Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, damdam napisał:

Ale porównywanie kaloryczność Jowisza z karlikiem  wzbudza u mnie uśmiech

A jednak u mnie zużycie Jowisza jest takie , jak Karlika. Więc porównanie ceny wzbudza u mnie śmiech ?

@Oldek - dokładnie tak, tylko maska współczesna. Widzę, obaj mamy prlowskie wojsko za sobą ?

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damdam napisał:



Ale porównywanie kaloryczność Jowisza z karlikiem  wzbudza u mnie uśmiech ?

Możesz się śmiać do woli, piszę co zaobserwowałem u siebie.Karlika również kupowałem w PGG w lipcu w ilości 4 X 750kg i za te pieniądze nie warto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też skandal, że największa spółka górnicza w Unii nie potrafi zapakować węgla. Albo sam miał w kilku workach, albo gnój aż kałuża w samochodzie kuriera się robi, albo wszystko na raz. Potem stoi ten szajs na podjeździe i czeka na oględziny do reklamacji. Po prostu NIGDY nie dostałem nic z PGG bez jakiś jazd, łącznie z zerwaną trakcją, bo 750 kg węgla przywiozła 24 t ciężarówka z absurdalnie wysoką zabudową. W dodatku z burakiem z JAS FBG, czy jakoś tak, który ze 4 dni się umawiał, zanim dotarł, a jak już dotarł to zrobił chlew. I za coś takiego mam płacić 9 stów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 31.01.2021 o 18:02, Oldek napisał:

Nawet za rok w worku foliowym nie wyschnie!!!

To fakt , nie wyschnie ,   ponad rok temu stabka kupiłem niby suchy a w zasobniku krople wody a że opał ujowy to na rok poszedł w odstawkę ale kiedyś trzeba było go zutylizować i po roku dalej zasobnik był mokry , dla mnie nie istnieje ekogroszek w workach tylko i wyłącznie luz bo nie muszę wora ciężkiego dźwigać tylko wielką łopatą sypać i to kwestia 2 minut .

3 godziny temu, HarryH napisał:

Dla mnie to też skandal, że największa spółka górnicza w Unii nie potrafi zapakować węgla. Albo sam miał w kilku workach, albo gnój aż kałuża w samochodzie kuriera się robi, albo wszystko na raz. Potem stoi ten szajs na podjeździe i czeka na oględziny do reklamacji. Po prostu NIGDY nie dostałem nic z PGG bez jakiś jazd, łącznie z zerwaną trakcją, bo 750 kg węgla przywiozła 24 t ciężarówka z absurdalnie wysoką zabudową. W dodatku z burakiem z JAS FBG, czy jakoś tak, który ze 4 dni się umawiał, zanim dotarł, a jak już dotarł to zrobił chlew. I za coś takiego mam płacić 9 stów?

Taki sam BUC  do mnie kiedyś przyjechał i wywalił mi to na ulicy bo nie chciało mu się manewrować , to był JASFBG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do mnie dostawa pieklorza z PGG. Trochę wilgotny. Waga od 20,08 do 20,02. Jak podeschnie na mojej „suszarce”to zważe jeszcze raz. Myśle ze w sobotę go wrzucę na palnikb4eb1ad4769556ab419644310c5c91b8.jpg
86a56df8fbd0d1774d65e33047f66d8c.jpg
2cb8c08078bfaa48baa2fd16b7026be3.jpg
408a1ef4d53f7dc6d1d10c2e2b75663f.jpg
d707addc4d11f0c348630cbc0388d991.jpg
9f7d58dfbc34a267833eb687ddd12d33.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgotność patrząc na zdjęcia podobna jak w moim Karliku w maju. O tej porze roku raczej trudno trafić na prawdziwie suchy ekogroch.  Widzę z boku  worki z atexa,  to Jowisz 24-25 MJ a rzekomo mocny jak karlik?

A jak prezentowały się zgrzewy na workach z PGG? i widać dziurkacz był zatrudniony ? 
 

edit: a ten kaloryfer pod workami to je podgrzewa/osusza? ?

Edytowane przez damdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgotność patrząc na zdjęcia podobna jak w moim Karliku w maju. O tej porze roku raczej trudno trafić na prawdziwie suchy ekogroch.  Widzę z boku  worki z atexa,  to Jowisz 24-25 MJ a rzekomo mocny jak karlik?

A jak prezentowały się zgrzewy na workach z PGG? i widać dziurkacz był zatrudniony  
 

Tak obok leży Jowisz.Moc porównam z pieklorzem. Worki mocno zgrzane. Żaden się nie rozerwał.
Kaloryfer robi za suszarkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granulacja nawet ładna, w moim Pieklorzu zeszłorocznym były śledzie po 5 cm. A że to bardzo twardy węgiel - strzelały tak, że aż się niosło po kaloryferach - jakby kto czyścił broń w Sejmie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamienie i gwóźdź po zasypaniu 1 tony Płomień 29. Aha pudełko zapałek tylko do porównania z kamieniem. To są te które były zauważone podczas wsypywania do podajnika. Popiół ok, troszkę spieków... 

IMG_20210202_171407.jpg

Edytowane przez Asia83
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten otoczak też był niestety... Aha no i każdy worek wagowo 24.7kg jeszcze przed otwarciem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, damdam napisał:

czyli wstępne podgrzanie opału już jest ? jeszcze tylko sonda lambda + sterowanie na jej podstawie ilością podawanych spalin do paleniska (coś na wzór zaworu EGR) i mamy pierwszy prototyp kotła klasy 6 ?

To nie ma u was w piecach takiej rury przez którą idzie nadmuch ciepłego powietrza do zasobnika z węglem?

O coś takiego https://www.e-sklep.zebiec.pl/rura-do-systemu-osuszania,3,57398,10232

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Ptaszniko napisał:

@Asia83 czy te kamienie zdołały zablokować podajnik? Panu Miernikowi jako producentowi ekogroszku fanów mu nie przysporzy.

A myślisz że pan Miernik widział że trzy razy miejsce gdzie pakują ten groch. Idę o zakład że nawet nie wie gdzie ten groch stoi po spakowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnież ma zrobić test tego swojego węgla. Ale coś długo go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkwapisz napisał:

To nie ma u was w piecach takiej rury przez którą idzie nadmuch ciepłego powietrza do zasobnika z węglem?

O coś takiego https://www.e-sklep.zebiec.pl/rura-do-systemu-osuszania,3,57398,10232

spaliny, nie powietrze z zasobnika, poczytaj sobie o zasadzie działania zaworu egr ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaszniko 

5 godzin temu, Ptaszniko napisał:

@Asia83 czy te kamienie zdołały zablokować podajnik? Panu Miernikowi jako producentowi ekogroszku fanów mu nie przysporzy.

Nie zablokowały podajnika. To są te które zostały wyjęte podczas zasypu. A te co w popielniku to przeszły i też było ich parę sztuk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i czytam ?

Więc co proponujecie na chwile obecna z ekogroszku ?

Zastanawiam się nad:

1 - Ekogroszek KGM 29Mj    https://cokamar.pl/ekogroszek/2-117-ekogroszek-workowany-gold-25kg.html#/1-waga_opakowan-25kg/19-kupuje_jako-jestem_zwolniony_z_akcyzy

2 - Ekogroszek GRIZZLY  https://przyjaznywegiel.pl/produkt/ekogroszek-grizzly-1000kg/

Z tym że bardziej GRIZZLY bo tańszy a na FB niby piszą że ok.

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj googiel wrzucił mi taki artykuł w newsach: https://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/rybnik-pgg-uruchomila-zaklad-paczkowania-ekogroszku,252403.html

W tym całym procesie to nie napisali, w którym miejscu roboty wodę do węgla leją ;-))). Zakładam, że w ogóle chodzi o Pieklorza, ale słowem o tym tam nie wspomnieli. Widzę, że ktoś już kupił. Jak tam się pali?

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.