Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Brak pompy malego obiegu jest choroba hydraulikow i wlascicielow kotlowni :-) Mysle,že to jest Czeske specifikum-osczednic za wszelka cene....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby uzystak 50 stopni na ochronoe powrotu czy bay chyba dac z 65 stopni na kotle . A co do pomp na stale to co maja mielic nawet zimną wode ? Jak mieszczacz zamyka dopływ ciepłej ? 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

50° na powrocie to 65° na kotle? Nie ma takiej potrzeby, gdy instalacja prawidłowo zrobiona. Mam jedną instalacje w której delta na poziomie 0.5-1 ° ,druga instalację w której ochrona powrotu przez zasobnik CWU delta ok 4-5°. Fotka przedstawia właśnie deltę : Przy okazji mam pytanie, jaki skutek będzie gdy zmniejszymy moc kotła wpisana w SKZP np faktyczna moc kotła 15kw a wpiszemy 12kw. Co uzyskamy przez taki trik? ef5ad8dc21399261c3262d3767cc6ed7.jpg&key=aad6cdd3b33c7e01032081e405ed43855dff8127263e25df32addf8889647364 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zminiejszys moc z 15 do 12Kw,przy 100% mocy bedzie naweglanie odpowiedne 12 Kw,powietrze zostaje ustawione dla 15.-DOSTERUJ-.

Jesli dom niema wiekszego zapotrzebowania,niž 12 kw,može cos zaosczednisz na opale,poniewaž kociol bedzie ladniej modulowač-1% mocy nie bedzie 150W,ale 120w.W przypadku przewymiarowanego kotla cos to daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wogule daje ochrona powrotu jakie sa z tego korzyści jesli mozna jakos fachowo odpowiedziec bardzo prosze

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Zbyszko125 napisał:

Przy okazji mam pytanie, jaki skutek będzie gdy zmniejszymy moc kotła wpisana w SKZP np faktyczna moc kotła 15kw a wpiszemy 12kw. Co uzyskamy przez taki trik?

Oprócz tego, że zmniejszy się rozwijana moc maksymalna, to jeszcze zmieni się stosunek paliwo/powietrze, więc obniżając moc kotła zmniejszasz nawęglanie palnika, czyli trzeba odpowiednio zmniejszyć również powietrze, aby proces spalania był prawidłowy. Ponadto zmniejszy się taktowanie modulacji, bo przy 15 kW jeden procent modulacji to 0,15 kw, a przy 12 to 0,12 kw

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wogule daje ochrona powrotu jakie sa z tego korzyści jesli mozna jakos fachowo odpowiedziec bardzo prosze
 

Daje žycie kotlu.

Ustaw siebie temp.min.CO može 27-28° i nie wylaczaj pompe.Bedzie po problemu.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje žycie kotlu.
Ustaw siebie temp.min.CO može 27-28° i nie wylaczaj pompe.Bedzie po problemu.
Zadnych innych oszczednisci niema . W paliwie albo coś ? A ktos tu wspomnial ze wykorzystuje bojler jako ochrone powrotu . A kolega pisze ze maja wszytkie papy chodzic na ukladzie czy jak ? Wytlumacz troszke szezej


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Zbyszko125 napisał:

Przy okazji mam pytanie, jaki skutek będzie gdy zmniejszymy moc kotła wpisana w SKZP np faktyczna moc kotła 15kw a wpiszemy 12kw. Co uzyskamy przez taki trik?  

 

Nic, poza mile spędzonym czasie w towarzystwie sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50° na powrocie to 65° na kotle? Nie ma takiej potrzeby, gdy instalacja prawidłowo zrobiona. Mam jedną instalacje w której delta na poziomie 0.5-1 ° ,druga instalację w której ochrona powrotu przez zasobnik CWU delta ok 4-5°. Fotka przedstawia właśnie deltę : Przy okazji mam pytanie, jaki skutek będzie gdy zmniejszymy moc kotła wpisana w SKZP np faktyczna moc kotła 15kw a wpiszemy 12kw. Co uzyskamy przez taki trik? ef5ad8dc21399261c3262d3767cc6ed7.jpg&key=aad6cdd3b33c7e01032081e405ed43855dff8127263e25df32addf8889647364 Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
Kolego mowisz ze masz ochrone powrotu przez cvu mozesz cos wiecej napisac na ten temat jak to wyglada

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego ci bedzie bojler? Kiedy zatwarty 4d otwiera sa,pompa startuje,uklad CO jest total chlodny.Zaraz nie dogrzejesz caly uklad o X°C .Chlodna wode ruszy do kotla.Albo to,albo to.Skoki temperatury,lub ochrone powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nic, poza mile spędzonym czasie w towarzystwie sterownika
mile spędzony czas z telewizorkiem powiadasz. No może i tak. Ale mam mały problem u kuzyna. Za oknem ponad 10° na chwilę obecną część instalacji tylko pracuje, i kociołek trochę płata figle, kuzyn też może trochę przesądza. Dlatego pytam , bo już dosyć dawno nie siedzę tak w pełni w temacie, a ster mocno poszedł do przodu ja zatrzymałem się na wersji coś ok 1.8 i mam spore zaległości. Powoli odrabiam lekcje, bo od ponad miesiąca mam pod opieką dodatkowe 2 instalacje.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michaelkw napisał:

remember me" zaznaczony

Ta funkcja jest (chyba) nieaktywna. Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

 

 

7 godzin temu, Michaelkw napisał:

gdzie włączyć tą funkcję?

trzeba wejść w ustawienia wykonując odpowiedni gest     <--------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mowisz ze masz ochrone powrotu przez cvu mozesz cos wiecej napisac na ten temat jak to wyglada

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

U siebie mam ochronę powrotu przez CWU i deltę mam na poziomie max 5°. Mam 4D bez kotłowej, pompa CWU chodzi nonstop. Zrzut ekranu który wrzuciłem poprzednio to z instalacji u mojej żony dziadków, ochrona powrotu ze sprzęgłem, i pompą kotłową. Pytasz jak to wygląda. Otóż zasilenie CWU wpięte między kocioł a 4D wraz z pompą, powrót z CWU zaś wpięte na powrocie do kotła także między 4D a kotłem. Pompa CWU pobiera z kotła temp taka jaka jest na kotle i praktycznie taka samą wrzuca w kocioł z tym że zmieszana z wracająca z 4D spadek temp wracającej do kotła max 5 ° a wygląda to tak 54d85a4f20185759619fcf83a2c75336.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wode nagrzewasz do 60 stopni bo taka idzie ciagle z kotła

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, w CWU mam ok 60° jednak domownicy nauczeni i nie ma z tym żadnego problemu. Fakt jest to mały problem, w planach jest przeróbka,ale brak czasu. Co do ilosci spalania opału. Gdy powrót kotła chronił tylko 4D , huśtało mocno kotłem, i glupial strasznie spalał sporo więcej. Jednak metodą prób i błędów spalanie spadło i wyrównało pracę ,jako ciekawostka zastosowanie zawirowywaczy zmniejszyło mi spalanie o ok 2-3 kg na dobę. Na chwilę obecną gdy za oknem ok 10° wykres mam taki: a modulacja średnio na dobę ok 16%845c23334dedd9d156d0e232cc915820.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Natben, na Twoje problemy częściową radę dał już @bercus a ja dodałem, wyłącz w sterowniku ochronę powrotu.

1. wyłącz ochronę powrotu w sterowniku -> ochrona powrotu 0

2. możesz włączyć pompę cwu na stałe która zapewni ochronę powrotu, oczywiście jeśli na kotle będziesz miał ustawioną temp. >=  50°C

3. Masz zawór 4D bez ochrony powrotu by cwu lub pompy kotłowej musisz zadawać na kotle taką temperaturę aby na powrocie było >= 45°C

4. Myślę że bez ochrony powrotu, mając 4D musisz na kotle zadać 60-65°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest tu ktoś posiadający sprzęgło + zawór termostatyczny na powrocie? Ciekaw jestem jak wygląda kreska modulacji przy w miarę stałej (chyba) temperaturze powrotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia z brakiem CWU i z praca ciagla.

I kiedy wylaczas ochrone powrotu,schlodzis caly kociol.Lepiej rozwiazane jest chronic powrot i poczekac chwile przy obnižanej temp.CO z powodu ochrony powrotu.(dla lepszego i czystego spalania)Przy dogrzaniu ukladu CO jest powrot z domu cieply i uklad stabilizuje sa.

IMG_20191024_202049.jpg

IMG_20191024_202213.jpg

IMG_20191024_202332.jpg

IMG_20191024_202352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=84482]Natben[/mention], na Twoje problemy częściową radę dał już [mention=73321]bercus[/mention] a ja dodałem, wyłącz w sterowniku ochronę powrotu.
1. wyłącz ochronę powrotu w sterowniku -> ochrona powrotu 0
2. możesz włączyć pompę cwu na stałe która zapewni ochronę powrotu, oczywiście jeśli na kotle będziesz miał ustawioną temp. >=  50°C
3. Masz zawór 4D bez ochrony powrotu by cwu lub pompy kotłowej musisz zadawać na kotle taką temperaturę aby na powrocie było >= 45°C
4. Myślę że bez ochrony powrotu, mając 4D musisz na kotle zadać 60-65°C
Wyłączyć ochronę powrotu, ok można jak najbardziej. Ale gdy zimny złąd z obiegów zaleje kocioł co wtedy? Modulacja pójdzie na max ,w.pewnym momencie dojdzie do zadanej ale za.jaki czas i ile opału zje? Pytanie jeszcze czy na 4D jest siłownik. Wydaje mi się że jednak lepiej jest mieć dogrzany powrót, i nie huśtać kotłem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bercus a czym Ty palisz że masz kaloryczność na 4.7 ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Zbyszko125 napisał:

Wyłączyć ochronę powrotu, ok można jak najbardziej. Ale gdy zimny złąd z obiegów zaleje kocioł co wtedy? Modulacja pójdzie na max ,w.pewnym momencie dojdzie do zadanej ale za.jaki czas i ile opału zje? Pytanie jeszcze czy na 4D jest siłownik. Wydaje mi się że jednak lepiej jest mieć dogrzany powrót, i nie huśtać kotłem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Mam siłownik na zaworze 4D i dlatego mieszac swiruje bo ciągle otwiera i zamyka , narazie włączyłem cwu na stałę i podniosłem temp na kotle na 60 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj kilka godzin, kontroluj temp powrotu. Jaka masz w tej chwili?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeskim,Ledvice O2,brazowe.W Czechach jakoscliwy czarny groch o odpowiedniej cene w.s.O2 nie dostepny.24-25Mj jest 3x drožszy,niž O2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.