Skocz do zawartości

rafal291

Forumowicz
  • Postów

    31
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom 160 m 2 , docieplony styromianem 15 cm,
  • Instalacja
    grzejniki + podłogówka, zawór 3d
  • Kocioł
    Klimosz Ling Combi z podajnikiem ślimakowym, 28kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

1 591 wyświetleń profilu

Osiągnięcia rafal291

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. Witam ! Ja obecnie palę bartex gold i potwierdzam - z ostatniej dostawy ten co brałem to smoli mi kocioł w środku, na palniku trochę rośnie popiół tak przestrzennie, temperatura ok. Ale rozglądam się za czymś innym. Palił ktoś z was taką nowością niby ekogroszek kazach ?
  2. @szelest Oglądałem temat o przeróbkach - bardzo fajnie do tego podszedłeś. Ja mam na bazie viadrusa piec klimosz ling combi. Ale w telegraficznym skrócie napiszę, że u ciebie po prostu jest lepiej niż w fabryce : poprawiłeś po nich dół - palnik jest bardziej oddalony od rusztu wodnego i to widzę że jest dużym plusem. Wnioski są takie, że jak się człowiek sam nie weźmie i nie zgłębi tematu to nikt mu dobrze nie zrobi.
  3. @szelestCzyli zakup sterownika nie jest panaceum na wszystkie bolączki. Szkoda, że jak się coś chwali i się wszyscy rzuca na to to zaraz się kiepści. Jak przerabiałeś tego viadrusa ? Korzystałeś z gotowego zestawu klimosza czy może inaczej ?
  4. @bercus Pida nie ma w moim sterowniku piec oparty na żeliwnym viadrusie z deflektorem za bardzo pokombinować się nie da bo za mała odległość od palnika do płaszcza wodnego, jedyne co mogę zrobić to palić bez czujnika pokojowego w trybie ciągłym. Jak czytam forum to łeb mi się robi 6x9 - stwierdzam, że doktorat możnaby napisać o tych kociołkach. Póki co to mam takie przemyślenia żeby ten piec wymienić na inny.
  5. @bercus tak już testowałem - zupełnie bez czujnika pokojowego, bo mam zawory na grzejnikach, temperatura zadana na piecu i pompka chodziła cały czas. Wiadomo, wtedy jest cały czas instalacja wygrzana i jest bardziej stabilnie - jak spada temperatura na piecu to sobie pyknie na kilka minut i znowu śpi. Ale sadza i tak występuje.
  6. Panowie i panie ! Postanowiłem tutaj napisać, ponieważ myślę nad zakupem tego sterownika SKZP-02 ale nie wiem, czy rozwiąże on mój problem. Mam piec przewymiarowany - klimosz Combi żeliwny 28kW. Napisałem że przewymiarowany bo ogrzewam około 160 metrów + cwu dom ocieplony bardzo dobrze ale starej daty hydraulik mi robił instalację i zaproponował taki piec, bo niby lepiej żeby miał zapas a ja łyknąłem to info bo nie miałem na tym etapie żadnego pojęcia - spokojnie by wystarczył 16kW (i to też z zapasem). mam podłączony do tego pieca bezprzewodowy czujnik w pokoju, temperatura ustawiona na 23 stopnie - jak temperatura spada to włącza się pompka i podaje ciepło, po osiągnięciu temperatury pompka stop i piec śpi. Sterownik mam fabryczny firmy recalart. Palę groszkiem bartex gold, spala się przyzwoicie, jakieś tam drobne spieki od czasu do czasu się pojawią. Główny problem jest taki, że piec po 3-4 dniach jest czarny od sadzy w środku. I moje pytanie : czy jak zamontuję ten sterownik to mi to coś da? Nie będzie tak smolił pieca ? A może ktoś już do takiego pieca ten sterownik ma zamontowany i ma jakieś przemyślenia na ten temat i się ze mną nimi zechce podzielić - czy warto ?
  7. Jak chcesz to ci odsprzedam mojego auratona - leży w domu na półce - ja przeszedłem na ciągłą pracę pompki a temperaturę reguluję zaworami termostatycznymi
  8. Byc może masz inny opał - mniej kaloryczny i piec nie wchodzi w stan podtrzymania tylko podaje i podaje
  9. Ja tez się nad takim rozwiązaniem zastanawiam. Mam piec klimosz ling combi ze sterownikiem recalart 3000, zawór 4 drogowy i w pokoju mam auratona. Mam tez podłogówkę. Wszystko niby ok - ale w związku z tym, że kiedy obniża się temperatura w pomieszczeniu i dopiero wtedy startuje pompa co - przy temperaturach oscylujących w okolicy 0 - podłogówka nie jest wygrzana, bo piec załącza mi się 3 x dziennie. Dom z poddaszem uzytkowym dobrze ocieplony -przy takim systemie zużyłem w zeszłym sezonie od 20 wrzesnia do 30 kwietnia tego roku 3,5 tony ekogroszku. Myslałem o tym, żeby uruchomić w pełnej opcji pogodowej i wtedy pompka chodzi cały czas - podłogówka by nie stygła. Ale z drugiej strony jak pompka chodzi cały czas, to zbija temperaturę z pieca, podaje na grzejniki co powoduje jego ciągłe załączanie i zuzycie ekogroszku. A teraz piec załącza się kiedy jest to potrzebne z uwagi na spadek temperatury w pomieszczeniu - ale z jeszcze innej strony przy takich sporadycznych załączeniach w ciągu dnia piec jakby startuje wciąż od nowa niejako od zera wygrzewając cały układ. Nie wiem co o tym mysleć -może niech ktoś mnie wyprostuje i przekona.
  10. Witam - ja tez mam klimosza combi żeliwnego tyle że 28 kW - przy moim opale 5 sekund podawania to zdecydowanie za mało - miałem podawanie 5 s przerwa 13-15 sekund i różne kombinacje z powietrzem i piec nie mógł się rozbujać - doszedł do 57 stopni - pompa mu zbijała na 55 stopni - wyłączenie pompy - znów się bujnął - niby nastawa mocy duża a piec nie szedł do góry. Dopiero jak mu dałem 12 sekund podawania i przerwa 30 coś zaczęło się dziać. Te nastawy z instrukcji to dla mnie sa dobre przy tym ekogroszku przy którym piece się testuje - dla mnie jest on przynajmniej w tym sezonie nieosiągalny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.