Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbki kotłów 5 klasy, palenie w nich bez bufora, ekologia - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Z takim zapytaniem można fajną scenę niczym z filmów Barei zbudować. Piecuch się pyta a tam gościu wywala kipa z gęby i mówi:

- kierowniku kochany, stóweczka do ręki + złoty napój co bym mógł gardło po pyle przepłukać i będzie kierownik zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 14:54, Outsider napisał:

Nie, nie będzie. Gdy nie będzie prądu nic nie będzie działało i będziemy siedzieć przy świeczkach.

A ja sobie napalę i będę miał ciepełko (grawitacja od roku)i to też jest w tym całym paleniu fajne ,dla mnie przynajmniej. Panowie co niektórzy się czepiają kolegi piecucha ,że nie humanitarny jest i sam powinien ten węgiel wnosić ,ale ci panowie spod sklepu są szczęśliwi że trafiła im się fucha jak ślepej krze ziarno,więc w czym problem ,nie rozumiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20210102-100139452.thumb.jpg.7de1b5b09244b9b1ccfbe5dabca159ba.jpg

Unijne badania mówią , że załadunek automatyczny emituje mniej syfu do atmosfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wakacjach 3 dni rozgrzewam z krypty piwnicznej szkolu w tym monstru.Prad nie zužywa,tylko dužo mojej energii do rozpalania gornego 2x dziennego,rabania drzewna,popiolu,czysczenia kanalow i gory brikiet spalonych.To w domie te 3 dni kotla nie widzalem :-) Nie wiem,co na tym lubicie.Za starym dolniakom z domu tež nie tesknie...

IMG_20210103_102348.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby MPM miał tak zbudowaną komorę zasypową jak ten kociołek, to tej smoły byłoby  niewiele.

Ekrany katalityczne wiszą na wieszakach a od tylu dopływa powietrze, wentyl wyciągowy utrzymuje optymalny ciąg komina, sonda lambda i pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim samym pędzelkiem ja czyszczę swój kocioł. Moje jedyne narzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nieeeee. Ja komorę pędzluję co 2 miesiące a wymiennik po 4 tonach. Jak będę miał wenę to zrobię jakoś wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam nagrałem na szybko. Do tego odkurzenie drzwiczek i tyle.

 

https://drive.google.com/file/d/1j-RYqI1WEO0fzk0nz4lHERISgerOfc8h/view?usp=sharing

 

 

Kocioł najczęściej pracuje na mocy 3KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.01.2021 o 12:09, h3nio napisał:

Kocioł 5 klasa + bufor + wentylator wyciągowy + kiszenie

Już nawet jeden posiadacz mpmu z buforem się chwalił kiszeniem 60kg węgla  72 godziny.

Dolniaki powinny zostać zakazane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie napinaj się tak bardzo , palić można będzie w domach tylko do 2030 roku a w miastach planują to skrucić do 2025 tyle wyczytałem ostatnio więc na jednym wózku jedziemy jak jeden .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość berthold61

Czasem ktoś tak bardzo chce że nie liczy kosztów bo przecież mam kocioł to zakładam a że potem się okazuje że i drożej i bez papierów to już po ptokach . tak by się szło bawić jak by te palniki kosztowały 1 tys a nie 5 tysiaków ,bezsens .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.