Skocz do zawartości

CIHYMUR

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  324
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana CIHYMUR w dniu 28 Październik 2020

Użytkownicy przyznają CIHYMUR punkty reputacji!

Reputacja

26 Bardzo wysoki

O CIHYMUR

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warmińsko -Mazurskie

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Mieszkanie w domu dwupiętrowym na poddaszu ,częściowo ocieplony tylko strop wełną 20 cm, okna dwuszybowe . 117m2.
 • Instalacja
  Własnoręcznie wykonana 3 Pompy ( CO, CWU , KOTŁOWA.) Rury MIEDŹ+PEX . Zawór 3D /10 grzejników+termostaty , bojler 100 litrów ,
 • Kocioł
  Sztoker+ 12kW w piwnicy. Komin z wkładem z kwasoodpornej 17m+RCK nad wyczystką

Ostatnie wizyty

1435 wyświetleń profilu
 1. Ja kozę rozpalam od góry , potem gdy jest żar dokładam drewna tylko z jednej strony przesuwając żar na drugą. To metoda krocząca . Krótko mówiąc raz lewej raz prawej , nigdy nie dokładam na wierzch bo zadymę bym zrobił na całą okolicę. Taką metodą można utrzymać stałopalność. A powietrzem reguluje tylko podczas rozpalania . Szybra z tyłu kozy czyli na podłączeniu komina nie mam i nikt nie powinien mieć. Spalanie regulujemy dopływem powietrza.
 2. CIHYMUR

  Sztoker 8kw

  Miskę można wyjąć podczas czyszczenia kotła. Co daje? Miesza i dopala gazy . Na pierwszym zdjęciu widać szufelkę z popiołem i obok dzwon z miski . Wykonałem to na próbę (w 15min. obciąłem kątówką i wywierciłem otwór na śrubę ) i tak już zostało, wcześniej wieszałem dużą monetę . Oprócz tego że bardziej dopala, to ma jeszcze drugą zaletę . Końcówka płomienia nie styka się bezpośrednio z zimną ścianką kotła i dzięki temu kocioł nie robi się czarny tylko suchy i siwy. Zawija płomień i podnosi temperaturę złoża , dzięki temu możemy zejść niżej z nadmuchem i spalać nawet najbardziej spiekający eko . Między innymi dlatego kupuje węgiel'' no-name'' ze składu luzem za 700zeta tona z dowozem i zsypem prosto w okienko a nie B Gold za Tysiaka +dowóz i układanie , dzwiganie worów. Same zalety . Eko dosycha na posadzce , i widzę co wrzucam do podajnika. A najważniejsze to Nie kupuję foliowych worków . Plastiku i foliowych worów i tak za dużo na naszej planecie.
 3. CIHYMUR

  Sztoker 8kw

  Moim zdaniem Duużo lepiej. Na pierwszym zdjęciu widać jak pięknie węgiel odgazowuje i jest spalanie na niebiesko, jak z gazu po lewej jak i z prawej strony przy ściankach. Tzn. że palenisko nie jest zbytnio wychładzane i ma dobre warunki do spalania , i popiół nie będzie tak spiekał. Popiół Będzie drobniejszy. Płomień stał się dłuższy i spokojniejszy . Ale co węgiel to różny płomień. Obserwuj- ścianki kotła zaczynają siwieć , to bardzo dobrze- jeśli zaczną się robić czarne ,to za mało tlenu. Za tydzień zrób fotki i porównaj. W palenisku w końcu występuje zawirowanie , turbulentne wymieszanie gazów . Spadnie Ci zużycie opału. Na dopieszczenie tego co uzyskałeś jeszcze możesz poprawić konstrukcję kotła. '' Miska z Nierdzewki'' - ja stosuje .
 4. CIHYMUR

  Sztoker 8kw

  Miałem kiedyś taki węgiel że musiałem palić na 10% nadmuchem. I dziwiłem się że wszyscy tak wysoko ustawiają nadmuch.
 5. CIHYMUR

  Sztoker 8kw

  Płomień trochę krótki. Może przy dawce 4,3 to za dużo wiatru idzie te 28% Sprawdzałeś ustawienia Wiatru między 14-28%?
 6. CIHYMUR

  Sztoker 8kw

  Wstaw fotkę płomienia i paleniska to coś tam doradzimy , i podaj na jakich nastawach było to zdjęcie .
 7. Sam wymyśliłeś montaż kotła 20m od domu? Liczył ktoś straty przesyłowe? Masz sterownik który rysuje wykres? I jeszcze jedno pytanie . Ile masz teraz stopni w domu a ile było wcześniej?
 8. CIHYMUR

  Sztoker 8kw

  Masz racje. Mając wiedzę kocioł lepiej się prowadzi. A tak bestia była nieposłuszna ; -)
 9. CIHYMUR

  Sztoker 8kw

  Tak, Dokładnie Tak.
 10. CIHYMUR

  Sztoker 8kw

  W kotle sztoker palnik to właśnie palenisko . Taka budowa kotła , Pisał o tym Pieklorz na początku tematu chyba. Masz jeszcze ''chrupki'' niespalonego węgla. Rozkrusz w ręku te czarne , w tacy na foto. Można to z powrotem do podajnika wrzucić. Porównaj spalanie przed i po zmianach. Z początku tematu i ustawienia jakie stosowałeś. Cel osiągnąłeś i chyba nie wygasa, czyść kocioł częściej niż co 3 tygodnie. Ja ogarniam kociołek codziennie lekko zgarniam pyłek osadowy z półek w środku kotła i wynoszę popiół, bo tacka w naszym kociołku jest mała. Czas to 5min roboty max.
 11. CIHYMUR

  Sztoker 8kw

  Masz nastawy teraz 4/56/28% Ustaw 5/55/28% lub 6/54/28%~~35% To wtedy wciskasz gaz do dechy. Szybciej poda dawkę i większą ilość. To bardziej ustawienia jak będą mrozy. Ale jeśli Cię drażni wolna praca kotła to przestaw i sprawdź. To twój kociołek. Ja nie wiem ile co i jak, puki nie widzę zdjęć i opisów. Ja mam ustawiony próg 50*C. Czyli start jak osiągnie50 i zatrzymanie gdy spadnie poniżej 50. Pompa pracuje cały czas. Nie wyłącza się. Ważne jest, ponieważ ustawienie startu pompy w niższej temp. (przykładowo 35*C) spowodować może cykliczne zalewanie kotła dużą ilością wody Zbyt chłodnej .To niezdrowa praca dla kotła. Zaobserwowałbyś takie zjawisko gdybyś miał wykres pracy kotła rysowany w sterowniku. Ale marketowe kotły są okrojone i dają w nich najtańsze stery. Kotły sztoker wychodziły z produkcji z dwoma sterami. Dlatego zapytałem na początku konwersacji o twój sterownik. Ale zasada działania jest ta sama. Cena dyktuje ilość funkcji w sterowniku. Ta funkcja służy do: spr. podzespołów ! w tym dmuchawy, można się nią pobawić ,,wyczuć nadmuch(dziury w pracy wentylatora) pisałem o tym. rozpalania. Zmierzenia potencjału podajnika. (mam przeczucie że tego nie zrobiłeś) Zależy to od węgla i ilości przepalonego eko. Zmienisz węgiel na inny to dostrzeżesz takie zjawisko jak ilość popiołu. Tu masz moją wypowiedź na temat tego eko. 26 strona. Szczęśliwego Nowego Roku!
 12. CIHYMUR

  Sztoker 8kw

  Dobrze czujesz że jeszcze za mocno. Spróbuj ustawić krótszy czas pracy np. co1min.po 4sek .lub5sek. Skoro nie ma możliwości regulacji .Wtedy dmuchawa nie będzie miała zbyt dużo czasu na rozpęd. Tylko lekko ruszy przez te kilka sekund i pomimo braku sygnału ze sterownika wentylator dalej się obraca przez jakiś czas , nie zatrzymuje się na stop. Weź latarkę i zaobserwuj przyświecając sobie do środka dmuchawy. Ta turbina powinna się dalej obracać i może zwolnić do następnego sygnału , lecz postaraj się dobrać czas aby się nie zatrzymała do następnego cyklu. Zatrzymanie wentylatora w podtrzymaniu oznacza (czytaj dymienie) Wygaszanie. Otwórz dolne drzwiczki i obserwuj. To jest ok.
 13. CIHYMUR

  Sztoker 8kw

  załącza się dmuchawa na 15 sekund co 1min. Z prędkością 8% załącza się dmuchawa na 15 sekund Ja tam widzę koksiki z lewej strony ,to niespalony węgiel. Może za dużo w podtrzymaniu podajesz ? Sprawdź to. Ile czasu stoi w podtrzymaniu?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.