Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Tomku przydało by się w aplikacji mobilnej w nowej wersji aby temperatura zadana była pokazywana tak samo jak w sterowniku i uwzględniała korektę pogodową. Parametr DYNAMIKA super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, reded napisał:

Witam

Ustawiłem Technix -a na 8kW i kaloryczność 7 i dobrałem powietrze, pracuje w całym zakresie poprawnie tylko min modulację podniosłem trochę.

Pozdrawiam RedEd

RedEd, ale to jest zafałszowany obraz mocy, jaką generuje ten palnik, bo na pewno nie 8 kW.

Jeśli węgiel ma rzeczywistą kaloryczność choćby lekko ponad 20, a ustawioną w sterowniku na wartość 7, to na palnik idzie tyle węgla, co dla mocy w przybliżeniu ok. 25kW.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jockey napisał:

RedEd, ale to jest zafałszowany obraz mocy, jaką generuje ten palnik, bo na pewno nie 8 kW.

Jeśli węgiel ma rzeczywistą kaloryczność choćby lekko ponad 20, a ustawioną w sterowniku na wartość 7, to na palnik idzie tyle węgla, co dla mocy w przybliżeniu ok. 25kW.

 

Dla mnie to brak logiki w takim ustawieniu stera:)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, slawek56 napisał:

W sofcie V2.10 nie zgadza się temperatura czujnika pogodowego,na wyświetlaczu wyświetla 0.0 lecz w oknie diagnostyka jest 0.12.Ciekawe czy u wszystkich tak jest w 2.10,i czy w nowym sofcie testowym 2.17 wskazuje prawidłowo,czy też nie ?

U mnie w 2.10 wskazania są prawidłowe, tj. takie same na głównym ekranie i w diagnostyce.

A wersję sterownika i panelu masz taką samą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jockey napisał:

RedEd, ale to jest zafałszowany obraz mocy, jaką generuje ten palnik, bo na pewno nie 8 kW.

Jeśli węgiel ma rzeczywistą kaloryczność choćby lekko ponad 20, a ustawioną w sterowniku na wartość 7, to na palnik idzie tyle węgla, co dla mocy w przybliżeniu ok. 25kW.

 

Pewnie chodziło o kWh a nie MJ. Też uważam że to trochę matematyka. 

Przykładowo u siebie mam moc ustawioną 10kW i modulację 20-100 ale kaloryczność obniżona z 28 na 25.6 wiec na 20% to nie jest 2kW tylko odpowiednio więcej choć formalnie pokazuje 2kW więc i samopoczucie lepsze  ;) 

Ale to i tak nie ma znaczenia, ważne by się dobrze paliło na palniku i było ciepło ;) 

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji 2.17 mieszacz pokazuje błędne wskazania według tego co jest na sterowniku przyczyną tego błędu jest ustawienie temperatury obniżenia kotła sprawdzałem to, i tak jak u mnie prawdopodobnie są przekłamania co do ilości spalonego węgla jutro rano to potwierdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carlo napisał:

U mnie w 2.10 wskazania są prawidłowe, tj. takie same na głównym ekranie i w diagnostyce.

A wersję sterownika i panelu masz taką samą?

Tak sterownik i panel V2.10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, altoro napisał:

Nie ustawiałem obniżenia temp. kotła ,a wskazania też mam błędne więc to nie to powoduje błędy.

Rano dziś wyłączyłem programowanie temperatury Kotła i jak do tej pory jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jockey napisał:

RedEd, ale to jest zafałszowany obraz mocy, jaką generuje ten palnik, bo na pewno nie 8 kW.

Jeśli węgiel ma rzeczywistą kaloryczność choćby lekko ponad 20, a ustawioną w sterowniku na wartość 7, to na palnik idzie tyle węgla, co dla mocy w przybliżeniu ok. 25kW.

 

Ustawienia technix-a : moc kotła 8kW, podawanie 3s, paliwo 7kW/kg, powietrze 2-20 dla dmuchawy domera 80W  przysłona na 2cm co w tym dziwnego.

Ja palę peletem instalacja i kocioł w profilu, ustawienia palnika węglowego podałem dla tych osób, które mają wątpliwości co do tego czy da się.

Pozdrawiam i ciepła życzę RedEd

Edytowane przez reded
pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krisgie napisał:

Pewnie chodziło o kWh a nie MJ. Też uważam że to trochę matematyka. 

Przykładowo u siebie mam moc ustawioną 10kW i modulację 20-100 ale kaloryczność obniżona z 28 na 25.6 wiec na 20% to nie jest 2kW tylko odpowiednio więcej choć formalnie pokazuje 2kW więc i samopoczucie lepsze  ;) 

Ale to i tak nie ma znaczenia, ważne by się dobrze paliło na palniku i było ciepło ;) 

To nie jest dla dobrego samopoczucia tylko dla dopasowania strumienia paliwa do strumienia powietrza, a do ostatniego zdania kolegi dodałbym " i ekonomicznie"

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynna apr witkowski 22-23. Jak było ciepło ( początek paźdz.) 26max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rzeczonym Technix-sie 29.7*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.