Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, YaroXylen napisał:

To u mnie aż takiej różnicy nie ma..

Yaro

Różnica może wynikać z budowy ślimaka, ja mam żeliwny a druga sprawa to miałem "maił"  taki syper drobny z pylistą frakcją więc wypełniał całą przestrzeń podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do siłownika to powiem że mimo że u mnie przekłamań nie ma to powiem że coś w sofcie musi być nie tak.
Zauważyłem że jak dam w sterowniku " siłownik nie aktywny" to on i tak chodzi. Proszę sprawdźcie też u siebie.
Tak potwierdzam właśnie sprawdziłem

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, dormario napisał:

.A korzystając z okazji to dopytam innych, ta korekta to dotyczy kaloryczności opału czy potencjału podajnika.  @8010 to powołuje się na kaloryczność (na marginesie 20% z 20mj to 24mj) a może ten procent dotyczy potencjału?

Korekta dawki paliwa dotyczy ilości paliwa podawanej na palnik. Jasno na ten temat mówi Instrukcja obslugi

Czyli wypadkowa ilość paliwa otrzymana z mocy, potencjału i kaloryczności jest korygowania o zadeklarowaną wartość korekty dawki paliwa. 

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jockey napisał:

Korekta dotyczy ilości paliwa podawanej na palnik. Jasno na ten temat mówi Instrukcja obslugi

O... I wszystko jasne. Kolejna rzecz wyjaśniona. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BDG napisał:

Altoro powiem ci iż niewiele to pomogło dziś rano już było 20% różnicy. Problem jest jeszcze większy a mianowicie kiedy jest dłuższy czas stabilizacji wolniej siłownik reaguje. Mam ustawiony zamknij kiedy pompa wyłączona to on jest otwarty na maxa. Kiedy się pompa od podłogówki załączy to dostaje odrazu 55* i zanim siłownik zareaguje to powiem że to takie trochę ryzyko

Wolniej siłownik reaguje i co?

Chcesz powiedzieć, że dłuższy czas stabilizacji źle wpływa na pokrycie procentów?

W/g mnie im dłuższy czas reakcji, tym lepiej dla %.

Jedyny minus, to wolniejsze dojście do zadanej ale nie kręci tak szalenie mieszaczem w lewo i prawo.

Ja sie "odważyłem" podnieść do 180sekund i jakoś to lata.

Fizycznie skala siłownika trochę się "gryzie" z procentami na sterowniku ale temperatura zadana z pogodówki się pokrywa.

Wolniej trochę to trwa ale do przeżycia.

Dodam, że mam 100% podłogówki i baaardzo dużą bezwładność, nieporównywalną z grzejnikami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Deafnezz napisał:

Wolniej siłownik reaguje i co?

Chcesz powiedzieć, że dłuższy czas stabilizacji źle wpływa na pokrycie procentów?

W/g mnie im dłuższy czas reakcji, tym lepiej dla %.

Jedyny minus, to wolniejsze dojście do zadanej ale nie kręci tak szalenie mieszaczem w lewo i prawo.

Ja sie "odważyłem" podnieść do 180sekund i jakoś to lata.

Fizycznie skala siłownika trochę się "gryzie" z procentami na sterowniku ale temperatura zadana z pogodówki się pokrywa.

Wolniej trochę to trwa ale do przeżycia.

Dodam, że mam 100% podłogówki i baaardzo dużą bezwładność, nieporównywalną z grzejnikami!

A to że też nie działa opcja zamknij jak pompa wyłączona wręcz przeciwnie kiedy pompa się wyłączy mieszacz całkowicie się otwiera na 100% zamiast się zamknąć. Po załączeniu pompy zanim się ustabilizuje to trochę długo trwa i cała temperatura na kotle 60* idzie w podłogówkę jest to niebezpieczne. Stąd ten długi czas stabilizacji niewskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, reakcja łańcuchowa.

Widzę,że nie ma sensu wgrywać softów testowych.

Tak jak mówisz, pójdzie temperatura na podłogę to będzie jazda!

Chyba pójdę spędzić czas z rodziną, zamiast być darmowym testerem pana Tomka, bo zaczynam się w to wkręcać.

W przyszłym sezonie zmienię opał na inny i wszystkie ustawienia w ***.

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu i nie używamy wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, spokojnie :) Ktoś musi testować a nie ma obowiązku wgrywać wersji testowych. Ja absolutnie nie mam pretensji do twórcy softu o czym już pisałem. Każda osoba testująca, w jakimś sensie pomaga dopracować soft żeby każdy był zadowolony. Przynajmniej tak mi się wydaje :)

Edytowane przez altoro
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chciałem usłyszeć.

Idę do kotłowni testować. :-)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, altoro napisał:

Koledzy, spokojnie :) Ktoś musi testować a nie ma obowiązku wgrywać wersji testowych..............

Racyja mości Panie.....   :))

A ja lubię sobie tak potestować, popatrzeć.... jak się wiatraczek w sterowniku kręci.... w przerwach między szalonymi pomysłami moich wnuczków....

Chociaż zobaczę na co pieniądze wydałem,... bo na kobitę mino że mnóstwo kasy się wydaje (regularnie) to czasami już .......wolę posłuchać jak wentylatorek sobie mruczy.....

YARO

Edytowane przez YaroXylen
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 8010 napisał:

Ja przesyp traktuję jako objętość a nie wagę. Czyli np.przesyp wyszedł 20 litrów to wpisuję 20kg. Waga różni się poprzez granulację, wilgotność, różnicę wagi worków. U mnie się to sprawdza. 

A ja robię to jeszcze inaczej. W spadku po sterowniku Titanicu pozostał mi licznik czasu pracy podajnika. Oczywiście był już w tym wątku ten licznik wyśmiany jako licznik licznika, ale z jego pomocą bez problemu mogę obliczyć potencjał każdej wsypanej dawki paliwa. 

 

licznik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koledzy chciałbym podziękować za udzielenie pomocy głównie Jockey’owi. Powiem Wam ze chyba coś z tego będzie :)) a oto efekty9A73B4CE-74F4-4AD2-B4D3-0CB840105685.thumb.jpeg.cb172ab82b2d3e3771ee06660d6fdb8b.jpeg

C328E1E0-9783-4E30-8DF6-8E3B40B1B91A.jpeg

246D28D4-3971-4BA5-818A-A5BA5B74D28C.jpeg

E89D4E69-B7DB-414E-B9BF-169CEF86ECE5.jpeg

636A4817-5C5A-4981-A6D2-C32EDAEDA334.jpeg

46F5EA0B-893E-4E2E-8656-B9379E930A9F.jpeg

F5F87B76-77C1-44DE-8CFC-7A2AA088E819.jpeg

660FCBA8-A3D7-4DD6-9AEA-A56B4CFB62BE.jpeg

504066BD-EF4A-441F-9C36-C32C4EC38D0D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, kotłem już Ci tak nie buja i pojawiła się ciągła modulacja. Masz dobrą pozycje wyjściową do dalszego dopracowania ustawień. Dostrzegasz chyba różnicę w płomieniu jaki masz teraz, a jaki miałeś wcześniej.

Bazuj zawsze na wartościach prawdziwych, a nie uprawiaj totalnej fikcji w ustawieniach, bo tak się zapętlisz, jak już miałeś wcześniej.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poprawa jest znaczna, wystarczyło tylko zmniejszyć wiatr aby zastosować rzeczywista kaloryczność. Tak jak piszesz teraz zostanie tylko „kosmetyka” hehe :) ( mam taka nadzieje ) 

Pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Do jakiego urządzenia przeznaczony jest wsad 'Panel LCD V2.11A' dostępny na stronie aktualizacji? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Oldek napisał:

A ja robię to jeszcze inaczej. W spadku po sterowniku Titanicu pozostał mi licznik czasu pracy podajnika. Oczywiście był już w tym wątku ten licznik wyśmiany jako licznik licznika, ale z jego pomocą bez problemu mogę obliczyć potencjał każdej wsypanej dawki paliwa. 

 

licznik.jpg

Czy porównywałeś czas pracy podajnika z Twojego licznika i z skzp 02? 

Jako admin masz podgląd ile sekund w każdej godzinie pracował ślimak. Ciekawe czy się pokrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 8010 napisał:

Czy porównywałeś czas pracy podajnika z Twojego licznika i z skzp 02? 

heh, dobre. Sterownik mam już rok czasu a nie sprawdziłem czy czas pracy podajnika wg. licznika == czasowi pracy podajnika wg. sterownika.

Zrobię to po NY.

A jeszcze przypominka z ostatniej chwili, licznik mogę resetować w każdej chwili, tego nie mogę zrobić z licznikiem w skzp

Edytowane przez Oldek
coś musiałem dopisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mapik napisał:

No poprawa jest znaczna, wystarczyło tylko zmniejszyć wiatr aby zastosować rzeczywista kaloryczność.

Wiatr to podstawa a nie jak robią to inni - manipulowanie mocą kotła, korektą kaloryczności, itp....

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 8010 napisał:

Ja przesyp traktuję jako objętość a nie wagę. Czyli np.przesyp wyszedł 20 litrów to wpisuję 20kg. Waga różni się poprzez granulację, wilgotność, różnicę wagi worków. U mnie się to sprawdza. 

Najważniejszy jest przesyp. Kaloryczność powinna być wpisana taka żeby utrzymać kopczyk. Nie można przesadzać z korektą kalorii. Zamiast 20mj+20% wpisujemy 22mj. 

A jak przesypiesz 20 litrów owsa, to potencjał też określisz jako 20kg/h? 

Potencjał podajnika, to ilość kilogramów paliwa (o określonej kaloryczności) podanych w ciągu godziny, a nie ilość litrów/h.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jockey napisał:

A jak przesypiesz 20 litrów owsa, to potencjał też określisz jako 20kg/h? 

Potencjał podajnika, to ilość kilogramów paliwa (o określonej kaloryczności) podanych w ciągu godziny, a nie ilość litrów/h.

Dobrze, że nie palimy pierzami :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w sterowniku Tomasz by dodał kartę "czas pracy podajnika" a w tej karcie reset czasu pracy podajnika (tylko dla tej karty) i np. czas rzeczywisty w którym podajnik pracował 25'30". Z pomocą takich danych bez wygaszania palnika i przeważania można określić potencjał podajnika. ot, taki bajer dla znudzonych życiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.