Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wogole po to jest forum żeby rozwiązywać problemy a zbieg okoliczności jest taki że u paru osób jest problem z siłownikami a może te osoby nie smarują zaworu tak jak ja i też im ciasno chodzi tak jak u mnie a może dzwonią do siebie i się umówili :-):-):-):-):-)

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne, chodzi o siłowniki Afriso, o innych nie słyszałem, chyba że mi coś umkło w temacie. Mój jest nowy pracuje na instalacji 3 miesiące.

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paweł19 napisał:

a mi sie wydaje że to jest groszek a dokładnie jego granulacja ale moge się mylić mam bartexa ale jest różnica miedzy workami i to może być to przekłamanie i tu szukajmy przyczyny

Ja przesyp traktuję jako objętość a nie wagę. Czyli np.przesyp wyszedł 20 litrów to wpisuję 20kg. Waga różni się poprzez granulację, wilgotność, różnicę wagi worków. U mnie się to sprawdza. 

Najważniejszy jest przesyp. Kaloryczność powinna być wpisana taka żeby utrzymać kopczyk. Nie można przesadzać z korektą kalorii. Zamiast 20mj+20% wpisujemy 22mj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, broda1301 napisał:

Jak już wszystkie rozumy pozjadaliście to po co szukacie pomocy na forum? 

Zawór musi chodzić lekko aby siłownik tak w d..p nie dostawał to po pierwsze.

Po drugie jest coś takiego jak zbieg okoliczności może akurat zbiegło się z wgraniem nowego softu.

Po trzecie wrzuciliście stary soft i testowaliście kilka dni aby wykluczyć inne przyczyny?

Po czwarte inni użytkownicy nie mają tego problemu. 

 

Testowałem na 2.10 i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MarekDabrowski napisał:

Chyba 18mj
 

Przepraszam czeski błąd. 20mj+ 20% to jest już 24mj. Dlatego ja wpisuję mj a korekta to 1-2%max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, altoro napisał:

Żeby było jasne, chodzi o siłowniki Afriso, o innych nie słyszałem, chyba że mi coś umkło w temacie. Mój jest nowy pracuje na instalacji 3 miesiące.

Altoro powiem ci iż niewiele to pomogło dziś rano już było 20% różnicy. Problem jest jeszcze większy a mianowicie kiedy jest dłuższy czas stabilizacji wolniej siłownik reaguje. Mam ustawiony zamknij kiedy pompa wyłączona to on jest otwarty na maxa. Kiedy się pompa od podłogówki załączy to dostaje odrazu 55* i zanim siłownik zareaguje to powiem że to takie trochę ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam czeski błąd. 20mj+ 20% to jest już 24mj. Dlatego ja wpisuję mj a korekta to 1-2%max.
Nie oto chodzi jak wpiszesz 20mj+20% to zamiast tego wpisujesz niższa kaloryczność żeby pozbyć się +20%

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wypowiedzcie się jeszcze na temat panelu pokojowego po wgraniu softu 2,18B pojawił się problem. Po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian na sterowniku to na panelu brak reakcji aż do wejścia w którąkolwiek opcję na panelu i wtedy wszystko wraca do normy. Dodam jeszcze że na panelu też wgrany soft 2,18B. Najlepiej żeby to sprawdzić wejdzcie na tryb interwałowy na sterowniku i zobaczcie czy się przełączył na panelu pokojowym.

Edytowane przez BDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BDG napisał:

Altoro powiem ci iż niewiele to pomogło dziś rano już było 20% różnicy. Problem jest jeszcze większy a mianowicie kiedy jest dłuższy czas stabilizacji wolniej siłownik reaguje. Mam ustawiony zamknij kiedy pompa wyłączona to on jest otwarty na maxa. Kiedy się pompa od podłogówki załączy to dostaje odrazu 55* i zanim siłownik zareaguje to powiem że to takie trochę ryzyko

Odpukać, u mnie jest OK, nie wiem co Ci powiedzieć. Nie mam podłogówki tylko grzejniki i przy tych ustawieniach od czterech dni zawór trzyma 34*C na wyjściu bez zmian. Zobaczymy co się będzie działo jak się ochłodzi i zacznie puszczać więcej na CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może te błędy siłownika wynikają ze wystąpił jakiś błąd przy okazji aktualizacji sterownika a próbowaliście jeszcze raz zaktualizować sterownik bo żeby te problemu działy się u wszystkich to byłby to ewidentnie problem w sofcie

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 8010 napisał:

Ja przesyp traktuję jako objętość a nie wagę. Czyli np.przesyp wyszedł 20 litrów to wpisuję 20kg. Waga różni się poprzez granulację, wilgotność, różnicę wagi worków. U mnie się to sprawdza. 

Najważniejszy jest przesyp. Kaloryczność powinna być wpisana taka żeby utrzymać kopczyk. Nie można przesadzać z korektą kalorii. Zamiast 20mj+20% wpisujemy 22mj. 

Popieram traktowanie przesypu objętościowo a nie wagowo ze względu na różną wilgotność opału.

A korzystając z okazji to dopytam innych, ta korekta to dotyczy kaloryczności opału czy potencjału podajnika.  @8010 to powołuje się na kaloryczność (na marginesie 20% z 20mj to 24mj) a może ten procent dotyczy potencjału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W dniu 30.12.2018 o 10:13, YaroXylen napisał:

Witam Kolegę.

(cyt)......Ot widać że dyplomy myśleć nie przeszkadzają ... :))

I ciekawe czy ciąg komina nie jest za duży i wspomaga dmuchawę szczególnie w dolnym zakresie, czy jest przesłonięta chociaż trochę...

Pozdrawiam YARO.

Witam! Dmuchawa ma przesłonę X i przeslonilem ja jeszcze na pół; mieszkam w takim miejscu ze akurat lubi sobie powiać (otwarta przestrzeń).

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarekDabrowski napisał:

Nie oto chodzi jak wpiszesz 20mj+20% to zamiast tego wpisujesz niższa kaloryczność żeby pozbyć się +20%

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Przepraszam Marku. Nie zrozumieliśmy się :)

Ja wpisuję zawsze bez korekty. Pisałem to w kontekście jednego z forumowiczów który korektę miał bodaj +30 i dziwił się że nie może dojść do ładu z palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że gdy jest włączona opcja zamknij gdy pompa wyłączona to gdy wyłączy pompę to siłownik nie zamyka zaworu tylko ustawia go do temperatury zadanej mieszacza czy u pozostałych też tak jest

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dormario napisał:

Popieram traktowanie przesypu objętościowo a nie wagowo ze względu na różną wilgotność opału.

A korzystając z okazji to dopytam innych, ta korekta to dotyczy kaloryczności opału czy potencjału podajnika.  @8010 to powołuje się na kaloryczność (na marginesie 20% z 20mj to 24mj) a może ten procent dotyczy potencjału?

Oczywiście czeski błąd . Ma być 24 :))

Korekta dotyczy kaloryczności.

Co do objętości to oprócz wilgotności wiekszą rolę chyba daje granulacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 8010 napisał:

 

Co do objętości to oprócz wilgotności wiekszą rolę chyba daje granulacja. 

tu się nie zgodzę. Wiadro po farbie napełnione groszkiem waży 9 kg a miałem 10kg. Obie frakcje suche jak pieprz.

Tak samo potencjał podajnika na groszku mam 15,5 kg a na miale 19,2kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do siłownika to powiem że mimo że u mnie przekłamań nie ma to powiem że coś w sofcie musi być nie tak.

Zauważyłem że jak dam w sterowniku " siłownik nie aktywny" to on i tak chodzi. Proszę sprawdźcie też u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 8010 napisał:

Oczywiście czeski błąd . Ma być 24 :))

Korekta dotyczy kaloryczności.

 

W takim przypadku korekta na plus przekłada się na zmniejszenie kaloryczności. Czy li w twoim przypadku +20% do 20mj powinno wpisać się 16mj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie to samo i tak jak wczoraj pisałem nie zamyka sie po wyłączeniu pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dormario napisał:

tu się nie zgodzę. Wiadro po farbie napełnione groszkiem waży 9 kg a miałem 10kg. Obie frakcje suche jak pieprz.

Tak samo potencjał podajnika na groszku mam 15,5 kg a na miale 19,2kg

To u mnie aż takiej różnicy nie ma..

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pal123 napisał:

Uważasz że po trzech miesiącach trzeba smarować? Dwa miesiace chodził na 2.10 o było ok

To było pytanie retoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.