Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Mojemu dziś coś strzeliło jak zrobiłem pozycjonowanie tak ogólnie byo ok do dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, altoro napisał:

Spróbuj zwiększyć czas stabilizacji. Ja po wpisaniu 65sek. widzę wyraźną poprawę. Przedtem sterownik potrafił pokazać 99% otwarcia zaworu gdy ten był otwarty 25%, teraz różnica jest około 5-8 %

Zwiększając czas stabilizacji sterownik rzadziej kręci zaworem i pewnie dlatego wskazania tak się nie rozjeżdżają, tak myślę.

Ja zrobiłem 180 sek. stabilizacji.

Sterownik temperatury pilnuje ale fizycznie jest trochę inaczej.

Czasami potrafi wrócić (fizycznie na zaworze) do blisko zeru, a na sterze jest przypuśćmy 12%.

Ale temperatura za mieszaczem i pogodówki się zgadza. :-)

Na innych forach czytałem, że chłopaki z  Afriso, mają czas stabilizacji 240s. ,a nawet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest afriso arm323 60s i na każdym sofcie chodzi dobrze. Czas stabilizacji mam ustawiony na 40s.

 

Inne teraz pytanie. O ile obniżanie temp na kotle i czy jest sens bawić się w program czasowy dla podłogówki?? wydaje mi się że nie ze względu na bezwładność podłogi, chyba że obniżać co drugi dzień?? Testował ktoś już takie ustawienia podłogi??

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pal123 napisał:

Proponuję Panu TomekBrz przywrócić sterowanie mieszaczem do wersji 2.10 resztę funkcji pozostawić z wersji 2.17 b.lub 2.18.Ja mam afriso czas stabilizacji 120s i po 4 dniach zaobserwowałem kilku procentowe przeklamania.Zaraz po aktualizacji na 2.18 i czasie  27s rozbieżność była kilkadziesiąt procent.Na wersji 2.10 po dwóch miesiącach nie było żadnych różnic czas 27s.U mnie to jest jedyna rzecz która jest na minus najnowszej wersji oprogramowania

Jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że byłem zerkńąć do kotłowni i zaczyna sie poprawiać z biegiem czasu mineło z 6 godz i różnica jest jakby mniejsza prawie się zrównało ze sterownikiem być może będzie ok do rana zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, altoro napisał:

Koledzy mój temp. też trzymał idealnie, tylko wskazania na sterowniku rozjeżdżały się z rzeczywistością i to bardzo.Aż sterownik pokazał 99% otwarcia i już dalej nie chciał otwierać a w rzeczywistości otwarty był na 20% ale o tym już pisałem.

Daj czas stabilizacji 180s i spozycjonuj siłownik.

Obserwuj. 

Jak będzie źle, zwiększaj czas i się nie bój go zwiększać.

Ja zaraz chyba pójdę do kotłowni i sprawdzę jaki jest maksymalny czas stabilizacji, ustawie go i będzie spokój. :-))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, altoro napisał:

Jakiś inny niż mój :) Ja mam taki.

IMG_20181229_224045.jpg

Taki samiusieńki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczytaj posty wyżej, pisałem że mam czas 65 sek i od trzech dni jest OK :) NO ja jednak widzę różnice w wygłądzie, ale to szczegół :)

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Deafnezz napisał:

Taki samiusieńki :-)

Zauważyłem, że procenty pokrywają się po około 50-60%.

Np. na sterowniku jest 10%, a na siłowniku ~3%.

Dalej, ster-30%, siłownik-15;

ster-40%, siłownik-25,(piszę mniej więcej)

Później 50-50 i dalej się zgadza.

Potem wraca i znowu po 50% się chrzani. Nie wiem czy tak musi być, bo temperatury się pokrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, altoro napisał:

Kolego poczytaj posty wyżej, pisałem że mam czas 65 sek i od trzech dni jest OK :) NO ja jednak widzę różnice w wygłądzie, ale to szczegół :)

Sorka. To miało być do @BDG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, BDG napisał:

Mój też temp. trzymał ale problem był podobny jak u altoro. Sklinowałem kliki i zobaczę jutro i dam znać czy pomogło

Post #13338 , to do ciebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, YaroXylen napisał:

Kolega berkus ma rację, i może jeszcze przybliżoną kaloryczność opału pasowało by wpisać, a wtedy dopiero regulować dmuchawą. Przynajmniej tak mi się wydaje :)))

Pozdrawiam. YARO

Tak, tylko ze ja mam kocioł 19 KW a wpisane mam 21 o kaloryczność 11,5 Mj wiec jeżeli ja wpisze 15 KW tomu skali kaloryczności brakuje i kopiec się zapada. Kiedyś już mój problem tutaj poruszałem to kolega BERCUS pytał czy kamieniami pale :) hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deafnezz u mnie dosłownie jest to samo ale to tylko w tej wersji oprogramowania we wcześniejszych było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Paweł19 napisał:

Deafnezz u mnie dosłownie jest to samo ale to tylko w tej wersji oprogramowania we wcześniejszych było ok

Tak jest kolego .

W 2.10, nawet nie wiedziałem , że mam siłownik. Później się już dowiedziałem.

Może uda się to poprawić w nowszym sofcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Paweł19 napisał:

Oby ale to juz zależy od pana tomsza 

Jaki masz czas stabilizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mapik napisał:

Tak, tylko ze ja mam kocioł 19 KW a wpisane mam 21 o kaloryczność 11,5 Mj wiec jeżeli ja wpisze 15 KW tomu skali kaloryczności brakuje i kopiec się zapada. Kiedyś już mój problem tutaj poruszałem to kolega BERCUS pytał czy kamieniami pale :) hehe 

Kolego napisz jaki masz przesyp podajnika bo coś mi tu nie pasi. Napisz jaki dokładnie masz palnik. On nie podaje węgla jakby się zawieszał. U mnie kiedyś wpadł taki kawałek wąskiej listewki z węglem i położył się na ślimaku i parę dni walczyłem z za małym i nierównym podawaniem. dopiero jak wypalił wszystko z kosza zobaczyłem i ok1/3 otworu wzdłuż ślimaka była zasłonięta.

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28s i jest to optymalny czas próbowałem więcej i mniej i nie było tak dobrze teraz mi trzyma co do 0.1 temperature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.