Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od 2,5 sezonu mam wpisany potencjał według objętości i nie mam problemów z paleniem. Mam wpisane 21kg/h  (a tak faktycznie 21 litrów /h )

Jest to mieszanka 1:1 miał i trociny. Waga faktyczna to dużo mniej niż 21kg. 

Podobnie jest z pojemnoscia zasobnika. Policz objętość zasobnika. Przyjmijmy np.180kg a wsypiesz dużo mniej  kg. 

Jak policzyłem objętość zasobnika i wpisałem wartość w litrach to nawet ilość pozostałego i spalonego opału pokrywa się z faktucznym wynikiem.

Tak jest u mnie. Nie wiem jak u innych ale ktoś na tym forum pisał kiedyś że też wpisuje objętość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek jak wejdziesz w admina to masz stronę z pracą podajnika przez ostatnie 24 godz.w rozbiciu na każdą godzinę z osobna podane w sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 8010 napisał:

Ja od 2,5 sezonu mam wpisany potencjał według objętości i nie mam problemów z paleniem. Mam wpisane 21kg/h  (a tak faktycznie 21 litrów /h )

Jest to mieszanka 1:1 miał i trociny. Waga faktyczna to dużo mniej niż 21kg. 

Podobnie jest z pojemnoscia zasobnika. Policz objętość zasobnika. Przyjmijmy np.180kg a wsypiesz dużo mniej  kg. 

Jak policzyłem objętość zasobnika i wpisałem wartość w litrach to nawet ilość pozostałego i spalonego opału pokrywa się z faktucznym wynikiem.

Tak jest u mnie. Nie wiem jak u innych ale ktoś na tym forum pisał kiedyś że też wpisuje objętość.

Moim zdaniem głupoty wypisujesz. Do wiaderka 20 kg miału może i wsypiesz ale eko to będziesz miał już mniej. Podajnik wylicza kg z czasu pracy podajnika. Inna granulacja itp. itd moim zdaniem temat do zamknięcia bo co niektótrzy będą sobie robić tylko dodatkowe problemy z ustawieniami i zacznie się na nowo zapadanie kopczyka itd.......

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież cały czas o tym mówię. W zależności od granulacji waga bedzie się zmieniać. I stad są nieśisłości przy potencjale. 

Ja paląc bardzo gęstym ( drobnym) opałem nie mam grama "powietrza" w slimaku i zasobniku. 

Pisałem wyraźnie że ja traktuję objętościowo  i nie każę nikomu tak robić. 

Kolejna kwestia to taka że mam tak od 2.5 roku i nie wiem co to piec :)

Oczywiście nikogo nie próbuję namawiać do mojego trybu myślenia. 

Przekazuję tylko moje doświadczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 8010 napisał:

Przecież cały czas o tym mówię. W zależności od granulacji waga bedzie się zmieniać. I stad są nieśisłości przy potencjale. 

Ja paląc bardzo gęstym ( drobnym) opałem nie mam grama "powietrza" w slimaku i zasobniku. 

Pisałem wyraźnie że ja traktuję objętościowo  i nie każę nikomu tak robić. 

Kolejna kwestia to taka że mam tak od 2.5 roku i nie wiem co to piec :)

Oczywiście nikogo nie próbuję namawiać do mojego trybu myślenia. 

Przekazuję tylko moje doświadczenia 

8010, u siebie, to każdy może robić co chce i w sterowniku może wpisywać wartości, jakie uważa za słuszne i stosowne - nic nikomu do tego.

Niemniej jednak, ogólnie wiadomo, że każda określona wagowo ilość paliwa ma również swoją określoną objętość, ale ta waga może być różna przy tej samej objętości w zależności od rodzaju stosowanego paliwa.

Natomiast producent sterownika jasno precyzuje, że w określaniu potencjału podajnika, należy zdefiniować ilość kilogramów paliwa podanych przez podajnik w ciągu godziny i taką wartość należy wpisać jako prawidłowy potencjał podajnika przy zastosowanym opale.

Jest to logiczne z racji tego, ze przecież wartości opałowe paliw stałych podawane są w odniesieniu do kilograma (MJ/kg, kWh/kg), ale też i choćby z tego względu, że zazwyczaj węgiel kupuje się wagowo "na kilogramy" a nie objętościowo "na litry".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jockey napisał:

8010, u siebie, to każdy może robić co chce i w sterowniku może wpisywać wartości, jakie uważa za słuszne i stosowne - nic nikomu do tego.

Niemniej jednak, ogólnie wiadomo, że każda określona wagowo ilość paliwa ma również swoją określoną objętość, ale ta waga może być różna przy tej samej objętości w zależności od rodzaju stosowanego paliwa.

Natomiast producent sterownika jasno precyzuje, że w określaniu potencjału podajnika, należy zdefiniować ilość kilogramów paliwa podanych przez podajnik w ciągu godziny i taką wartość należy wpisać jako prawidłowy potencjał podajnika przy zastosowanym opale.

Jest to logiczne z racji tego, ze przecież wartości opałowe paliw stałych podawane są w odniesieniu do kilograma (MJ/kg, kWh/kg), ale też i choćby z tego względu, że zazwyczaj węgiel kupuje się wagowo "na kilogramy" a nie objętościowo "na litry".

Dokładnie trzeba brać pod uwagę kg, bo to przeliczane jest w sterowniku jako kaloryczność  kg węgla na kW energii.

Edytowane przez Timster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat potencjału już był wiele razy wałkowany powinno się go ustalić tak jak przewiduje producent sterownika .Takie jest moje zdanie a jeśli ktoś to robi inaczej to już jego sprawa więc wszystkim nowym nabywca sterownika zalecam się stosować do zaleceń producenta.

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem do instrukcji sterownika, o cholera nawet nie wiem gdzie jest (instrukcją dla mnie jest ten wątek). [mention=77598]MarekDabrowski[/mention], jak możesz to przypomnij co tam w instrukcji skzp jest napisane o obliczaniu potencjału podajnika.
A co jesteś swiezakiem który wczoraj kupił sterownik:-):-):-)

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olduś instrukcję to powinieneś sobie do szachownicy schować, to częściej byś do niej zaglądał i zawsze byłaby na podorędziu...

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q, ale mnie zmusiliście do roboty. Dziś była symultana na 4 duże szachownice i jeszcze potencjał podajnika muszę opanować.

Instrukcja skzp o potencjale mówi tyle co na photo. Konia z rzędem temu kto wie jaki potencjał podajnika wpisać wg. instrukcji.

 

pod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Oldek napisał:

Q, ale mnie zmusiliście do roboty. Dziś była symultana na 4 duże szachownice i jeszcze potencjał podajnika muszę opanować.

Instrukcja skzp o potencjale mówi tyle co na photo. Konia z rzędem temu kto wie jaki potencjał podajnika wpisać wg. instrukcji.

A co to dla Ciebie... po takiej rozgrywce to to jest pestka :)))  ...15kg/h ...jak zdążyłeś przeczytać :))) jeżeli nie znamy należy ją doświadczalnie ustalić....uda się albo i ...nie

Tylko jak???  :)))

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarekDabrowski napisał:

Temat potencjału już był wiele razy wałkowany powinno się go ustalić tak jak przewiduje producent sterownika .Takie jest moje zdanie a jeśli ktoś to robi inaczej to już jego sprawa więc wszystkim nowym nabywca sterownika zalecam się stosować do zaleceń 
 

Sęk w tym że jak wpisałem wartość faktycznie zważoną mieszanki którą palę to ster głupiał. Jak wpisałem objętościowo to jest ok. Może spoeodowane jest to sporym dodatkiem trocin. 

Gdybym palił grochem to pewnie było by ok. Ale jak pisałem kilka postow wcześniej palę mieszanką bardzo lekką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że jak wpisałem wartość faktycznie zważoną mieszanki którą palę to ster głupiał. Jak wpisałem objętościowo to jest ok. Może spoeodowane jest to sporym dodatkiem trocin. 
Gdybym palił grochem to pewnie było by ok. Ale jak pisałem kilka postow wcześniej palę mieszanką bardzo lekką.
Jak wiadomo groszek to paliwo podstawowe i pod tym kontem trzeba na to patrzyć a cała reszta to paliwa alternatywne

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest w miarę stabilna choć ciepła pogoda postanowiłem zrobić eksperyment. 

Przez jeden dzień obserwowałem piec w modulacji. Następnego dnia zdjąłem kaganiec z modulacji ustawiając na 100% żeby się odstawiał.

Co zauważyłem? Ponieważ bez kagańca piec się odstawiał to przy obecnej pogodzie spalanie zmalało o ok.1.5 na dobę. Nie zmieniałem innych parametrów poza madulacją max.

Czy ktoś może też próbował takich porównań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, YaroXylen napisał:

O kolego nie stać mnie na takie rzeczy.

Aby kupić ster. SKZP musiałem pożyczkę na 2 lata w providencie wziąć, a kolega pisze abym jeszcze wiertarkę zmienił na lepszą... no właśnie trzeba ją mieć aby zmienić, niestety nie stać mnie nawet na tą tańszą :((

YARO

Wróćmy do tematu ... :-))

Nie piszmy bzdur, bo się kosz zapełni.

Ale faktycznie, posiadanie SKZP-02, to samo dobro.

Facet(Tomekbrz) robi robotę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Deafnezz napisał:

Wróćmy do tematu ... :-))

Nie piszmy bzdur, bo się kosz zapełni.

Ale faktycznie, posiadanie SKZP-02, to samo dobro.

Facet(Tomekbrz) robi robotę.

Pozdrawiam

Jak nie smar to wazelina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ktm6107 napisał:

Jak nie smar to wazelina.

Zaraz się Badoo zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po raz kolejny chciałbym skorzystać z waszej pomocy w ustawieniu sterownika SKZP, poniżej są zdjęcia moich ustawień, mogę jeszcze dodać że piec czesto przechodzi w stan modulacji.

Kocioł- 24KW
Producent- MALINA 03d420a9504e9334bf1feec51ec1c2d2.jpgce3e2deaf5ecb32ca8946c0667f8f1ed.jpge7096e26ac848f8da3c48c02e66c7617.jpg700d9822283fb21356a46f7c6557eb28.jpg1db5bbaf138fe0172cbab6a9e517e425.jpg94674805727fd9d442f974e849c68dae.jpg066e870331f5a6b8384f51516eceaf66.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po raz kolejny chciałbym skorzystać z waszej pomocy w ustawieniu sterownika SKZP, poniżej są zdjęcia moich ustawień, mogę jeszcze dodać że piec czesto przechodzi w stan modulacji.

Kocioł- 24KW
Producent- MALINA 03d420a9504e9334bf1feec51ec1c2d2.jpg&key=e6610e23619e78168e64db7690e43674852ce35b2f25e8db5f239a76baa325bfce3e2deaf5ecb32ca8946c0667f8f1ed.jpg&key=b656c5457daa5273711374fba3b28f25a0e01586d7cbd7f286684f6aa0d88a56e7096e26ac848f8da3c48c02e66c7617.jpg&key=e74626c40e9aaf9b790c06b450506cd47ab03ce0ae8b5e71e8a4b3c5c5f299ba700d9822283fb21356a46f7c6557eb28.jpg&key=0d2c59acf455f64b752c0f0e45056d903002adb3e0186c81558ca0a908c136611db5bbaf138fe0172cbab6a9e517e425.jpg&key=c6689bffba072ae5d8fc6f998860f1d5cabaa88a5158e45e75782db96aa20ee394674805727fd9d442f974e849c68dae.jpg&key=8b6c31dff5a813c7a16de7bfc8ac0d02621d9f8c4d40404f802425726ea04536066e870331f5a6b8384f51516eceaf66.jpg&key=221cbcbb9175802ddeab4ca21128cf3036b73e0eb0fabc483f732c7b710cde25

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Sukces będzie wtedy jak będzie modulować cały czas bez odstawiania się jakieś zdjęcie palnika

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.