Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Može pomaly motorreduktor i maly potencjal ma ten slimak.Jest ten potencjal dobro ustawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, YaroXylen napisał:

Kolego napisz jaki masz przesyp podajnika bo coś mi tu nie pasi. Napisz jaki dokładnie masz palnik. On nie podaje węgla jakby się zawieszał. U mnie kiedyś wpadł taki kawałek wąskiej listewki z węglem i położył się na ślimaku i parę dni walczyłem z za małym i nierównym podawaniem. dopiero jak wypalił wszystko z kosza zobaczyłem i ok1/3 otworu wzdłuż ślimaka była zasłonięta.

Yaro

Przesyp mam sprawdzony i z 3 zasobników ( każdy osobno ) wychodzi 13,6 kg/ h. Palnik mam eco firmy żeliwny 12-19KW kocioł tez 19 KW. Cały podajnik jest drożny bo wczoraj całego rozbierałem. Tez mi się wydaje jakby za mało coś podawał, nie wiem może jakiś błąd w sterowniku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się spala? bo ja paliłem brązowym i SKZP w połączeniu z moim kotłem nie dawał rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz o której sobie przypomniałem,w wersji2.10 podczas pozycjonowania mieszacza otwierał na max potem zamykał i otwierał do takiego momentu jaki był ustawiony w ustawieniach mieszacza.W wersji 2.17 i 2.18 w czasie pozycjonowania tylko zamyka po dojściu do końca jeszcze z 90s świeci się slabiej kontrolka zamykania,i wraca do ustawienia zapisanego.Moze tu tkwi błąd w nowszych softach że mamy problem z mieszaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sa.Jest gorzej do ustawienia,tego roku samy pyl weglowy,za temu nie dobrze pale sa na malych mocach.I kociol na wiekszej mocy juž nie jest czystutki.

P.S.Dorobilem sekundarne napowietrzanie

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28s i jest to optymalny czas próbowałem więcej i mniej i nie było tak dobrze teraz mi trzyma co do 0.1 temperature
Co to jest 28s? Czy masz możliwość zrobienia zdjęć ustawień po kolei co jak masz ustawione?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mapik napisał:

Przesyp mam sprawdzony i z 3 zasobników ( każdy osobno ) wychodzi 13,6 kg/ h. Palnik mam eco firmy żeliwny 12-19KW kocioł tez 19 KW. Cały podajnik jest drożny bo wczoraj całego rozbierałem. Tez mi się wydaje jakby za mało coś podawał, nie wiem może jakiś błąd w sterowniku ???

Mam prośbę abyś tak w skrócie jak sprawdziłeś faktyczny przesyp... Powinien być(z własnych obserwacji) dla tego palnika 15-16kg..... dla groszku węgla kamiennego 

Przed chwilką dzwoniłem do znajomego ma identyczny palnik i ustawiony ma potencjał 15.3kg/h !!  i to by chyba u ciebie pasowało   :))

YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że i Ty masz problemy teraz kupiłem Bartex gold i jest naprawde dobry ja nie patrze już na spalanie tylko na to co jest w kotle i na samym palniku SKZP dobrze sobie z nin radzi może spróbouj naszego Polskiego nie jest tani ale dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sajmon55556 napisał:

Co to jest 28s? Czy masz możliwość zrobienia zdjęć ustawień po kolei co jak masz ustawione?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Kolego 28sek. czas stabilizacji mieszacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czechach go dobro nie kupilem.Testowalem 2 grochy dostepnie i byla to tragedia.Spieki,niedopalony,wiecej popiolu,niž wsypanego wegla.Nie mam juž sily na to.Kiedy jest O2 grubszy,spala se fajnie.I za cene tone czarnego majem 2 tony O2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, YaroXylen napisał:

Mam prośbę abyś tak w skrócie jak sprawdziłeś faktyczny przesyp... Powinien być(z własnych obserwacji) dla tego palnika 15-16kg..... dla groszku węgla kamiennego 

Przed chwilką dzwoniłem do znajomego ma identyczny palnik i ustawiony ma potencjał 15.3kg/h !!  i to by chyba u ciebie pasowało   :))

YARO

No ja sprawdzałem na przykładzie wzoru Kamila Miernika : ustawiony potencjał razy faktyczna waga spalonego paliwa i to podzielić przez wskazanie w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bercus napisał:

Kiedy wpisalby 15 zamiast 13,podalo by mniej.

Dokładnie tak, podałby jeszcze mniej groszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bercus napisał:

Kiedy wpisalby 15 zamiast 13,podalo by mniej.

Racja kolego, może tak jak pisałeś reduktor ten wolniejszy ma,  co jest możliwe. skoro 3 razy wychodziło mu to samo to gdzieś robi ten sam błąd... tylko gdzie?

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem już z 5-6 razy przesyp na wygaszonym kociołku i zawsze tylu samo a jak zasypie 150kg jest różnica i to duża dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sprawdzałem na przykładzie wzoru Kamila Miernika : ustawiony potencjał razy faktyczna waga spalonego paliwa i to podzielić przez wskazanie w sterowniku.
A spróbuj kolego jeszcze zgasic wysypac węgiel ściągnąć z retorty deska do równa. Włącz na 6 minut i razy dziesięć.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem już z 5-6 razy przesyp na wygaszonym kociołku i zawsze tylu samo a jak zasypie 150kg jest różnica i to duża dlaczego?

Bo jest różnica w nacisku na ślimak tak myślę. Jak wsypiesz worek i włączysz ślimak będzie inaczej liczył niż zasypany cały do pełna podajnik .

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sajmon55556 napisał:

A spróbuj kolego jeszcze zgasic wysypac węgiel ściągnąć z retorty deska do równa. Włącz na 6 minut i razy dziesięć.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

To lepiej 20min .. bo dłużej to chyba nie bo reduktor się zagotuje

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sajmon55556 napisał:

A spróbuj kolego jeszcze zgasic wysypac węgiel ściągnąć z retorty deska do równa. Włącz na 6 minut i razy dziesięć.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

To wtedy wychodzi 12,7 kg/h, już to przerabiałem ale to nie zgadza się później z zasypanym opałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje że to jest groszek a dokładnie jego granulacja ale moge się mylić mam bartexa ale jest różnica miedzy workami i to może być to przekłamanie i tu szukajmy przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtedy wychodzi 12,7 kg/h, już to przerabiałem ale to nie zgadza się później z zasypanym opałem.

Pokaż jeszcze wszystkie ustawienia każde może być zdjęcie albo opisowo i jaka dmuchawa i palnik w jednym poście poproszę.

I jak wygląda palnik u ciebie jak się pali.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapik a masz elektroniczną zawleczkę? bo ona ogranicza podajnik i wtedy zakłamuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.