompka cyrkulacyjna 

jakimś rozwiązaniem było by też zakup mniej kalorycznego paliwa 19MJ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuwanie zasyfuje kociol,liepiej 10% mocy i czas od czasu lekki wzrast,tak jak teraz.Zamiast bufora liepiej mniejszy kociol.Opal tež nie rozwiazanie,slabego opalu tylko pojdzie wiecej.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wielkości wymiennika 35kw w stosunku do faktycznego zapotrzebowania nie jesteś w stanie uzyskać wyższej i stabilnej temperatury spalin tu nic sie nie wydarzyło z kominem czy dmuchawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie o to,že temperatura spalin 120° jest normalna przy mocach kotla ponad 60% nominalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś co oznaczają cyfry w zakładce "Informacje" ?  Wiem,że są to dni, ale co oznaczają liczby po nimi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.