Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rejestracja kotłów


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, mikkei napisał:

miał piec z 5 klasą to nawet jak spali w nim kilka plastikow to nie ma po tym śladu

To nic nie zmieni :) jedynie smród będzie wyższej klasy :)) . Piąta klasa to nie jakiś cud miód skok technologiczy , w wielu przypadkach to jeszcze wieksze g.. By tylko zrobic badania a później ? A później czarny dym siwe chmury jest jest kolejny frajer kupil I niech się meczy. Jak chcą juz rejestrowac I ścigać to niech zaczną od sprzedawców . Zrobiłeś kocioł piatej klasy to my cyk do Kowalskiego I co sprawdzamy czy kopci I jak tam spala . Kopci no Panie Kowalski czemu kopci? , Pan Kowalski rzecze bo węgiel kiepski . Kiepski? A od kogo I cyk 50 kola kara . 

Można to wszystko zrobic by mieć więcej praw do emisji do sprzedania naszym Niemcom :) 

tylko trzeba kontrolowac A nie jak to u nas od wieków wszystko zrzucić na chłopa , jako że chłop biedny to zapłaci .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na kocioł i węgiel certyfikat to raczej ukarać cię nie mogą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym polega problem " certyfikat" który obowiązuje dla kilku paliw . Przykład z obi bartex gold I sahara identyczny papier poza nazwami . To jest tylko papier I dla papieru jest wiele robione :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcus312 napisał:

Masz na kocioł i węgiel certyfikat to raczej ukarać cię nie mogą .

Samochody dopuszczone do użytkowania na drogach publicznych  mają stosowne certyfikaty.
Operatorzy tych samochodów,  także posiadają dokument potwierdzający uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mimo spełnienia tych wymogów, upoważnione organa ciągle wymierzają kary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwile dojdziecie do tego że prawo palacza będzie wymagane  i dowód rejestracyjny kotła i ubezpieczenie oc , kary ,mandaty cuda wianki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym sie nie ździwił. Sytuacja ma sie w analogi do motoryzacji tak, że 40% w miastach a na prowincji 90% to pojazdy typu SAM bez papierów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2020 o 08:29, FAFAŁ napisał:

T A nie jak to u nas od wieków wszystko zrzucić na chłopa , jako że chłop biedny to zapłaci .

Tylko, że chłop kupuje ogrzewacz CWU, czyli kocioł pozaklasowy i grzeje nim cały dom. icon_mrgreen.gif

No ostatecznie zasypowca 5 klasy, dla papierów, ale broni się, żeby nie montować bufora i dłubie w nim, robi z niego mercaka. takaemotka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten proceder z podgrzewaczem chyba dlugo nie trwal , tak mi się zdaje . I tu masz rację bo chlop kupil kupke którą musi zaraz wymienic . Chociaż te podgrzewacze powinny trójkę A w najlepszym wypadku na czwarta klase sie zalapac . Kolejna sprawa to takie zagrania które dość mocno pokazuja gdzie producenci maja klienta :) 

do tej pory zdazaja sie odbiegania przez producenta od tego na co dostali papier . Zmiany palnikow , zmiany materiałów które byly w kotle na jakies szamotki , czy też pozbawianie zawirowywaczy .I tak to się kręci niestety nie z pożytkiem dla nas . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2020 o 08:29, FAFAŁ napisał:

To nic nie zmieni :) jedynie smród będzie wyższej klasy :)) . Piąta klasa to nie jakiś cud miód skok technologiczy

własnie kolego sakramecko sie mylisz  - ja przeszłem z smieciucha zebiec majacego 24lata gdzie całe ciepło wywalało w komin bo wymienni był mikroskopijny , na mpm tez zasypowy ale z palnikiem ceramicznym i 5 klasą i uwierz - zadymienie spało o 95%  a wydajność tj. to ile paliwa spale i jak mam cieplo w domu to kosmos na plus. Zatem zanim coś napiszesz to rozważ zdanie innych osob .  

Musimy eliminować palących syfem i na odwal sie w starych piecach   polskich domorosłych terrorystów i nie mówię o miastach pokroju Wrocław ale o najgłebszej polskiej prowincji - gdzie ludzie mają kasę ale wolą to przechlać albo zakupić sobie nowe e4złom  aby zaistnieć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim zakupiłem kocioł 5 klasy na ekogroszek paliłem w takim zwykłym smieciuchu. Ni to dolniak ni to górniak,miał tzw. wiszący,pionowy wymiennik w komorze spalania,a nad komora zwykły poziomy z jedną półką. Dzięki forum przerobiłem go na dolniaka z szamotowym palnikiem. Tak jak pisał kolega wyżej, zadymienie bardzo mocno się zmniejszyło. Wzrosła sprawność kotła,a to wiązało się z mniejszym spaleniem.W wymienniku i kominie sam popiół/pył,gdzie wcześniej były takie kawałki smoły przypominające chipsy. Najlepszą reklamą tej przeróbki,była reakcja mojego sąsiada. W pewien mroźny dzień,podczas rozmowy przy płocie zapytał dlaczego nie palę w piecu. Odpowiedziałem mu że palę. On na to że nie,że musiało się wypalić bo dymu nie widać. To ja mu znowu że jednak się pali. Nie uwierzył,musiałem zaprowadzić go do kotłowni,otworzyć kocioł i pokazać że się pali. Był bardzo zdziwiony. Próbowałem go namówić na taką przeróbkę, tłumaczyłem jak można w prosty i mało kosztowny sposób przerobić taki kocioł ale jakoś nie skorzystał z mojej rady, doświadczenia i chęci pomocy. Gdyby nie uciążliwości związane z zakupem, cięciem,rąbaniem i przechowywaniem drewna to pewnie nadal bym w nim palił.3a79d8b45a84c3212ab1ffce261ed8a9.jpge1eb83a85ece7cd4ff258c45998c8dea.jpg84b85fedda415e298f56e72dfafba85e.jpgb11c4d32a5459523a55f0f0985c2c2c2.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mikkei napisał:

na mpm tez zasypowy ale z palnikiem ceramicznym i 5 klasą

I palisz w nim z buforem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja kotła mi nie przeszkadza, mogę nawet co roku zlecać badanie składu dymu i tak zapraszam kominiarza, przeszkadza mi bardziej to, że stary sprawny kocioł muszę wymienić, a starego samochodu nie. Czy tu na pewno chodzi o ekologię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ryni za jakość powietrza w Polsce a właściwe zły jego stan odpowiada głównie niska emisja, czyli kotły w gospodarstwach domowych więc masz już odpowiedź. Czy stare kotły też mogą w miarę ekologicznie spalać? Tak, tylko, że wtedy wszystko zależy od użytkownika a że u nas większość społeczeństwa ma to w dupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mikkei napisał:

własnie kolego sakramecko sie mylisz  - ja przeszłem z smieciucha zebiec majacego 24lata gdzie całe ciepło wywalało w komin bo wymienni był mikroskopijny , na mpm tez zasypowy ale z palnikiem ceramicznym i 5 klasą i uwierz - zadymienie spało o 95%  a wydajność tj. to ile paliwa spale i jak mam cieplo w domu to kosmos na plus. Zatem zanim coś napiszesz to rozważ zdanie innych osob .  

Musimy eliminować palących syfem i na odwal sie w starych piecach   polskich domorosłych terrorystów i nie mówię o miastach pokroju Wrocław ale o najgłebszej polskiej prowincji - gdzie ludzie mają kasę ale wolą to przechlać albo zakupić sobie nowe e4złom  aby zaistnieć.

 

 

Ależ ja przemyslalem to co napisalem I uscislajac odnosilem się do tzw przepalania butelka z plastiku . Jestem I podzielam zdanie że takich palaczy należy eliminować/ karac .  Tylko tez wiem że nawet piata klasa , nawet z palnikiem sv który gdzies tam lubie I chcialbym kiedys popalic w nim . To sobie nie da rady z taka buteleczka . 

I sorry kotly,piece ,kominki to nie są urządzenia do palenia buteleczkami . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Poprawne spalanie to kwestia edukacji . Jak kiedyś do teścia powiedziałem żeby rozpalił od góry, w piecu kaflowym, to powiedział że się nie da i tak się nie pali. Po rozpaleniu dokładał dwie szufelki węgla na wierzch i zamykał piec.  Taki był mądry. 

Ludzie starej daty nie chcą się nauczyć od młodszych. Jesteś młody i głupi.

Rejestracja kotłów to dla urzędasów, czyste powietrze będziemy mieli jak w tv trvam puszczą jak spalać poprawnie węgiel. I radio Maryja wygłosi opinie na temat spalania od góry. Dla ludzi starej daty tylko taki rodzaj edukacji lub śmierć naturalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2020 o 08:29, FAFAŁ napisał:

To nic nie zmieni :) jedynie smród będzie wyższej klasy :)) . Piąta klasa to nie jakiś cud miód skok technologiczy , w wielu przypadkach to jeszcze wieksze g.. By tylko zrobic badania a później ? A później czarny dym siwe chmury jest jest kolejny frajer kupil I niech się meczy. Jak chcą juz rejestrowac I ścigać to niech zaczną od sprzedawców . Zrobiłeś kocioł piatej klasy to my cyk do Kowalskiego I co sprawdzamy czy kopci I jak tam spala . Kopci no Panie Kowalski czemu kopci? , Pan Kowalski rzecze bo węgiel kiepski . Kiepski? A od kogo I cyk 50 kola kara . 

Można to wszystko zrobic by mieć więcej praw do emisji do sprzedania naszym Niemcom :) 

tylko trzeba kontrolowac A nie jak to u nas od wieków wszystko zrzucić na chłopa , jako że chłop biedny to zapłaci .

 

 

W dniu 1.07.2020 o 05:21, FAFAŁ napisał:

Ależ ja przemyslalem to co napisalem I uscislajac odnosilem się do tzw przepalania butelka z plastiku . Jestem I podzielam zdanie że takich palaczy należy eliminować/ karac .  Tylko tez wiem że nawet piata klasa , nawet z palnikiem sv który gdzies tam lubie I chcialbym kiedys popalic w nim . To sobie nie da rady z taka buteleczka . 

I sorry kotly,piece ,kominki to nie są urządzenia do palenia buteleczkami . 

 

 

Kolego widzę że słabo przykładałeś się do lekcji chemii w szkole.
Butelka plastikowa to PE , PP czyli nasycony polimer, który zawiera tylko węgiel i wodór jego czyste spalanie jest bardzo proste daje tylko CO2 i H2O, nie ma popiołu lotnego  czy SOx jak w przypadku węgla kamiennego.

A z pierwszym wpisem to się zgadzam w 100% nikomu nie zależy aby były czyste kotły na paliwa stałe aby tylko przepchać przez badania a potem bajlando bajlando.

Palnik sv-200 to nie jest jakiś cud techniki ot palnik by spełnić 5 klasę po najmniejszej linii oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.