Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Do Jockey

10 godzin temu, Jockey napisał:

Funkcja Start Palnika jest po to, aby "rozdmuchać żar" po czuwaniu i przygotować palnik do przyjęcia nowej dawki paliwa.

Co Ci da podanie węgla od razu przy starcie palnika, jeśli żar nie jest odpowiedni i nie ma płomienia? Kopa palnikowi? Nie - tylko kopcenie. Dopóki nie ma płomienia, to nie ma właściwego palenia.

Właśnie podanie samego powietrza przy starcie palnika po wyjściu z czuwania nadaje kopa 

Czy ja napisałem że paliwo ma być podane od razu przy starcie palnika?

,,2. Kocioł po Starcie palnika moglby od razu podać węgiel żeby dać kopa palnikowi"

Może  bylo mało precyzyjnie ale chodzi mi o podanie paliwa po zakonczeniu startu palnika po przejściu do modulacji.  Z mojej obserwacji wyszło że przy modulacji 10 % paliwo zostalo podane po 2 minutach. Może była to wyjątkowa sytuacja, ale bardziej by mi pasowało podanie od razu węgla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Co możecie powiedzieć o tym wykresie ? 

0B27DE8C-5339-40DB-B5A6-3E683D8329F3.jpeg

F7108CBA-D77B-4D0B-A4D9-30A4390605EA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem że prowadzenie kotła na niższej temperaturze przynosi oszczędności w spalaniu i z racji ustabilizowanej pogody na zewnątrz postanowiłem zrobić ponownie test.

Obniżyłem temperaturę zadaną o 5 st i efekt jest taki że na dobę spalił mi blisko 2 kg mniej. od obniżenia temperatury minęło 1,5 dnia. Specjalnie wyczekałem żeby się przekonać czy nie będzie chwilowych oszczędności.

Zachęcam do testów i podzielenia się spostrzeżeniami.

 

Zrzut ekranu 2018-12-13 o 18.38.17.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, altoro napisał:

...Stało się to, czego się obawiałem. Sterownik znów przeklamal stopień otwarcia mieszacza Rano po nocy pokazał że mieszacz jest otwarty na ,99% a w rzeczywistości był na 30%. Skutek tego taki , że nie puścił wyliczonej temperatury na obieg CO i temperatura w domu spadła poniżej ustalonych 21 C do 20.4 i pewnie dalej by spadała bdyby nie szbke pozycjonowanie mieszacza. Taką oto niemiła niespodzianka z rana.

 

IMG_20181213_051743.jpg

IMG_20181213_051726.jpg

IMG_20181213_051713.jpg

To nie był koniec niespodzianek na dziś. Po powrocie z pracy kolejne przeboje. Nie wiem jak to się stało ale temperatura w domu 26 C piec pracował na 70% modulacji a na sterowniku 20,4 C tak jak zastałem po nocy. Kocioł pracował z 70% modulacją żeby dobić do zadanej 21C  ale ta stała od rana na 20,4C choć w domu sauna. Musiałem wyjechać więc wyłączyłem regulator pokojowy ustawiłem temp za mieszaczem na 35C Po powrocie temperatura 20,4 C spadła do 19,9C więc znów włączyłem regulator pokojowy i teraz spokojnie dobija do zadanej 21C. Ktoś mi wytłumaczy to zjawisko? Wygląda na to że zaciął się czujnik pokojowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mądrze gada. Mam głowicę i bez względu na pogodę w każdym pomieszczeniu mam taką temp.jaką chcę.

Zastanawiam się czy jakby nie bylo wykresów to było by to forum. 

Myślę że podstawa to mało spalić i mieć ciepło ( to tak w skrócie ) a ekg można pieścić jak ktoś lubi pieca pilnować zamiast mieszkać w do.u :-))

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że wgrałeś wersję testową. Wersja testowa może mieć swoje słabości, dlatego ją testujemy.

Kod wersji testowej wciąż jest zmieniany, ale nie będziemy publikowali każdej drobnej poprawki, tylko zbiorcze.

w przypadku problemów można zawsze wrócić do stabilnej 2.10 lub 2.11B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TomekBrz napisał:

Przypominam, że wgrałeś wersję testową. Wersja testowa może mieć swoje słabości, dlatego ją testujemy.

Kod wersji testowej wciąż jest zmieniany, ale nie będziemy publikowali każdej drobnej poprawki, tylko zbiorcze.

w przypadku problemów można zawsze wrócić do stabilnej 2.10 lub 2.11B.

Ja absolutnie TomekBrz nie mam pretensji, piszę tylko co mi się przytrafiło między innymi żebyście ( producenci) wiedzieli co poprawić. Do tej pory trzymał temperaturę wzorowo. W tym sofcie np. dynamika modulacji to strzał w 10.

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieostala z rana niepotwarzana niektora zmiana w ustawieniu?

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowalem: 1-2 pinge silownika zaworu sa tak dla luki (wola?)

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie zaworem idze taka mala chwile.Kiedy zmieni kierunek ruchu 1-2x zakreczi,niž przesunač wal.(zawor)

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testowej wersji czas impulsu sterującego na siłownik jest zmienny. Czym bliżej jest zadanej temperatury, tym krótszy daje impuls.

I w tym chyba jest problem  u niektórych osób, że zbyt krótki impuls, nie powoduje obrotu o taki sam kąt o obu kierunkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.